Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какви са таксите за детска градина за многодетните семейства?
Какви са разпоредбите за таксите в детските градини на Столична община?
Как мога да намеря информация за таксите в детските градини?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какви са таксите за детска градина за многодетните семейства?
Таксите за детска градина за многодетните семейства включват отстъпка за второто и третото дете. За първото родено дете в многодетно семейство се плаща 50% от таксата, а за второто родено дете се плаща 55%, а третото дете е освободено от такса. Това важи дори ако по-големите деца вече посещават градината.
-
Какви са разпоредбите за таксите в детските градини на Столична община?
-
Как мога да намеря информация за таксите в детските градини?
-
Как да се подготвя за среща с потенциални спонсори за събитие?
-
Какво е тънкият момент, свързан с разходите за празниците?

Беше прекрасно! Досега не бях ходила в Азия. Изтокът е невероятно различен, интересен, поучителен! Впечатленията ми от Южна Корея са прекрасни. Мощното икономическо и социално развитие се усеща навсякъде. Много ми хареса стремежът да се съчетае икономическия растеж с духовността и културата. Строят се просторни комплекси за изкуство, майсторски скрити като оазиси сред озъбените небостъргачи на водещи фирми. В Сеул, където площта и пространството са лукс, строителството е така планирано, че непрекъснато имаш усещането за простор. Редът и дисциплината са железни. Условията за работа бяха несравними с тези, които са ежедневие в БГ. С две думи, едно чудесно обогатяващо пътуване!
Вече почти е проходила, но не се пуска сама да върви. Лека-полека започнах да влизам в час с тукашното ежедневие. Страшно ми е хубаво да съм пак сред децата, и в същото време се чувствам положително променена и заредена от промяната и новите впечатления.
Цоци, радвам се, че си по-добре- стискай още малко зъби до очакваната радост! 

Старая се да се справям с желязна организация и концентриране върху радостните неща около децата. Мъжът ми много ми помага- с него сме вече отработен екип и си разпределяме добре задълженията.
Естествено, доста често имам моменти, в които ми се струва, че съм най-неорганизираната и неспособна майка....но си знам, че това не са градивни мисли и се старая да ги преодолявам, като си мисля за важните неща- здравето, любовта, израстването на децата....
Имам и един доста по краен метод, ако имаш желание да размажеш някой, и то стане толкова неудържимо, му се подай. Промъкваш се в банята вечерта и... бам
-размазваш всички паяци,докато се успокоиш и изкараш всички лоши чувства. 



),идвало ми е да крещя и вия,но както онази история за мъдреца на Кабо Алма и аз започнах да си повтарям "И това ще мине" започнах да се чувствам,по уверена в себе си и ми поолекна на душата.Това, че не ми беше изчистено или изметен двора или тем подобни вече не ме побъркваха,важното беше ,че имат какво да ядът и имат моето внимание. Вече не мислех,че не се справям като майка,а и разговорите с моя мъж много ме зареждаха със сила.Казваше,че няма по силен и упорит човек от мен,дори да коленичех ,ставах и се изправях.
Мисля си ,че всичко си е съвсем в реда да ни минават такива мисли ,но пак си повтарям и повтарям силата е в нас.
и искам Дядо Коледа да ми подари боксови ръкавици, та да не се откачи съвсем вратата на банята от блъскане
. Пък мъжът ми... така де - на познатата мъжът и, като я види с четката в ръка грабва децата и се спасява извън дома, с каквото и да е облечен в момента....

)
! Не и знам кодовото име