Въпрос за осигуровки и майчинство

  • 104 752
  • 782
# 180
Здравейте!!аЗ ОЩЕ НЕ СЪМ ЗАБРЕМЕНЯЛА,НО ГО ПЛАНУВАМНЕ.оТ 4- ТИ НОЕМВРИ НЕ СЪМ НА РАБОТА.пРЕДПОЛАГАМ,ЧЕ ТРЯБВА ДА СЕ ОСИГУРЯВАМ.нА ПОСЛЕДНАТА МИ РАБОТА СЕ ОСИГУРЯВАХ НА 400 ЛВ.сЕГА, АКО ПРОДЪЛЖА ДА СЕ ОСИГУРЯВАМ НА 8 ИЛИ НА 4 ЧАСА ДА ГО НАПРАВЯ-ако имаш 12 м стаж през живота си няма значение дали са на 8 или 4 часа. а АКО НЕ СЕ ОСИГУРЯВА.кОЛКО ЩЕ МИ БЪДЕ МАЙЧИНСТВОТО И КОЛКО ВРЕМЕ ЩЕ МИ ГО ИЗПЛАЩАТ??-100 лв на месец за една година,ако доходът на човек ви е 360 лв бруто или по-малко МНОГО СЪМ ОБ newsm78ЪРКАНА.БЛАГОДАРЯ МНОГО ПРЕДВАРИТЕЛНО!!! newsm78
Виж целия пост
# 181
Добре,а ако се осигурявам на 600 лв например колко ще ми бъде вноската за осигуровки?И колко време ще ми я изплащат- една или 2 години??Много сте бързи в отговорите си тук.Страшни сте.Мерси много
Виж целия пост
# 182
Добре,а ако се осигурявам на 600 лв например колко ще ми бъде вноската за осигуровки?И колко време ще ми я изплащат- една или 2 години??Много сте бързи в отговорите си тук.Страшни сте.Мерси много

за да извлечеш максималното от осигуровките си трябва да си на 600 лв 18 м преди 45 дневния ти.обезщетението изчислено въз основа на осиг доходо го получаваш 13,5 м,не 2 години
на месец за 600 лв ще плащаш 226.74    лева
Виж целия пост
# 183
Че то тогава няма смисъл да се осигурявам на толкова.По-добре на минималната иили на 400,защото  от последната ми работа на толкова ме осигуряваха,ама пак няма да има 18 месеца назад еднаква сума.И сега според вас как е най- добре да постъпя???
Виж целия пост
# 184
изчакай да забременееш и тогава започни да се осигуряваш на каквото решиш
Виж целия пост
# 185
Здравейте и от мен! Искам да попитам и аз нещо - в момента има детенце на 3 месеца, но от януари месец 2011 г. ще остана без работа, тъй като съм на временен трудов договор и не се надявам да ми го подновят. До този момент имам 9 год. тр.стаж без прекъсване. Знам, че поради тази причина майчинството юе ми е само една година и така ме я яд - че заюо съм работила като сега немога да си гледам детето вкъщи!!!!!!!!!
Но друго искам да знам - кой ще ми плаща осигуровките след като остана без работа, но все още ще съм по майчинство? Аз ли трябва да си ги плащам или държавата?
Благодаря предварително
Виж целия пост
# 186
след като ти изтекат 410 те дни,започни във фирма фиктивно,за да получаваш 240 те лв до 2 г на детето
от момента на прекратяване на договора ти ти ще трябва да си плащаш здравните
Виж целия пост
# 187
благодаря за отговора. Само едно не мога да  разбера - защо работим, а след това сами да се осигуряваме? Каква е тази държава? Ето така зачитат правата на майките и жените които искат да имат деца!!!!!!! А след това нямало деца! Че, то как да родиш в тази страна!? Много съм възмутена от всичките  ни управници и тяхното празноглавие!!!!!!!!!!!!
Виж целия пост
# 188
Само едно не мога да  разбера - защо работим, а след това сами да се осигуряваме?

ще си плащаш само,защото оставаш без договор
който си има работа не плаща

такъв е принципа

за другото какво да говорим-България е държавата с едно от най-дългите майчинства
Виж целия пост
# 189
имам следният въпрос,сега като приеха 1г и 6 м,да се връщат осигуровките назад,ако имам второ дете преди да изтекат две години ,какво вземат за база при изчисляване на майчинските,240 лв. от втората година и каквото се застъпи от първата година когато вземах към 1000лв.не мога да родя докато първото навърши 2г и45 дни,за да вземам майчинските от първата година,благодаря за отговора,да знам да работя ли по въпроса Rolling Eyes Laughing
 Rolling Eyes
Виж целия пост
# 190
имам следният въпрос,сега като приеха 1г и 6 м,да се връщат осигуровките назад,ако имам второ дете преди да изтекат две години ,какво вземат за база при изчисляване на майчинските,240 лв. от втората година и каквото се застъпи от първата година когато вземах към 1000лв.не мога да родя докато първото навърши 2г и45 дни,за да вземам майчинските от първата година,благодаря за отговора,да знам да работя ли по въпроса Rolling Eyes Laughing
 Rolling Eyes

ако 45 дневния за второто ти е издаден преди първото да навърши 2 г,обезщетението за второто ще е като за първото т.е 1000 лв
но трябва до 45 дневния да не си се връщала на работа/отпуск/болничен или ясла

ако 45 дневния е издаден след 2 те години на първото,ти се прави нова база 18 м назад.в нея за месеците на втората година майчинство ти се взимат 240 лв
Виж целия пост
# 191
Здравейте!

Нещо много странно ми се случи. Значи, една година пълен трудов стаж ще направя на 09.12 сега. В болнични съм 45 дни преди термина. Знам, че не мога да получавам болничните, докато не направя 1 година трудов стаж. Документите за еднократна помощ ги подадох октомври месец, т.е. сега е трябвало да ги получа. В нашия форум казват, че днес са си полу4или помощта. А аз от вчера в картата си имам някакви 600 лева, които нямам представа откъде са дошли. Възможно ли е да са болничните ???? Ама аз 600 лева болнични няма как да имам, тъй като съм осигурена на 500лева. Моля ви, помогнете!
Виж целия пост
# 192
отиваш в банката да ти направят разпечатка от къде е превода
не може да са болничните
може да е еднократната,но изплатена като за второ дете
Виж целия пост
# 193
Здравейте!
Искам да ви помоля за малко помощ!
Ако можете да ми кажете как стоят нещата около мен,че не съм много запозната.

Имам едно дете на почти 3 години.Не ходи на градина,аз го гледам.
Получавам само детските 35 лева. Не работя. Сама си плащам здравните осигуровки.
Сега съм бременна с второто детенце. Ако продължа сама да си внасям осигуровките,колко ще ми е майчинството? Колко години ще е,пак 2 ли?
Виж целия пост
# 194
Ако продължа сама да си внасям осигуровките,колко ще ми е майчинството?100 лв за една година,ако доходът ти е 350 лв бруто на човек Колко години ще е,пак 2 ли?-няма да е две-то е за работещите мами

ако имаш 12 м стаж през живота си,започни фиктивно работа малко преди 45 дневния-така ще взимаш 2 г по 240 лв
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия