На море в Гърция - 2

  • 157 484
  • 726
# 510
belinda, то зависи и от компанията, точно какво забавление търси и харесва....едни искат дискотеки и нощни барове, други кръчми, трети обиколки и разходки ....
Кръчми и разходки. За дискотеки вече сме дърти, а и кумата е бременна, така че ще наблегнем на йединиту Mr. Green
Виж целия пост
# 511
...  Дай Боже всекиму - муа ха ха ! [/size]
...........
моите каки са 3 седмици на видин. обажам се:
.....
- може ли да затварям ?

много по-добре е от: Мамо ела да ме вземеш  Mr. Green
моя е на люлинска бабина градина пон-пет  #Crazy и не ще и да се обажда ...като се обадя само отдалече се чува ...ще ме гушнеш в шестък   Joy
сорииии  :lo
Виж целия пост
# 512
Белинда, и аз лежането хич не го умея Simple Smile Два часа на ден ако изкарам на плажа, и то по бийч баровете, е добре. Както и не ме свърта на едно място повече от два дни.
Скиатос е доста голям - има един град общо взето, но той е на баир и не се обхожда за една вечер Simple Smile Плажовете, които си струва да се посетят, са поне 5-6 и в различни краища на острова. Кукунариес, който е може би най-известния в Гърция (но не и най-хубавият) е точно срещуположно на града и пристанището, така че си е към половин-един час с кола. Отделно има и няколко плажа - Лалария най-препоръчителен - които се стигат само с корабче, няма път с кола или пеша до тях. Заведения има доста. Има и един манастир горе на баира, до който е може би 2-3 часа преход, не помня вече.
Повечето гръцки острови са планински, тъй че си има бая стълби и пътечки за катерене, редно е може би това да се съобрази с кумата - аз изкачих към 2000 стъпала на Сирос в шестия месец и горе берях душа Wink

Фериботите. Местата, които са близко до сушата, като Тасос или Корфу, в сезона стандартно има фери на всеки час. За другите острови са по 3-4 пъти на ден. Понякога има вълнение и може да се отмени ферибот - това важи ако сте надолу в Средиземно море на цикладите и подобни, по тези северните не съм чувала да е ставало. За Скиатос, Скопелос и Алонисос (на последния хич не съм била, но са един до друг) фериботите от Волос са около 4 пъти на ден.

За южните острови. Каране до Атина - 8 часа минимум от София, 1 ч горе-долу до пристанище Пирея. Оттам - каквото ви душа сака, Миконос, Санторини, Парос, Наксос... Тези са най-скъпи, обаче, освен че са далече. Фериботи - пак 3-4 пъти дневно, но пътят си е доста. До Миконос 4 ч, до Санторини поне 8 пиши. Най-важният от тези е Санторини Grinning Но там пък приоритет не е плажът, въобще не са хубави плажовете, мен ако ме питат, други са достойнствата на този остров.

От западната страна най-лесно се стига Корфу, но всъщност аз препоръчвам Лефкада, защото не е толкова експлоатиран и заради сухопътния тунел (кой се тревожеше от фериботи?) - въпреки че всички ние много обичаме да пътуваме с кораб, включително и детето.

Егати фермана стана. Питай де, питай по-конкретно, и ще ти се отговори Simple Smile

П.П. Кръчми като на Миконос няма нийде. Ама цените са двойни върху тези от по-народните места в Гърция - и идва малко бетер туристическо.

Виж целия пост
# 513
Параход, доста инфо си дала  Peace
Само да уточня, че подводния тунел  Grinning  е на континента, при град Превеза. А остров Лефкада е свързан
с понтонен мост, който се вдига и завърта през няколко часа, за да преминат яхтите.
Лефкада е интересен, но повече ме грабна Кефалоня.

Може би защото преди това съм била и на Корфу, Занте, Крит, Санторини, Миконос, Родос и разни други Mr. Green
Крит и Родос също могат да предложат много.

За Белинда си мисля, че най-добре ще им пасне Корфу, ако изобщо искат остров, предвид обстоятелствата.
Виж целия пост
# 514
Скорпиос, и на мен ми е мерак Кефалония, още откак гледах "Мандолината на капитан Корели" - там е сниман.
Но не съм го посещавала още и затова не писах.
За Закинтос - също.
Иначе на Shipwreck's Bay от години съм се наточила, даже по едно време ми седеше на десктопа на компютъра.

Белинда, а предвид, че не ви е приоритет излежаването на плажа - мислила ли си за друг вариант, езерна Гърция примерно? Едеса, Кастория, Вегоритида и подобни? (това е горе срещу Македония, било си е част от България де Grinning) Или плажът ви е важен?
Виж целия пост
# 515
Скорпиос, и на мен ми е мерак Кефалония, още откак гледах "Мандолината на капитан Корели" - там е сниман.
Но не съм го посещавала още и затова не писах.
За Закинтос - също.
Иначе на Shipwreck's Bay от години съм се наточила, даже по едно време ми седеше на десктопа на компютъра.

И книгата прочетох  Laughing, посетихме почти всички места от събитията  Mr. Green
Хотела ни беше край Сами, където е са били снимките.

А Navagio не бива да се пропуска  Peace

От Йонийските ми остана на мерак Voutoumi bay на Антипакси.
Виж целия пост
# 516
Ей параход, scorpios  Rolling Eyes не знам на Белинда ...ама на мен така ми всявате смут в душата ...и още повече в главата  Mr. Green с тези разкази и снимки, че направо не е за разправяне  #Crazy
А ако скоро не престана да мечтая и кроя планове за разни гръцки острови накрая ще ме изхвърлят от нас и ще трябва някоя добра душа от форума да ме прибира  Joy
Виж целия пост
# 517
Привет, извинявам се за нахлуването в темата. Имам нужда от малко помощ. Може ли някой да ми каже за близък плаж до Ксанти(без Керамоти) с евентуално място за спане. Става въпрос за една нощувка.
Виж целия пост
# 518
Момичета, благодаря за полезното инфо във всеки пост!
Тъй като мъжът ми е маняк на тема интернет връзка, да ви попитам, някой ползвал ли е гръцки мобилен интернет пакет, нещо като предплатена карта от местен джи ес ем оператор. Ще почиваме в Неа Перамос и се чудихме, какви са опциите за ползване на интернет там /ще бъдем в апартамент/, т.е. дали няма да е по-изгодно да си купим гръцки пакет, вместо такъв на Мтел, например. newsm78
Виж целия пост
# 519
Момичета, благодаря за полезното инфо във всеки пост!
Тъй като мъжът ми е маняк на тема интернет връзка, да ви попитам, някой ползвал ли е гръцки мобилен интернет пакет, нещо като предплатена карта от местен джи ес ем оператор. Ще почиваме в Неа Перамос и се чудихме, какви са опциите за ползване на интернет там /ще бъдем в апартамент/, т.е. дали няма да е по-изгодно да си купим гръцки пакет, вместо такъв на Мтел, например. newsm78
Гръцки мобилен нет не съм ползвала, защото сме на Вивател и те яко се изложиха тая година.
Навсякъде в Европа,където сме ходили, през Вивател имаше връзка, но в Гърция уви не. А операторът ни уверяваше, че няма да има проблеми. Отгоре на всичко никакъв Wireless не хващахме, та се наложи да седнем в едно кафе, да поръчаме и да ни кажат кода за достъп. В интернет клуб цената е 2 евро на час, не е много, но те задължава да ползваш техните компютри и най-вече да отидеш до там,което не е много удобно. М-тел може и да са по-напред в това отношение, но поразпитай преди това.
Виж целия пост
# 520
Преди години се е налагало и сме ползвали връзка с интернет карта, беше с валидност 1 год. и я ползвахме 2 поредни почивки  Rolling Eyes
Оттогава всъщност нявсякъде е имало Wireless /свободен или с платен достъп/ и няма проблем, но ми е правило впечатление, че в доста заведения има такава възможност - поръчваш и получаваш код за достъп  Peace
За техния мобилен незнам как стои въпроса, но си мисля, че ще е по-добре от Мтел, че той хич не излиза евтино навън  newsm78 аз имам такъв служебен, който ми е "зачислен" задължително като съм в отпуск  Joy и като се е налагало да го ползвам в чужбина, че работи - да, ама после сметката е малко  #Crazy
Виж целия пост
# 521
Скорпиос, и на мен ми е мерак Кефалония, още откак гледах "Мандолината на капитан Корели" - там е сниман.
Но не съм го посещавала още и затова не писах.
За Закинтос - също.
Иначе на Shipwreck's Bay от години съм се наточила, даже по едно време ми седеше на десктопа на компютъра.

И книгата прочетох  Laughing, посетихме почти всички места от събитията  Mr. Green
Хотела ни беше край Сами, където е са били снимките.

А Navagio не бива да се пропуска  Peace

От Йонийските ми остана на мерак Voutoumi bay на Антипакси.
Онзи ден дочетох книгата, много ми хареса, сега ще ми кажете ли как се стига до Кефалония и колко отнема пътя. Simple Smile
Виж целия пост
# 522
Хм, ами от сушата е най-близко Килини на Пелопонес (което е пристанището и за Закинтос) , иначе има ферибот и от Патра.
Иначе е свързана и с островите, Лефкада, Итака, Закинтос. Островът е бая голям, съответно и пристанищата - няколко.
Scorpios да каже повече, нейното е от първа ръка.

Ама девет дена път с камили си е. С детето не тръгвам, на тоя етап поне.
Виж целия пост
# 523
Здравйте,

ние най-накрая се спряхме на Керамоти.
В процес на избор на място за спане съм.

Някоя от вас знае ли в коя част на Керамоти е точно този хотел http://www.hotel-aphrodite.gr/english/index.html

Пише че е съвсем близо до пложа, но в коя част на плуостовчето не мога да резбера.

Иначе се колебая между него и http://www.keramotigoldensands.gr/

Ако имате някакви наблюдения ще съм ви благодарна да споделите Hug
Виж целия пост
# 524
verolina, ние сме спали в Афродита, до една борова горичка е, точно до плажа, след пристанището  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия