За бебетата от 0 до 6 месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 14

  • 31 532
  • 745
# 330
...Поли ,ако това е някакво успокоение и на малкия фонтанелата още не се е затворила.

Ами то какво да се успокоя. Аз просто бих искала да знам защо не се затваря вече. Никой нищо не казва. Предполагам и вашите педиатри също. Да не би пък да им пораснат много мозъците на наште убавци и да станат едни супер умни деца Laughing.

Не знам, аз тази фонтанела не съм я мислила много, и ако се затвори по-късно какво от това?
...

И аз бих искала да знам.
Виж целия пост
# 331
...Поли ,ако това е някакво успокоение и на малкия фонтанелата още не се е затворила.

Ами то какво да се успокоя. Аз просто бих искала да знам защо не се затваря вече. Никой нищо не казва. Предполагам и вашите педиатри също. Да не би пък да им пораснат много мозъците на наште убавци и да станат едни супер умни деца Laughing.

Не знам, аз тази фонтанела не съм я мислила много, и ако се затвори по-късно какво от това?
...


И аз бих искала да знам.

Нормално малката фонтанела се затваря напълно м/у 4 и 6 месец, а голямата изчезва изцяло м/у 2 и 3 годинки. Това са доста субективни срокове и изключения винаги има. По-голям проблем е ако фонанелата се затвори до годинка, отколкото ако не е се е затворила до втората. Незатварянето на фонтанелата след третата годинка най-често е признак за рахит, но той си има достатъчно други признацци, така че щяхте да сте ги отбелязали досега. Абсолютно в границите на нормалното развитие е на детето ти още да не му се е затворила фонтанелата.
Виж целия пост
# 332
bubcheto15, това вече е доста успокояващо Hug.
Виж целия пост
# 333
polin_a - ти изобщо защо тръгна да се притесняваш... да беше на 3 години с незатворена, да се притесниш, но на 1???
наистина ако се затвори мн рано може и пак не е задължително да има проблем... но между 1 и 3 си е напълно нормално да се затвори...

Виж целия пост
# 334

Благодаря ви мами повече няма да го правя  bouquet какво да правя като е на ръце не плаче като я оставя направо се дере без кръст сам вече всичко сам пробвала
Ами слинг или кенгуру ... Люлка или вибриращ шезлонг. И аз моя все го разнасях, пък и не е от най-леките ...
[/quote]
Не е ли малка за люлка и шезлонг понеже не знам от каква възраст трябва да я слагам за това още не сме си купили
Виж целия пост
# 335
има люлки и шезлонги с легнало положение.
Виж целия пост
# 336
Не е ли малка за люлка и шезлонг понеже не знам от каква възраст трябва да я слагам за това още не сме си купили
Ангелче е написала. На пазара има всичко.
На Алекс купих люлка на Фишер. Не беше с напълно легнало положение. Не съжалявам обаче за инвестицията. До 8мия-9тия месец Алекс непрекъснато беше в люлката.
Шезлонгите също са удобни. Аз по едно време се бях замислила да купя един модел, който става като столче.
Виж целия пост
# 337
А някаква марка да ми препоръчате?
Виж целия пост
# 338
pepe27,на мен лично ми допада това ,а ако имаш намерение да даваш повечко пари може и тази


Поли,и на моето фонтанелата му се затвори след 1г и 6м.Близо 2 годишен беше.Като спрях да правя редовни проверки дали все още има мекичко,и взе,че се затвори.Спокойно,има време.И аз знам,че е по-добре по-късно,отколкото по-рано.
По-ранното затваряне крие много повече рискове от късното.

Виж целия пост
# 339
Обещавам дума да не "чуете" повече от мен за фонтанели Mr. Green.
Галка, честит нов ник Laughing.

Аз всъщност бях писала преди време защо точно ме смущава незатворената фонтанела, но не се сещам за никакви подробности относно болестта, за която бях чула.
Виж целия пост
# 340
Едно въпросче - от вчера Анна започна да си движу истата и езика все едно смуче нещо, а устата й са празни - каква ли може да е причината?  newsm78 Вече месец и повече имаме симптоми за зъб - лигавене,  лапане на юмруче и пръсти, от време на време зачервени бузи (на пипане нищо не усещам, то нямам и опит в тези неща де) - дали идва зъб?!
Виж целия пост
# 341
Едно въпросче - от вчера Анна започна да си движу истата и езика все едно смуче нещо, а устата й са празни - каква ли може да е причината?  newsm78 Вече месец и повече имаме симптоми за зъб - лигавене,  лапане на юмруче и пръсти, от време на време зачервени бузи (на пипане нищо не усещам, то нямам и опит в тези неща де) - дали идва зъб?!

А защо изключваш маймунджълъците Laughing? Синът ми така си извива езика на една страна и го прави на фуния ooooh!...Е аз не мога така Laughing.
От зъби - едва ли.
Виж целия пост
# 342
Едно въпросче - от вчера Анна започна да си движу истата и езика все едно смуче нещо, а устата й са празни - каква ли може да е причината?  newsm78 Вече месец и повече имаме симптоми за зъб - лигавене,  лапане на юмруче и пръсти, от време на време зачервени бузи (на пипане нищо не усещам, то нямам и опит в тези неща де) - дали идва зъб?!

А защо изключваш маймунджълъците Laughing? Синът ми така си извива езика на една страна и го прави на фуния ooooh!...Е аз не мога така Laughing.
От зъби - едва ли.

Ами защо - защото все си мисля, че му има нещо на детето, малко паника си падам в такъв момент   ooooh! Горкото дете с такава майка  Laughing
Виж целия пост
# 343

Да, наистина Rolling Eyes.
 hahahaНе се притеснявай, не си единствената. Но обикновено майките са по-смели от бабите например. И така трябва да бъде. Иначе няма да можем да реагираме в критична ситуация.
Виж целия пост
# 344
И аз знам, че ранното затваряне на фонтанелата е много опсано. А за рахита,я вно не винаги важи, мъжа ми е пример, хем е с малка глава  newsm78.
Относно подутото рамо на малкото бебче, това наистина е от ваксината в рдилното, ние още не можем да се оправим напълно, вече 4 път събира по малко гной и аз му слагам само стерилна марличка.
Аз да питам, малката, че има симптоми за зъби има, но мисля,че й е рано още на 4 месеца и 10 дни е, но снощи ми се буди през 30 мин, луда ме направи, и се гърчи, може и стомахчето да е  newsm78, но до сега не ми е правили така, ядох само 1 лъжица зеле- салата и кюфтета и баклава. Дали може да е от канелата в баклавата нещо или зъби?  newsm78 все пак не съм прекалила със зелето, само малко  Rolling Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия