Мамолози - гр. София

  • 1 815 088
  • 6 625
# 2 235
vkas, смелост, кураж, сила и присъствие на духа! Всичко ще мине бързо и успешно! Стискам палци   bouquet
Виж целия пост
# 2 236
Здравейте и от мен Simple Smile Никога не съм си правила прегледи, а съм генетично предразположена към ракови заболявания. Днес си взех направление от личния лекар за мамолог. Живея близо до Онкологията, дали мога да отида там? Бихте ли ми препоръчали някой? Знаете ли дали става със записване на час или? Само да спомена, че съм на 28 години и лични лекар ме посъветва, че на профилактичен преглед е желателно да НЕ се прави мамография в толкова ранна възраст.
Виж целия пост
# 2 237
Здравейте и от мен Simple Smile Никога не съм си правила прегледи, а съм генетично предразположена към ракови заболявания. Днес си взех направление от личния лекар за мамолог. Живея близо до Онкологията, дали мога да отида там? Бихте ли ми препоръчали някой? Знаете ли дали става със записване на час или? Само да спомена, че съм на 28 години и лични лекар ме посъветва, че на профилактичен преглед е желателно да НЕ се прави мамография в толкова ранна възраст.
Привет! Аз ходя в Онкото с направление и доколкото съм запозната с направление работи само Др.Димитрова не записвам предварително час просто ходя към 9:00ч. и на регистратурата минаваш с направлението. Аз ходя от години при нея и съм доволна, праща ме горе на ехомамография. Трябда да си с направление за хирург №3 мисля, че беше.
Виж целия пост
# 2 238
Здравейте, момичета,

за голямо съжаление не мога да се похваля с добри новини. Едното от 3те ми образувания/5мм/ се оказа злокачествен тумор и професора е решил, че щом съм раждала жена е по-добре да ми махне цялата гърда. Нямам разсейки в лимфните възли, както и ХЕР2 ми е негативен. Само положителни са ми естроген и прогестерон рецепторите/2+/. Сега чакам решението на онкокомитета за лечение, но предполагам, че ще ми изпишат някакви хормони. На 41 години съм. Ако някой от тук пие хормони ще съм му благодарна да ми разясни страничните еекти и изобщо всичко, което занапред ще ми е нужно да следя. Аз съм с един яйчник, поликистозен, както и миоматозна матка и много се притеснявам, че пиенето на тези хормони никак няма да се отрази добре на яйчника и матката.
Виж целия пост
# 2 239
 vkas кураж, нещата са хванати в началото щом няма разсейки.  Hug
Не ми се вярва да  изпишат хормони.
След операцията ще назначат химио- и лъчетерапия, чиято продължителност ще определи комисията.
Късмет!
Виж целия пост
# 2 240
Казаха ми, че щом е махната гърдата и няма разсейки в лимфните възли няма да имам лъчетерапия. Хер2 ми е отрицателен най-вероятно и химио може да няма, но хормони ще има. Ще Ви пиша като излезе онко комисията с резултат.
Виж целия пост
# 2 241
Посъветвай се с момичетата от другата тема, там ще получиш повече информация.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=859586.0;topicrefid=19
Виж целия пост
# 2 242
Благодаря!
Виж целия пост
# 2 243
Кураж и много силен дух ти пожелавам! newsm17 Дано всичко е наред след операцията!
Виж целия пост
# 2 244
Ще се изпише може би препарат, който да потисне образуването на естроген /ароматазен инхибитор/,  vkas. Стискам палци всичко да мине по най-добрия за теб начин.
Виж целия пост
# 2 245
Благодаря Ви много за подкрепата, момичета. Писах и в другата тема, ако мога да се свържа с момичета на хормонална терапия за да питам занапред какви са рисковете и как да се следя.
Виж целия пост
# 2 246
vkas бъди силна и най важното позитивна .Пожелавам ти всичко да бъде наред.
Виж целия пост
# 2 247
към момичетата от Бургас : от 15.09 започна записването а от 1.10 до 14.10 ще се извършва безплатна мамография към онкодиспансера в Бургас. По принцип програмата е за жени над 40 години , но може по лекарска преценка и по рано . Освен това всеки четен месец се правят ехографски прегледи в Св. София - също участват лекари от там .... така че дами намерете време и отидете ...
Виж целия пост
# 2 248
 Препоръчвам д-р Евгени Василев от Тина Киркова! Много мил и кадърен специалист. Преглежда с направление за АГ , а платения е 40лв.
Виж целия пост
# 2 249
Момичета,

Д-р Стоименов къде работи сега? Спешно ми трябва, а от първа градска не казват къде е отишъл.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия