107 книги и филми,храна за дуШата.Нова средиземноморско италианска диета

  • 31 639
  • 740
# 105
Дироки, като каза "обличам на пластове", се сетих да питам нещо, което отдавна ми е любопино. Laughing
Защо тук се използва като умалително обръщение към дете "cipolla"? Чудя се, понеже лукът не е най-симпатичното нещо на света все пак. Мислех си да не е точно заради обличането на пластове, увуиването в пелени и одеалца?

Mи де да знам,може да идва от Cipollino/Лук4о.Аз всъЩност съм го среЩала/4увала то4но като 4иполлино/а а не само като 4иполла. newsm78
Виж целия пост
# 106
Между другото- абе правило ли ви е впечатление, че тук масово децата са в колички и ги бутат до училищна възраст? Хич не съм виждала дете да върви, все в количката, яде сладолед, бисквити, висят му краката до земята, още малко то ще вземе да бута родителите си...

Да, на мен ми прави впечатление. И не става въпрос за 2-3 годишни деца, а за на по 6-7 години. Постоянно съм виждала и винаги ми е било много чудно.
Виж целия пост
# 107
[
За завиването и у нас е проблем.Дребната не търпи никакви завивки и аз затова се принудих да и купя цели пижами,от тези дето са и с кра4енца и да я слагам в един лек 4увал ина4е през зимата е перманентно отвита и съответно хремава. Добре поне,4е голямата се завива. Wink
Ина4е не мисля,4е ги навли4ам.Гледам да ги обли4ам на пластове за да може като са навън все пак да не мрат от студ а като са вътре да не загиват от жега,понеже вси4ки знаем зимно време каква е сауна по детските заведения,магазини и тн.

Явно съм голям алитерат ама не съм про4ела нито една книга за отглеждане и възпитание на децата.Карах на усет...  Laughing

4увал не върви при мен  Laughing

пп. като се има предвид, 4 мога из4ета томове информация, за да си купя крем за лице, представи си за деца каква библиотека ми трябва  Joy

майтапът настрана, оби4ам такъв вид литература, особено малко по_"алтернативна", Долто има възпитателни методи, които се доближават много до моите усеЩания  Rolling Eyes
друг е въпросът, 4е и те НЕ РАБОТЯТ  Twisted Evil
Виж целия пост
# 108
Между другото- абе правило ли ви е впечатление, че тук масово децата са в колички и ги бутат до училищна възраст? Хич не съм виждала дете да върви, все в количката, яде сладолед, бисквити, висят му краката до земята, още малко то ще вземе да бута родителите си...

Да, на мен ми прави впечатление. И не става въпрос за 2-3 годишни деца, а за на по 6-7 години. Постоянно съм виждала и винаги ми е било много чудно.


 Shocked Shocked Shocked
из миланско такова неЩо не съм виждала
Виж целия пост
# 109
Дироки, може да е някакъв местен лаф, понеже баш cipolla казват (и млади, и стари), но и cipollino също, да.
Бабичките пък се обръщат на "nani". Не знам какво е, но мисля, че е "дете". Първо си мислех, че не са ми запомнили името и им е по-лесно да ми викат така. Laughing След като започнаха да се обръщат така и към детето, схванах, че е обръщение.
Виж целия пост
# 110
В4ера освен тирадата за якето от страна на мъжа ми ме издразниха и други две неЩа ( Джоя,жалвам се,не искам акъл  Wink ). Джулия за сефте отива на плуване и ве4ерта ми се връЩа  без пеШкир. Викам и "къде е " а тя не знае. " Мамо,аз си го сложих в раницата,4естно" и се разрева. Питах я как е минало и разбрах,4е не е имало никой с тях освен интрукторката по плуване ( бяха казали,4е Ще има родители доброволци ),сами са се обли4али,къпали,суШили. Каза,4е водата била студена и я бил заболял корема. Shocked У4ителката и била казала да ми каже да я подстрижа по-късо,4е косата и не можела да влиза в Шапката.Само за протокола тя е с коса на 4ерта,над раменете.Подстригах я като по4на даскало именно с оглед по-лесното манипулиране и суШене като имат плуване.Освен това предната ве4ер и пробвах плувната Шапка,става си и и се слага без никакъв проблем.По-късо от това нямам никакво намерение да я подстригвам само Щото тях ги мързи да гледат. Crossing Arms Най-много да и я върШа на опаШка другия път и да видим дали пак Ще кажат неЩо. Naughty

 
Виж целия пост
# 111
Между другото- абе правило ли ви е впечатление, че тук масово децата са в колички и ги бутат до училищна възраст? Хич не съм виждала дете да върви, все в количката, яде сладолед, бисквити, висят му краката до земята, още малко то ще вземе да бута родителите си...

Да, на мен ми прави впечатление. И не става въпрос за 2-3 годишни деца, а за на по 6-7 години. Постоянно съм виждала и винаги ми е било много чудно.

 Shocked Shocked Shocked
из миланско такова неЩо не съм виждала

Ми нямам представа за Милано, мойте впечатления са за Рим и там си е доста често явление. Дори ... ми е разправял, че бившата му приятелка си е карала детето до училище (в първи клас) още в количка.  Laughing
Виж целия пост
# 112
това май е форливезко явление, защото ( ако помните) аз ви бях писала/питала за тези деца, които са в колички, видимо не са с увреждания и обикновено над 4-5. не е масово явление, но се срещат и правят впечатление. виждала съм и деца, които искат да станат, а майките така са ги завързали, че те само се усукват в количката. сигурно го правят, за да не търчат децата напред-назад ...

видяхте ли клипа от камерата на метрото в Мелбърн? Показаха го по новините преди малко, аз се разплаках.  Напълно щастливия край го съобщиха няколко пъти преди клипчето и пак беше пълен шокинг.
Виж целия пост
# 113
Между другото- абе правило ли ви е впечатление, че тук масово децата са в колички и ги бутат до училищна възраст? Хич не съм виждала дете да върви, все в количката, яде сладолед, бисквити, висят му краката до земята, още малко то ще вземе да бута родителите си...

Да, на мен ми прави впечатление. И не става въпрос за 2-3 годишни деца, а за на по 6-7 години. Постоянно съм виждала и винаги ми е било много чудно.


 Shocked Shocked Shocked
из миланско такова неЩо не съм виждала

Е,аз съм заси4ала 4ат пат като има пазар някоя майка или баба с по-голямо дете в коли4ка,видимо около 4-5 години примерно и пак го отдавам на практи4ността.На коли4ката се нанизват торбите с пазара,детето седи вътре ако се е уморило да джитка или ако е твърде буйно,ако му се яде,ако му се спи. Peace

Пиколинка,4увала съм нани или нини като умалителни,да ( и не само към деца  Wink )
Виж целия пост
# 114
Ми нямам представа за Милано, мойте впечатления са за Рим и там си е доста често явление. Дори ... ми е разправял, че бившата му приятелка си е карала детето до училище (в първи клас) още в количка.  Laughing

Деси, гледала ли си "Diario di una tata" със Скарлет Йохансон? И там така правят. Laughing Много сладък филм, межд другото.
Виж целия пост
# 115
Хора,недейте да се скандализирате толкова. Stop Опитайте се да си представите ( дори и да нямате деца или да не сте оЩе на фаза детска градина/у4илиЩе) 4е имате Х минути на разположение,трябва да отидете с детето да свърШите някаква работа и след това да направите оЩе У неЩа,които трябва да се вместят в определени времеви рамки. Или пък да го заведете на у4илиЩе и след това да тър4ите на работа примерно.Ми не на коли4ка Ще го метна ми не знам на какво... Crossing Arms
Виж целия пост
# 116
Не се скандализирам, просто прави впечатление.

Я да ви питам - вие лакирате ли се? Имам предвид в червено, винено червено.
Тъй като аз не, т.е само безцветен лак отвреме навреме, а ми харесва къс маникюр в червено, дали ще е много скандално да се лакирам:) Аз като се замисля не съм виждала лакирани жени ( освен някакви бледи цветове ...).
Виж целия пост
# 117
На мен само ми стана смешно, че един път едно момиченце имаше лак на ноктите вече и сладолед в ръцете, а майка му бута, ли бута, а краката му се влачеха по земята, обути в лачени обувки Mr. Green
Виж целия пост
# 118
Я да ви питам - вие лакирате ли се? Имам предвид в червено, винено червено.
Тъй като аз не, т.е само безцветен лак отвреме навреме, а ми харесва къс маникюр в червено, дали ще е много скандално да се лакирам:) Аз като се замисля не съм виждала лакирани жени ( освен някакви бледи цветове ...).

Aз се лакирам почти само с червен лак във всякакви нюанси. Маниачка съм на тема лакове. Мисля, че е стилно, аз съм за  Wink
Виж целия пост
# 119
Ето ме и мен:)

За количките си е практичност....макар че гледах мишлето да слезе на 3год възраст,че с плажа беше по-лесно така,а и пазар селд това  Peace и е по-лесно....детето се умори,започва едно мрънкане,докато се прибере гуш и едва се домъквате...с количка го слагаш и той щастлив и твоите ръце неокапали.

Лени, може защо не....тук масово са с изкуственоте нокти за 30-40евро ан месец - френски най-често....иначе червеното се ползва доста....но аз не ползвам такива,защото не ми харесва ако облека кафяво и да съм с ярко червен или лилав цвят,а на мен не ми и стои добре де....затова лятото перлено бяло или с някакъв отенък  Peace или безцветен  Peace

Ани,  Hug как в твоята приятелка?може и да си писала,но аз съм пропуснала  Rolling Eyes

Наоколо съм:)

ПП В дестката градина са лакирани повечето момиченца,но с детски лакове надявам се;-),а и освен с обеци имат и златни гривни  Crazy
аз не съм фен обаче на златото по децата(изкл обеците)
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия