Въпрос за осигуровки и майчинство

  • 104 752
  • 782
# 225
Нали уж вече искат 18 месеца осигурителен стаж от 01.01.2011 г.?  добре 18 месеца непрекъснат осигурителен стаж 45 дни преди отпуск по майчинство? 
Виж целия пост
# 226
Нали уж вече искат 18 месеца осигурителен стаж от 01.01.2011 г.?не  добре 18 месеца непрекъснат осигурителен стаж 45 дни преди отпуск по майчинство? не

Виж целия пост
# 227
Значи да съм спокойна!
Виж целия пост
# 228
elfita, нямам предишен стаж, затова именно ще взимам обезщетение чак когато направя 12 месеца, т. е. когато детенцето стан ена 5 месеца. именно затова няма да взимам 90% на 400лв, тъй като стажът ми е само 6 месеца,  а другите 6 - ще ми вземат май минималната. та затова падам на 250-60, нали така?
Виж целия пост
# 229
elfita, нямам предишен стаж, затова именно ще взимам обезщетение чак когато направя 12 месеца, т. е. когато детенцето стан ена 5 месеца. -ок,чакаш да направиш стажа именно затова няма да взимам 90% на 400лв, тъй като стажът ми е само 6 месеца,  а другите 6 - ще ми вземат май минималната. та затова падам на 250-60, нали така?-да
Виж целия пост
# 230
Здравейте, до колкото разбрах необходим е 12 м. стаж за майчинство, а се взима база за дохода от 18 м. нали така? Трябва ли тези 18 месеца да са непрекъснати? Аз имам 17 непрекъснати, за този 1 в който не съм работила ще се вземе минимална заплата нали? От кога до кога се взима дохода за тези 18 месеца, излизам в 45-те дни от 09.01.2011?

От 27.12 съм в болнични за 13 дни, ще е необходимо ли да взимам от НОИ справка за получените пари за изчисляване на майчинството за тези 18 месеца
Виж целия пост
# 231
Здравейте, до колкото разбрах необходим е 12 м. стаж за майчинство, а се взима база за дохода от 18 м. нали така? да Трябва ли тези 18 месеца да са непрекъснати? не Аз имам 17 непрекъснати, за този 1 в който не съм работила ще се вземе минимална заплата нали?да От кога до кога се взима дохода за тези 18 месеца, излизам в 45-те дни от 09.01.2011?-връщаш 18 м назад от декември вкюлчително.януари 2011 не ти влиза в базата


От 27.12 съм в болнични за 13 дни, ще е необходимо ли да взимам от НОИ справка за получените пари за изчисляване на майчинството за тези 18 месеца

не
Виж целия пост
# 232
Благодаря за отговора, а необходимо ли е за дохода, който се иска за детските.
Виж целия пост
# 233
Благодаря за отговора, а необходимо ли е за дохода, който се иска за детските.

не

за времето на болничен или майчинство социалните по служебен път ти виждат дохода
а ти трябва да попълниш сумите в молбата за детските
извади си пик код,за да ги виждаш на сайта на нои
Виж целия пост
# 234
Имам един или два въпроса. Значи : На 09.12.10 направих 1 година стаж. Излязох в болничен преди раждане 45дни преди термин.  Преносих дори малко. Та въпросът ми е : Кога ще почнат да ми изплащат болничните и кога майчинството и колко ще ми бъде майчинството при положение че съм осигурена на 500 лева. Този месец получих някакви 100 лева, незнайно откъде и за какво са.  newsm78 newsm78 А края на декември ми бяха превели някакви 300 лева  newsm78 ..... направо съм си озадачена. Ако може да ми погнете, ще съм много благодарна

Благодаря предварително!   bouquet
Виж целия пост
# 235
извади си пик код,за да виждаш на сайта на нои какво ти превеждат

щом през декември правиш стажа би трябвало първото обезщетение да го получиш през януари
Виж целия пост
# 236
И да попитам още нещо тук, на мен заповедта-декларация е със следната продължителност-
Дата на отпускане на обезщетението, определена от системата: 05.4.2010 г.
Дата на прекратяване изплащане на обезщетението, определена от системата: 05.1.2011 г., та въпроса ми е за колко дни трябва да получа обещетение-два или три, т.е. за 3,4 и 5 януари ли?Аз просто питам, за да видя колко пари ще взема февруари, че както върви май януарското майчинство ще го взема чак март месец и дано тогава ми го изплатят за два месеца-януари и февруари. Нещата са точно така както Елфита ми поясни преди известно време, питах вече във фирмата.
Благодарности на Елфита за помощта, но нека да поясни пак, защо майчинството се изплаща между 10 и 20 число втората година, а не в началото на всеки месец, както беше досега и защо да зависи от работодателя, след като в крайна сметка тези пари ги плаща НОИ. С  представянето на осигуровките ли има връзка и защо така се получава?
Виж целия пост
# 237

Благодарности на Елфита за помощта, но нека да поясни пак, защо майчинството се изплаща между 10 и 20 число втората година, а не в началото на всеки месец, както беше досега и защо да зависи от работодателя, след като в крайна сметка тези пари ги плаща НОИ. С  представянето на осигуровките ли има връзка и защо така се получава?

защото се изчакват данните от фирмата за предния месец.ако си напуснала,няма да ти преведат 240 те лв.а при 410 те дни не е така-дори да нямаш договор-уволнена или напуснала,ще си получаваш обезщетението докрая на 410 те дни
за януари ще получиш обезщетение за 3,4 и 5 ти
Виж целия пост
# 238
Добро утро.Искам да попитам през цялата бременност бях болнични-родих преждевременно.Изчисляването на болнични връщаха 6м назад и хващаше и месец неплатен и на 4 часа та бая ми паднаха болничните .НО съм осигурявана на 420 лв сега ме изчислиха майчинство 240,02лв.Дохода от болнични ли се има предвид newsm78
От януари миналата година съм на 420лв осигурявана,всички болнични ми изтекоха 16 октомври
Виж целия пост
# 239
Добро утро.Искам да попитам през цялата бременност бях болнични-родих преждевременно.Изчисляването на болнични връщаха 6м назад и хващаше и месец неплатен и на 4 часа та бая ми паднаха болничните .НО съм осигурявана на 420 лв сега ме изчислиха майчинство 240,02лв.Дохода от болнични ли се има предвид newsm78
От януари миналата година съм на 420лв осигурявана,всички болнични ми изтекоха 16 октомври

дай осигуровките си за 12 м назад от 45 дневния.като месеца на 45 дневния не влиза
за първия ти обикновен болничен даваш 6 м назад

ако пишеш мейл на НОИ ще видят дали има грешка и ще я коригират
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия