Автоимунен тиреоидит на ХАШИМОТО (9)

  • 82 592
  • 751
# 180
Ааа онова лилавото беше някакво цвекло,заедно с алабаша го правих на салата,но определено не се престраших да я ям  Simple Smile Аз много-много не внимавам кое какво съдържа и хапвам,проблемът идва от мярката, липсата и де.
Виж целия пост
# 181
Здравейте сладурки, след много лутане, мислене и премисляне, днес посетих хомеопат. Имам и други не по-малко сериозни  проблеми, а опциите ми намаляват или изобщо не ми харесват Crossing Arms  Ами това е, за сега си продължавам с хормончето след месец ще видим има ли нужда от намаляване на дозата, обнадеждена съм, ще ви кажа, ако наистина има резултат  Praynig
Прекрасна вечер на всички ви желая  Hug  bouquet
Виж целия пост
# 182
Здравейте момичета,
сега се сетих по повод приемането на йод допълнително един пример с мен. Преди години още в училище ни преглеждаха за гуша, на мен все ми казваха че е увеличена първа степен /каквото и да означава това/, но не било страшно и в районите, които са далеч от морето се наблюдавало това явление често newsm78 . И ни даваха на цялото училище едни жълти малки хапченца със сладък вкус, които не зная как се казват, да ги пием всяка седмица, после личната лекарка ми ги изписа същите след като завърших поради същата тази леко уголемена гушка според нея, но аз изпих само една опаковка. И това положение до преди 8 години, когато намериха на майка ми възелче и я оперираха и се изясни, че е Хашимото и чак миналата година нейния ендокринолог се сети и моите изследвания да пусне, при което установиха, че и аз го имам .... и чак сега се сещам за наливането с йод през изминалите години. Как пък един от тези училищни фелдшери не съобразява, че тези хапченца може би повече вредят отколкото да помагат, а знам че май и в детските градини ги дават. Може би при някоя от вас е имало подобен случай? newsm78 Е, тези констатации хич не ми вършат работа на този етап, но понеже се сетих и споделих Simple Smile
Виж целия пост
# 183
Еее, не е така. Йодът си е необходим, при липсата му също се уврежда жлезата, и то много и с много лоши последици. Аз съм по-склонна да търся причината за нашето автоимунно заболяване в напрегнатия ни начин на живот, многото стрес, гадостите, които ядем и пием, и разните вирусни инфекции.
Виж целия пост
# 184
Еее, не е така. Йодът си е необходим, при липсата му също се уврежда жлезата, и то много и с много лоши последици. Аз съм по-склонна да търся причината за нашето автоимунно заболяване в напрегнатия ни начин на живот, многото стрес, гадостите, които ядем и пием, и разните вирусни инфекции.
Аз не съм се изразила правилно като чета отново ... имах предвид не че йодът е причината, но ако има деца които още от тези години имат това заболяване може би не е полезен като добавка както ни я даваха на нас, но отново това са само предположения Simple Smile
Виж целия пост
# 185
Мацки здравейте  bouquet
Успявам от време на време да Ви чета , но не винаги успявам Blush
Малко помощ може ли-утре ще пускам ТСХ и ФТ4 , но съм в цикъл newsm78 Това има ли значение?

Лека вечер Hug Hug!
Виж целия пост
# 186
Aнели,няма значение в кой момент от цикъла си,дерзай и дано са хубави резултатите
Виж целия пост
# 187
Мацки здравейте  bouquet
Успявам от време на време да Ви чета , но не винаги успявам Blush
Малко помощ може ли-утре ще пускам ТСХ и ФТ4 , но съм в цикъл newsm78 Това има ли значение?

Лека вечер Hug Hug!

по мое скромно мнение - не. Аз, примерно, не правя никакви кръвни изследвания, когато съм в цикъл, защото и без това съм изтощена от кръвозагуба, че хайде няма нужда от допълнителна такава  Wink
Виж целия пост
# 188
Ох, иска ми се намеря ключа за  бараката.Писна ми от хубави изследвания  , а да се чувствам зле. Имам чувството, че и ендото вече не знае какво да прави с мен.И   ,за да не ми каже , че незнае какво ми е ,реши че най-вероятно проблема е в щитовидната жлеза и еутирокса ще е спасението ми. Обаче, откакто съм родила ТСХ, ФТ3 , ФТ4 се държат чудесно и са в норма .В същото време вдигам кръвно, адски съм отпаднала , имам нечовешко главоболие ..и не помня още какво ми е Cry
Виж целия пост
# 189
Абсолютно по същия начин се чувствам и аз,направо се молих да ми дадат нещо да пия,нооо чудото е в норма и не се налага. Сега съм на приливи и отливи,обаче позитивната настройка наистина върши чудеса  Hug
Виж целия пост
# 190
Обаче, откакто съм родила ТСХ, ФТ3 , ФТ4 се държат чудесно и са в норма .В същото време вдигам кръвно, адски съм отпаднала , имам нечовешко главоболие ..и не помня още какво ми е Cry

Преумора и пренапрежение Peace Престани да се притесняваш за всяко нещо, детето поотрасна вече, така че го карай по-спокойно. Ако имаш възможност си дай няколко дни почивка без рамаркенцето Wink Прехвърли го на някой друг, а ти се наспи, поразходи, поглези с каквото обичаш.
Виж целия пост
# 191
Анели, прочети ако намериш някъде из нета за т.нар."синдром на прегарянето". Лови пресни майки с кариера основно, ама и тези, чиито деца са им кариерата основно също са застрашени. Става дума за жена, която охотно влиза в цикъла: всеотдайно отглеждане на мъж и потомство, изрядно готвене, перфектно гладене, безупречно чистене, брилянтно извършени  професионални задачи и безпогрешни отчети.И излиза от този цикъл с лоши лабораторни резултати.  В началото ендорфините покрай раждането дават неописуема енергия. Никога не съм се друсала, ама така твърдят  в литературата, че правел кокаина. Всичко ти изглежда лесно и постижимо. Само дето ти се притъпява чувството за умора и караш с мръсна газ, докато не изтрещиш.
Предполагам ще ме обориш с аргумента, че ти не си от тези хора с мания за съвършенство. С прискърбие ти зачвчвам, че самият факт, дето си осъзнала несъвършенствата си и чувството за вина, което неизбежно носи със себе си водят също до прегаряне. Съветът ми е даже и през ум да не ти минава  да се нагърбиш с всичко. Не си длъжна.
Виж целия пост
# 192
Мисля като птица, още повече, че съм се чувствала така, дори стигнах до невролог  и скенер... Важно е какво мислиш и как се чувстваш... Не пренебрегвай малките си грижи, те създават големи проблеми... Важно е всичко да е навън... И много положителни мисли и емоции и спокойствие... И усмивки:)
Дано скоро се почувстваш по-добре  bouquet
Виж целия пост
# 193
Благодаря Ви момичета за съветите . Ще се опитам максимално да се възползвам от тях   Hug Hug.

Но аз наистина не си давам зор.Напрежението беше до четвъртия месец ,когато се притеснявах за всичко .Вече оставям детето да води парада .Иначе си имам баба помощник, която наистина много помага  във всичко.Ще излъжа, ако кажа че съм  уморена-освободена съм от домакинска работа откак забременях , а за детето  помагачите също са много-таткото, дядото, бабата Laughing

Може би повече положителни емоции .

Утре ще пиша как са моите хормони  Wink!
Лека нощ  Hug Hug

Виж целия пост
# 194
Анели,на мен ендокринолога ми е казвал,че няма значение дали си в цикъл или не,когато се изследват тези хормони.
Пожелавам ти скоро да отминат  неразположенията  Hug
Целувки на малката принцеса  Heart Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия