Помощ в търсенето на работа 2

  • 74 557
  • 720
# 375
Meн ме викнаха пробно,нощна смяна.Но е за 30лв на ден  Confused
Обявата е от вестник.От нета НИКОЙ не ми е звънял.
Виж целия пост
# 376
Здравейте,и аз съм на търсачката с вас:)
Вчера кандидатствах за позиция офис ораганизатор в една фирма. Днес полу4их писмо ,в което любезно молят кандидатите да минат електронен тест за компютърна грамотност. Някой правил ли е такъв,имате ли предтстава какво може да представлява Blush. Сега не мога да го направя,защото детето ми скача отгоре ,а пише 4е ще ми засече време ,което ще се вземе под внимание:) Ох ,сърбят ме пръстите ,но ще трябва да потрая , докато малчо заспи:)
Виж целия пост
# 377
Нацъках го теста, лесен е:) Минах успешно Mr. Green
Виж целия пост
# 378
Браво  Simple Smile

Аз още не съм пускала CV но не съм и напуснала.
Все още мисля какво да правя  newsm78
Виж целия пост
# 379
Нацъках го теста, лесен е:) Минах успешно Mr. Green
Да и на мен ми го пратиха, но е супер глупаво всичко това. На въпроса за това как ще си сменя всички букви от малки на големи или обратно имаше пет посочени отговора. Е, сори но аз знам шести. И ако отговоря неправилно на този въпрос какво правим?!?! Според мен важното е че знам начин, т.е. мога да се справя с дадена ситуация! Но те ест. ще ми го зачетат за грешка и от там всичко се проваля... и къв е смисъла? Не мога да знам наизуст кои менюта ми изкачат като натисна еди какво си. Като ми затрябва в даден момент си щракам и си избирам едно от виждащите се, а не да се чудя на теста за какво иде реч... Аз го зарязах това. Ако някой има нещо да ме пита, нека ме пита на място както направиха няколкото фирми, в които ме повикаха за да им покажа какво мога с компютъра. Успех ти желая Simple Smile
Виж целия пост
# 380
Права си, ама айде да не го коментирам и аз  Mr. Green...... Просто си правят някаква отсявка от такива ,които съвсем не са в час  Crazy
Виж целия пост
# 381
Боже,и аз го цъках тоя тест  ooooh!
Много тъпо.Въобще не чакам да ми се обадят  Crossing Arms
Виж целия пост
# 382
Може ли някой да го пусне този тест? Стана ми много интересно.
Да направя сверка, за себе си
Виж целия пост
# 383
И аз ще се запиша в търсещите работа. Търся някъде от септември, но сериозно от около месец. Пускала съм си десетина пъти CV-то като бях поканена само на три интервюта. На едното място бяха сигурни, че ще ме извикат на второ интервю, дори уговорихме удобно за двете страни време като трябваше да се обадят, за да се доуточним. Уговореният срок мина, а никой не се е обадил. Явно след мен са се явили по-подходящи кандидати  Sad Леекичко започвам да се отчайвам. Майчинството свършва. При предишния работодател не мога да се върна по обективни причини, в смисъл не е в него вината. И направо не знам...
Виж целия пост
# 384
Може ли някой да го пусне този тест? Стана ми много интересно.
Да направя сверка, за себе си
На мен ми пратиа мейл в линк за въпросния тест, който от своя страна се намира в сайта на заплата.бг. Трябваше да си направиш регистрация ако нямаш и съответно там те препраща. Абе дълга и широка, аз затова много се издразних и го зарязах...Поразрови се в заплата.бг ако искаш, но като цяло мисля, че всичко това е глупаво!
Виж целия пост
# 385
Може ли някой да го пусне този тест? Стана ми много интересно.
Да направя сверка, за себе си
На мен ми пратиа мейл в линк за въпросния тест, който от своя страна се намира в сайта на заплата.бг. Трябваше да си направиш регистрация ако нямаш и съответно там те препраща. Абе дълга и широка, аз затова много се издразних и го зарязах...Поразрови се в заплата.бг ако искаш, но като цяло мисля, че всичко това е глупаво!

С такова мислене, трудно ще си намери човек работа.
Само бегло ще ти нахвърлям какви изводи ще си направя за теб от написаното като работодател:
- трудно се оправяш с боравенето с компютър и Интернет
- написаното в СВ-то ти, че владееш MS Word и MS Excel (например) не е вярно
- щом за едно нещо си излъгала, защо да вярвам  и на останалото?

При 200- 300 кандидати за едно работно място, ще си сред първите отпаднали.
Виж целия пост
# 386
...... На едното място бяха сигурни, че ще ме извикат на второ интервю, дори уговорихме удобно за двете страни време като трябваше да се обадят, за да се доуточним. Уговореният срок мина, а никой не се е обадил. ......

След като е минал срока, обади се ти и любезно попитай одобрена ли си за второ интервю и кога ще се проведе то. Не влизай в подробности какво са ти обещали на първото.
Ако вече е проведено пък второ интервю, по- добре че не са ти загубили времето. Не бих се доверила на работодател, който не е коректен и не уведомява кандидатите за резултатите.
Виж целия пост
# 387
 f(x) много строга ми звучиш като работодател.За щастие както има хора всякакви така има и работодатели всякакви.Един цени едно друг друго убедена съм.Жалко е,че във Варна положението е толкова зле в момента,че за едно място с неособено висока заплата се избиват по 200-300 души!То за това Варна вече не е най-добър град за живеене.  Wink
Иначе аз сам за изпитчета и тестове при кандидатстване иначе как ще докажеш,че го можеш.
Виж целия пост
# 388
Не съм работодател, наистина са прекалено много кандидатите и все някак трябва да се отсеят. Нали разбирате, че от 200 кандидата не могат да поканят 200 на интервю. Това значи 2- ма души поне да правят интервюта около 10 дена. Първите отпаднали ще са с неграмотно написани или зле структурирани автобиографии. В случая с онлайн теста ще отпаднат тези, които не се справят и тези които мислят по някаква причина, че кандидат работодателя се бъзика нещо с тоя тест.
Виж целия пост
# 389
Може ли някой да го пусне този тест? Стана ми много интересно.
Да направя сверка, за себе си
На мен ми пратиа мейл в линк за въпросния тест, който от своя страна се намира в сайта на заплата.бг. Трябваше да си направиш регистрация ако нямаш и съответно там те препраща. Абе дълга и широка, аз затова много се издразних и го зарязах...Поразрови се в заплата.бг ако искаш, но като цяло мисля, че всичко това е глупаво!

С такова мислене, трудно ще си намери човек работа.
Само бегло ще ти нахвърлям какви изводи ще си направя за теб от написаното като работодател:
- трудно се оправяш с боравенето с компютър и Интернет
- написаното в СВ-то ти, че владееш MS Word и MS Excel (например) не е вярно
- щом за едно нещо си излъгала, защо да вярвам  и на останалото?

При 200- 300 кандидати за едно работно място, ще си сред първите отпаднали.

Ти си ги прави каквито си искаш изводи, но за себе си знам, че съм човек знаещ 3 езика много добре, владея много добре MS Word, MS Excel (само преди месец написах и дипломна работа по въпрос, свързан с компютри), фотошоп, и имам основни познания по 3д макс! Няма да добавям и останалите си познания в други области. Сега ще си кажеш "Като си толкова кадърна, защо още си безработна?". Е, аз ще отговоря, че да си намериш работа е лесно, но да си намериш правилната и желана работа е трудно. Търсещите работа хора, които пишат тук, смятам, ще допълнят още, че понякога всичко опира на шанс и късмет. Специалността, която съм завършила за съжаление никак не е разпространена и това е причината да не мога да си намеря работа във Варна. А за теста мога да запитам: Каква е гаранцията, че някой знаещ няма да седи до мен, за да го попълни той и по този начин да ми помогне аз да мина на следващо интервю и да ме изберат? Работодателят трябва да е глупав, за да повярва на всички попълнени и изпратени му тестове! Който иска да ми види компютърните способности, може да ме извика на място, за да е бъде всичко абсолютно достоверно. Ако искат наистина можещ служител, ще си направят труда да правят интервюта 10 дена. Аз лично трябваше да чета и избирам по автобиография хора, но не ги ли видя на живо не вярвам на нищо написано, просто защото след десетата прочетена автобиография всички изглеждат еднакви.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия