Въпрос за осигуровки и майчинство

  • 104 752
  • 782
# 285
Изникна ми и още няколко въпроса...

Ако да речем се уговоря с даден работодател да ми внася осигуровки на по-висока сума как се изчислява тази сума. Защото аз имам някаква представа от това, което пишеше в фиша ми за заплатата всеки месец на предишната работа, че ми се удържа, но разбирам, че май една част се удържа от заплатата а друга внася раотодателя, тоест ако тр. Така ли е?-щом си фиктивно ще поемаш и двете части и на работодателя,и на служителя

Може ли на практика работодателя да ми внася само социални осигуровки, ако здравните ми ги плащат от университета?-не,може-работодателят ти ще плаща и здравните ти отново (ако има фиктивен договор и трябва сама да ги плащам)

Мога ли да работя едновременно на две места на трудов договор ако единия например е на половин работен ден? -да,може-имаш право на един на 8 часа и един на 4 часа Тогава предполагам усигоровките ми се събират от двата работодателя.-да,тогава за изчисление на обезщетението ще се взмат преди осигуровките и от двамата ти работодатели

ако си студентка редовно в момента на раждането имаш право на 2880 лв еднократна помощ за студенти
Виж целия пост
# 286
ако си студентка редовно в момента на раждането имаш право на 2880 лв еднократна помощ за студенти

Да, знам за това, но искам да си уредя и майчинството.
Виж целия пост
# 287
П.П.
Само не разбрах.. как да изчисля колко пари ще трябва да внасям за осигуровки? Сорри...
Виж целия пост
# 288
П.П.
Само не разбрах.. как да изчисля колко пари ще трябва да внасям за осигуровки? Сорри...

сама няма как да изчислиш
ще ти кажат от фирмата
или ползваш калкулатора на кик зза осигуровките
http://www.kik-info.com/calculators/payroll-all.php
Виж целия пост
# 289
Ох вече ми е неудобно да питам  Embarassed Ама ми колкото повече чета ми изникват въпроси...

Значи... Съкратиха ме края на септември, преди това няколко месеца бях болнични заради тежка операция.. май, юни и юли. Доколкото смятам тези месеци ми влизат в 18те месеца назад за майчинството и си мисля - имам ли нужните осигуровки докато съм била болнични? След като ме съкратиха ми изплащат обезщетение за безработица, което също доколкото знам се изчислява на база някакви месеци назад и си взимам обезетение 60% от заплатата, която съм зимала, не мисля че са по-малко. Това значи ли, че имам осигуровки през въпросните месеци?

Elfita тебе трвбва да те черпя... зададох 100 въпроса вече  Embarassed

П.П.
сега прочетох още нещо и още повече се обърках.... ако може някой да ми помогне, на лични примерно, да сметна как ще е най-добре да процедирам през оставащите ми месеци до раждането ще съм безкрайно благодарна...  Sad
Виж целия пост
# 290
Ох вече ми е неудобно да питам  Embarassed Ама ми колкото повече чета ми изникват въпроси...

Значи... Съкратиха ме края на септември, преди това няколко месеца бях болнични заради тежка операция.. май, юни и юли. Доколкото смятам тези месеци ми влизат в 18те месеца назад за майчинството и си мисля - имам ли нужните осигуровки докато съм била болнични? След като ме съкратиха ми изплащат обезщетение за безработица, което също доколкото знам се изчислява на база някакви месеци назад и си взимам обезетение 60% от заплатата, която съм зимала, не мисля че са по-малко. Това значи ли, че имам осигуровки през въпросните месеци?

Elfita тебе трвбва да те черпя... зададох 100 въпроса вече  Embarassed

П.П.
сега прочетох още нещо и още повече се обърках.... ако може някой да ми помогне, на лични примерно, да сметна как ще е най-добре да процедирам през оставащите ми месеци до раждането ще съм безкрайно благодарна...  Sad

какви осигуровки ти трябват-в първия си пост къмм теб уточних борсата и единия ти месец обезщетение от фирмата
не трябва да имаш 18 м назад непрекъснати осигуровки,а да имаш 12 м осиг стаж през целия ти живот.а базата за изчисление ти е 18 м
да,тези месеци на борсата ти свалят обезщетението,защото за тях ще ти взимат 240 лв
иначе с болничните няма проблем

кога ти е 45 дневния?45 дневния не влиза в базата
връщаш 18 м назад от 45 дневния,без месеца на 45 дневния и пишеш месец по месец какви са ти осигуровките
принципно няма симсъл да си вдигаш осигуровките в последния момент
Виж целия пост
# 291
Ами не да ги дигам... ами просто в момента съм без работа, трябва да започна някъде дори фиктивно, най-малкото защото доколкото разбрах за да взимам майчинство, трябва да съм на трудов договор в момента на излизане в майчинство. А ако през тези месеци, които остават се осигурявам на ниска сума, ще ми падне сумата за зимане мисля. Затова искам да се осигурявам поне на 1000 лв, ако мога и повече да отделя... Докато работих съм осигурявана на около 1100 нето (бруто към 1400 май идваха).

Въпроса ми беше докато съм била в болнични между май-юли 2010 на какви осигуровки се водя? Термина ми е средата на октомври, значи 45 дневни началото на септември трябва да е.
Виж целия пост
# 292
ако 6 м преди болничния си била на 1400 лв и по време на болничните си осигурена на толкова
обезщетението ти пада от 5 те м борса
да,трябва да работиш,за да взимаш майчинство


базата ти е август2011-март2010
Виж целия пост
# 293
Здравейте !

Имам  един въпрос относно осигоряването.
По стечение на обстоятелствата трябва да се прехвърля към друга фирма,бременна съм.
Преминаването ми в друга фирма е преди зилизането ми в 45 дни,т.е ще имам 3 дни в новото предприятие.До сега съм се осигорявала на около 1000 лв. бях в бонични почти 3 м.Имам необходимият стаж 18 м. назад.
Пиатнето ми е необходимо ли е да бъда вписана на по висока запалта на новата работа,защото ще имам 3 дни отработени и на 4 излизам в 45 дни болничен?Има ли някаква разлика в здравните осигоровки,които ще плащам аз ако съм на минималната или на по-висока?
Благодаря предварително.
Виж целия пост
# 294
Здравейте !

Имам  един въпрос относно осигоряването.
По стечение на обстоятелствата трябва да се прехвърля към друга фирма,бременна съм.
Преминаването ми в друга фирма е преди зилизането ми в 45 дни,т.е ще имам 3 дни в новото предприятие.До сега съм се осигорявала на около 1000 лв. бях в бонични почти 3 м.Имам необходимият стаж 18 м. назад.
Пиатнето ми е необходимо ли е да бъда вписана на по висока запалта на новата работа,защото ще имам 3 дни отработени и на 4 излизам в 45 дни болничен?Има ли някаква разлика в здравните осигоровки,които ще плащам аз ако съм на минималната или на по-висока?
Благодаря предварително.

не,за три дни няма смисъл от висока заплата
точнота дата на болничния кога е
Виж целия пост
# 295
Здравейте, незнам дали е тук мястото на въпроса, но може да ме насочите Simple Smile), някой случайно да знае как се процедира ако счетоводител отлага да издаде удостоверение за майчинство, за детски добавки ...как се процедира, може ли да се пусне жалба .....помолила съм го от 9 февруари а месеца изтича и ако не подам ...нали губя един месец детски....ако не продължи и повече Sad
Благодаря ви за вниманието!
Виж целия пост
# 296
Здравейте, незнам дали е тук мястото на въпроса, но може да ме насочите Simple Smile), някой случайно да знае как се процедира ако счетоводител отлага да издаде удостоверение за майчинство, за детски добавки ...как се процедира, може ли да се пусне жалба .....помолила съм го от 9 февруари а месеца изтича и ако не подам ...нали губя един месец детски....ако не продължи и повече Sad
Благодаря ви за вниманието!

да,ако не ти издаде през февруари,губиш месеца
обърни се към инспекцията по труда
Виж целия пост
# 297
Referimente

на 1 март ще те назначат,нали
така или иначе март не ти влиза в базата за изчисление
така е все едно
Виж целия пост
# 298
Elfita


на 28 .02 ще ме назначат,на 04.03.2011 - излизам в болничен.
Виж целия пост
# 299
28 e неделя
пак няма да има значение
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия