Помощ в търсенето на работа 2

  • 74 557
  • 720
# 390
Не ми се искаше да започваме седмицата негативно, но пък това е най-подходящото място да поговорим за т.нар. агенции за подбор на персонал.

Според мен тези агенции не вършат никаква работа. В София живеем от 2001г. На три пъти съм си търсила работа, и съм регистрирана (при това, със заплащане!) почти във всичките агенции. Никога на мен агенция не ми е намирала работа. Никога досега  Naughty

Изпитвам силно раздразнение, когато обявата от сайта е през агенция. За мен е ясно, че това е една институция, която само обира пари (по възможност от двете страни) под формата на комисионни. Получава се нещо като предаване на информация. Агенцията води интервю, което според мене винаги е супер повърхностно, след това те праща във фирмата и там вече започват тепърва интервютата.

Защо се дразня ли?
Дразня се, защото, ако една агенция за подбор на персонал е достатъчно сериозна, кадрите, които са наистина сериозни и заинтересувани в намирането на работа, но им липсва квалификация, могат да бъдат до-квалифицирани. Със съответен курс, с период на обучение, с препращане към център за усъвършенстване, повишаване на квалификацията, доп.курсове и т.н. Но нашите агенции това не го правят. Никога. Гледат те - харесват те. Влюбени са в тебе. Но като си кажеш цената, спират да ти звънят, да те търсят, да ти пишат. Това, м/у другото, го правят и повечето работодатели. Което е безкрайно лошо отношение към тръсещия работа. Изключително обидно и непрофесионално.

Не знам защо на интервютата за работа ВИНАГИ казват - "Да, ще Ви се обадим задължително, независимо от отговора, който ще имаме за Вас". Имам чувството, че след като кажат тая фраза, веднага забравят какво са обещали. При пожелана висока заплата, няма никой отсреща повече. Според мен, и не просто според мен, а съм си безкрайно права, няма какво да го мъдрим това, те трябва да ти кажат на момента - "съжаляваме, но ние тази заплата не можем да предложим за тази позиция" или просто да се научат най-накрая да си обявяват заплатите, като работодателите на запад. Писна ми вече с това балканско пазарене! Пък и с тия шуро-баджанащовини.

Бях пожелала на всички да си намерим работа до средата на ноември.
Май никоя от нас не успя  Sad
Виж целия пост
# 391
Някой знае ли в Била управителите по отдели какви заплати вземат средно?
Виж целия пост
# 392
Добре де, защо гледаш само от собствената си камбанария? Последната работа, за която мъжът ми водеше преговори, беше точно чрез такава агенция. Той щеше да е подчинен директно на управителен съвет извън България, подборът се извършваше от тамошна агенция+ българска. Няколкото интервюта бяха с хора и от двете агенции+ един от мениджърите ( видеоконф.разговор). Сега понеже знам , че ще се каже- не всички кандидастват за толкова висока позиция. Въпросът е принципен. Въпросното дружество- АД с не малко персонал- просто няма ресурс тук да поддържа хора, които да се занимават с подбор. Преценили са че при техните нужди от песонал и малкото текучество им е по изгодно да ползват външна услуга, отколкото да поддържат хора на трудв договор, които да праявт И това по съвместителство.
Сега, ако някоя конкретна агенция не си върши работата като хората, това не е повод да се отирча нуждата от подобна услуга.
Виж целия пост
# 393
Ох, и аз да попиша. За агенците - в обявите никога не посочват за коя фирма става въпрос. Ми как да кандидатствам, тогава Rolling Eyes
Бях писала, че ще ходя на още едно интервю, за Кауфланд, но не отидох. Главната причина бе, че ме бяха попитали дали съм съгласна да започна от по-ниска позиция и след време ако се докажа, да ме повишат Confused След като се размислих, реших че това е мисия невъзможна. Колко ли хора преди мен ще са на опашката за "доказване". А и малкия беше с доста висока темп. и реших, че не мога точно в този момент да започна, а те искаха веднага. Но главното, което ме отказа, е заплащането. За 300 - 400 лв. реших, че не си заслужава - пътуване, оставане извън работно време /без заплащане/. Пак започвам да търся "моята работа".
Между другото при нас ще отварят Била. Мисля за себе си, че работата, която ми предлагаха в Кауфланд, бих я работила в Била, само защото ми е на 2 крачки от вкъщи. Во обяви за там все още няма, а и не съм засичала по сайтовете.
Споделих си с вас.
Виж целия пост
# 394
............. или просто да се научат най-накрая да си обявяват заплатите, като работодателите на запад. Писна ми вече с това балканско пазарене! Пък и с тия шуро-баджанащовини.

Бях пожелала на всички да си намерим работа до средата на ноември.
Май никоя от нас не успя  Sad
Съгласна съм с всичко и най-вече с това което подчертах. Лятото почнах работа, на интервюто беше казано само, че заплатата ще е добра плюс процент, без конкретни цифри. Почнахме работа, мина месец така и никой не споменава за какви заплати работим, всеки ден се питаме някой дали е чул нещо, никой не се осмелява да пита, един ден се реших, питах ги аджеба за какви пари работим, отговориха ми, че още не са решили, и така след още една седмица обявиха заплата от 400лв., за която ние отказахме да работим, вдигнаха я на 600лв. и ни накъсаха от глоби цял сезон.... Това е, извинявам се, че ви занимавах  Hug
Виж целия пост
# 395

Между другото при нас ще отварят Била. Мисля за себе си, че работата, която ми предлагаха в Кауфланд, бих я работила в Била, само защото ми е на 2 крачки от вкъщи. Во обяви за там все още няма, а и не съм засичала по сайтовете.
Споделих си с вас.

Изпрати един имейл и запиши, че би искала да те имат предвид когато набират персонал.

Виж целия пост
# 396
Записвам се при вас.
Трудно ми е, вече се отчайвам.. пратила съм на около 60 места CV, отделно и в няколко магазина съм оставила.Знам, че никой няма доверие на 18-годишни, но нали всеки трябва да почне отнякъде, а не всички имаме тати, който да ни "наеме" на работа.
Имам опит, но никой не ми го признава, защото 1во е било в чужбина, 2ро магазина вече не съществува.Търся си все в раздел "неквалифициран персонал", самата аз си знам възможностите, но изхождайки оттам, че трябва да се почне отнякъде- ами и чорапи съм съгласна да продавам..
Виж целия пост
# 397
Това, което е написано за агенциите за подбор на персонал е доста едностранчиво.

Лично аз съм работила с такива агенции (просто знам кои ще ми свършат работа) и са ни намирали прекрасен персонал. И самата аз съм си намирала работа чрез агенция.

Трябва да се знае кои са добрите агенции и с кои не си струва да се занимаваш.
Виж целия пост
# 398


Изпрати един имейл и запиши, че би искала да те имат предвид когато набират персонал.



Ами, като разбрах, че ще отварят магазина, пратих, но може да пратя пак.
Виж целия пост
# 399
Здравейте,сега открих темета и ето ме и мен тук при безработните.Търся работа от около 3 месеца вече,очаквах че ще е трудна задача ,обаче за такова чудо не бях подготвена.И вече ми е ясно че скоро няма да намеря работа.
По интервютата каъето ходя срещам безработни хора от по  6-7 месеца.Така че скоро няма да ме огрее
Виж целия пост
# 400
Ох, и аз да попиша. За агенците - в обявите никога не посочват за коя фирма става въпрос. Ми как да кандидатствам, тогава Rolling Eyes
Бях писала, че ще ходя на още едно интервю, за Кауфланд, но не отидох. Главната причина бе, че ме бяха попитали дали съм съгласна да започна от по-ниска позиция и след време ако се докажа, да ме повишат Confused След като се размислих, реших че това е мисия невъзможна. Колко ли хора преди мен ще са на опашката за "доказване". А и малкия беше с доста висока темп. и реших, че не мога точно в този момент да започна, а те искаха веднага. Но главното, което ме отказа, е заплащането. За 300 - 400 лв. реших, че не си заслужава - пътуване, оставане извън работно време /без заплащане/. Пак започвам да търся "моята работа".
Между другото при нас ще отварят Била. Мисля за себе си, че работата, която ми предлагаха в Кауфланд, бих я работила в Била, само защото ми е на 2 крачки от вкъщи. Во обяви за там все още няма, а и не съм засичала по сайтовете.
Споделих си с вас.
Надя, дано да не съжаляваш за това, в тая криза и 300лв са пари а ще става и по-зле, особено в началото на 2010... Съмнявам се че в Била би било по-добре. Успех!
Виж целия пост
# 401
Ох, и аз да попиша. За агенците - в обявите никога не посочват за коя фирма става въпрос. Ми как да кандидатствам, тогава Rolling Eyes
Бях писала, че ще ходя на още едно интервю, за Кауфланд, но не отидох. Главната причина бе, че ме бяха попитали дали съм съгласна да започна от по-ниска позиция и след време ако се докажа, да ме повишат Confused След като се размислих, реших че това е мисия невъзможна. Колко ли хора преди мен ще са на опашката за "доказване". А и малкия беше с доста висока темп. и реших, че не мога точно в този момент да започна, а те искаха веднага. Но главното, което ме отказа, е заплащането. За 300 - 400 лв. реших, че не си заслужава - пътуване, оставане извън работно време /без заплащане/. Пак започвам да търся "моята работа".
Между другото при нас ще отварят Била. Мисля за себе си, че работата, която ми предлагаха в Кауфланд, бих я работила в Била, само защото ми е на 2 крачки от вкъщи. Во обяви за там все още няма, а и не съм засичала по сайтовете.
Споделих си с вас.
Надя, дано да не съжаляваш за това, в тая криза и 300лв са пари а ще става и по-зле, особено в началото на 2010... Съмнявам се че в Била би било по-добре. Успех!
Стига с тези отрицателни прогнози за бъдещето  ooooh! Няма нужда да се изявявате като икономисти,социолози,анализатори и т.н. Българинът е достатъчно смачкан,че постоянно да му се набива в главата,че нещата отиват на по-зле.Мисля ,че стресът е в повечко и няма нужда от толкова негативизъм.Аз вярвам,че нещата постепенно ще се нормализират  Hug
Виж целия пост
# 402
Това не са отрицателни прогнози, това си е чистата реалност.Нещата тепърва ще се влушават що се отнася за безработицата.
Но 300лв. да са пари не съм съгласна.И аз отказах да работя за 350 на месец,по добре в къщи,това е подигравка с хората
Виж целия пост
# 403
Дано не съжалявам, че отказах. Но като сложа пътни и др. разходи, наистина ще е по-добре в къщи. Чакам счетоводителката #Cussing out да оформи документите за съкращението ми. Пък се надявам, докато стоя на борсата и взимам някакво обезщетение, да си намеря работа. Дано не си остана само с надеждите.
Виж целия пост
# 404
Това не са отрицателни прогнози, това си е чистата реалност.Нещата тепърва ще се влушават що се отнася за безработицата.
Но 300лв. да са пари не съм съгласна.И аз отказах да работя за 350 на месец,по добре в къщи,това е подигравка с хората
Надявам се да грешиш,аз също съм безработна от 3 месеца,но все още не съм напълно отчаяна  Praynig
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия