За бебетата от 0 до 6 месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 14

  • 31 532
  • 745
# 345
Аз да питам, малката, че има симптоми за зъби има, но мисля,че й е рано още на 4 месеца и 10 дни е, но снощи ми се буди през 30 мин, луда ме направи, и се гърчи, може и стомахчето да е  newsm78, но до сега не ми е правили така, ядох само 1 лъжица зеле- салата и кюфтета и баклава. Дали може да е от канелата в баклавата нещо или зъби?  newsm78 все пак не съм прекалила със зелето, само малко  Rolling Eyes

Не е рано за зъби. Сина ми на 4м и 15 дни имаше 1 зъбче вече. Едва ли от една лъжица зеле можеш да предизвикаш колики, за канелата не зная.
Виж целия пост
# 346
Добро утро мами.ЗА зъбките и моито си пъха юмруче в уста  а е на няма и 3 месеца,но едва ли е зъбче.Вчера водих каката на лекар та питах и за надутото на рамото на малкия.Лекарката каза ще го види в четвъртък ,защото сме и на ДТК ваксина тогава и на консултация.И каза да не се мокри с каката нямах тоя проблем.А сега с дани и пъпа много го мисля не се пребира и това е Cry.И аз оня ден хапнах зеле после ми се дояде бобец не съм яла боб от както родих Simple Smile ,та и бобче и баклава правих и детето 2 дни не е спокойно.Ама баклавата е полезна за кърмата бе от нея няма страшно но виж зеле и боб са малка бомба.
Виж целия пост
# 347
Лилиян, не държите ли лепенката на пъпчето постоянно? Ние нашите ги държахме нон-стоп, само ги сменяхме на 2 седмици (и то педиатърът ни). Не мисля, че аз бих могла да сложа такава лепенка правилно, а и за да има ефект, трябва да я сложи лекар. Ако вашата педиатърка не знае как (то не е и нейна работа, де, нашият явно разбираше), заведете детето на хирург, той ще му сложи лепенка правилно и ще ви даде съвети как да я поддържате. А това на раменцето със сигурност от ваксината, нашият белег беше огромен и гноясва месеци наред, сега още е червено мястото, но поне вече няма гной...
Виж целия пост
# 348
непрекъснато слагам лепенки.сменям ги и то аз си му го оправям пъпа намествам със пръст хубаво да хлътне и го залепям ,но е страшно неприятно усещам му чревцата на бебчо и пак е подобрия вариант стига да се оправи отколкото операцията.дали се е получило от неправилно връзване на пъпа в агто.на рамото засега поне няма гной даже е помалко зачервено Praynig дано не се появява гной.
Виж целия пост
# 349
лилиан, хернията няма нищо общо с връзванетона пъпа. Ето малко за хернията при децата:
http://www.pedsurg.net/za_pacienta_hernia.htm
Виж целия пост
# 350
ники97,много благодаря Hug,а питах за връзването ,защото акушерката в аг я чух да казва нещо от рода на"ех тея  щипки нестава" та така де .
Виж целия пост
# 351
аз лично лепенки за пъпа не съм ползвала, знам че се ползват ако има пъпна херния....  newsm78
лилиян ако ти се чете погледни тук например, за грижи за пъпчето Peace
Виж целия пост
# 352
Имам  едно въпросче ...... Embarassed Днес ходих на гинеколог , просто за да ме прегледа дали всичко е наред след раждането . Поговорихме си за туй- онуй  , за децата и др. , та тя ми препоръча да си взема като противозачатъчни , някакви хапчета PHARMATEX . Някоя мама може ли да ми каже дали е ползвала и дали са й понесли , и най-вече чувстала ли се е сигурна с тях ........... Thinking Замислям се дали да не ги пробвам , че за сега сме на презервативи , защото все още се кърмим , а това било единствен вариант при кърмене ........
Виж целия пост
# 353
писи ти си решаваш но ако тр да избирам между презерватив и фарматекс като локален контрацептив, бих избрала презерватив. ползването на подоби контрацептиви ако им погледнеш онлайн листовките е хм общо взето "усложнено" -да се сложи един колко си време преди акт, пък след това еди какво си, та аз лично не бих ги избрала но ти си реши като прочетеш за какво иде реч. просто пусни в гугъл името и ще ти излезне листовката, понеже има глобули, меки таблети и още не знам какво, крем май, та затова не ти пускам директно линк, тъй като не знам какво точно ти е изписал докторката Peace
Виж целия пост
# 354
Мами с какво да мажа тези гъбички в устето на малката педито ми каза фунгостетин но 3 пъти вече го купувам и я мажа за 1-2 дни се махат и пак се появяват утре отново трябва да купя защото из цялата уста са и плъзнали. От време на време я забелязвам да лиже обиколника.И още нещо защо все на лявата страна иска да спи и лежи като я сложа на дясно и започва да плаче?Благодаря   bouquet
Виж целия пост
# 355
Ааааа да, за сега и  ние ще го караме с презервативи , но ми се щеше да има и алтернатива .......... Доки ми каза да си взема капсули , но ще го мисля по-натам май ..........
elpet благодаря за бързият отговор . Hug
Виж целия пост
# 356
 Pepe27 За млечницата, ние изхабихме 4 опаковки докато се излекува. Много е бавно лекуването, поне при нас де  newsm78
А затова, че спи на ляво и ние сме така, но сега я гледам, че се обръща и на дясно, но по- рядко, като бяхме на ортопед, той я прегледа - пипана и вратлето  и каза, че всичко е ОК. Каза да не се плаша. Не знам някой деца пък обичата дясната страна, явно си е индивидуално. Но ако не е на дасно главата не заспива  Thinking
Лизането е от любопитство, те бебоците всичко възприемат с устата Simple Smile Поне според мен Simple Smile
Виж целия пост
# 357
Нямам много време да се ровя в нета за това да питам тази млечница до каква възраст се появява? Аз си мислех че щом се върти само на ляво ще е левачка като мен  Thinking а за главето и няма ли опасност че ще се деформира или?
Виж целия пост
# 358
pepe27, няма да и се деформира главата, не се притеснявай Laughing.
За млечницата - като видиш, че минава за 1-2 дни, да ни бе да спираш да мажеш? Това са гъби и трябва упоритост.
Виж целия пост
# 359
Цялата опаковка изхабявам и спирам и пустите гъби пак се появяват. Няма проблем да взимам лекарството но вреди ли на малката? Може би се появяват защото е на АМ а не кърма Thinking
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия