Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 54-та тема

  • 144 877
  • 728
# 570
Ели,  да допълня Петя  Grinning


Моята е свинска ,не съм я овалвала в никакви подправки.А защо е станала така червена не знам.

Защото си отрязала парчето с идеалната дебелина. Ако е по-тънко за  това време ще хване повече сол и изгуби цвета си месото;
Ако го държиш повече време в саламура - пак ще си изгуби свежия цвят. А ти си го държала колкото трябва.
Не на последно място, изсушена е добре, на проветриво място.
Пробвала съм да сложа селитра за цвета на пастърмата, но явно на нея това не влияе.
Виж целия пост
# 571
Ивка, да е жив и здрав татко ти  bouquet! А тортата е просто невероятна, браво Peace!

А тези филенца на Диана са направо...ммм Crazy...

Лабрекс, ориз брои ли се пред св. Варвара Mr. Green?
Виж целия пост
# 572
Днес за проба направих ментовите трюфели
http://vndb.snimka.bg/hobby/kulinarni-vkusotii.170946.16246288
Много се харесаха и на мен и на мъжа ми,мисля другия път да направя двойна доза,че сега станаха 20 бонбона и свършиха за ....15мин 
За празниците ще правя бонбони.....много бонбони
Виж целия пост
# 573
Ивке, толкова много шоколад на едно място  #Crazy #Crazy  #Crazy Зашеметяващо!

Аз тази вечер си направих

Домашно приготвена рикота



Ползвах рецепта от блога на една французойка, оказа се много бързо и лесно, и най-вече - вкусно.

С още топлото сирене си направих

Маринована краставица с рикота





esy, сигурна съм, че домашно приготвеният ябълков оцет е много ароматен и няма нищо общо с купешкия. Обаче 5 месеца да го чакам  Shocked Със сигурност си заслужава, сега се замислям, че по Коледа, като отидем на вилата, може да напълим едно бидонче  Wink

Приятна вечер!







Виж целия пост
# 574
Лабрекс, ориз брои ли се пред св. Варвара Mr. Green?

mari_eta , в темата за питките dodyniki написа за тоя празник, иначе аз хал-хабер си нямам и нямаше и да знам, че е днес. А krikri  даде ето това инфо за днешния ден на св.Варвара.
Виж целия пост
# 575
Цитат на: Цецето link=topic=448941.msg13363967#msg13363967 date=1259951055
[color=red
esy[/color], сигурна съм, че домашно приготвеният ябълков оцет е много ароматен и няма нищо общо с купешкия. Обаче 5 месеца да го чакам  Shocked Със сигурност си заслужава, сега се замислям, че по Коледа, като отидем на вилата, може да напълим едно бидонче  Wink

То пет месеца се чака само първия път, после вече ще си имаш и няма да чакаш  Laughing И според приятелката ми пет месеца е най-късия срок 7 си е по-сигурно Mr. Green

Но наистина е много хубав, който му се занимава нека пробва  Peace
Виж целия пост
# 576
    Зелник.

 
Виж целия пост
# 577
За вечеря картофки на фурна
за десерт дюля с орехи и карамелен сироп
Виж целия пост
# 578
Марулка,прекрасна торта, честита ти рожденничка! bowuu
Мариета, многоздраве и късмет за рожденника
@ИВКА@,невероятна торта, поздравления,много щастие и радост на рожденника
labrex, много оригинално и чудесно  Hug
кафе със сметана, bliznacite2004, Мама Цоцоланка, Цецето много много вкусно у вас  Naughty
Ваногоби, много апетитно кексче.
Селма, отдавна не си се включвала, хубав лучник

Ето нещо и от мен:
Гофретки


Любимите вкъщи Пилешки крилца с мед


с прясно опечени питки


Невероятно вкусната страчатела по рецепта на Лоис


И от белтъците - едни ореховки  Mr. Green


По късно очаквайте включване с пицата от кайма на Пепчо и Тиролски кюфтета, инспирована от Леля Ог, цитирам:
Аз днес съм отново с букет и големи благодарности, този път за Nordina.   bouquet Докато приготвях кюфтетата, реших, че повече няма да я правя тази рецепта, защото ми се видя много труд за малко резултат (има и варене, и задушаване, и печене, че и гарнитура отделно). Но като ги опитах... ммм... следващия път ще направя повече!
Виж целия пост
# 579
Селма, много апетитен този зелник! Ще споделиш ли как го приготви?   bouquet
Виж целия пост
# 580
Ох от всичко ми се яде ooooh!.
И аз като Мамето за възкликна - забранява се показването на сърмички, палачинки, всичко месено и т.н и т.н ooooh!.Маме и нашето зеле още не е станало и направо ужас #Crazy
Марулка, Мариета и Ивка пък торти как ми се хапвааааат.Да са ви живи и здрави рожденниците Hug
Близнаците надавям се сладкиша с ябълки и грис да ви е харесал.Аз го бях забравила и изядох домашните ябълки натюр.
Да си покажа и аз простите манжите.
Кюфтета от картофи, праз и сиренце на фурна с млечен сос.

Постно прясно зеленце.Залъгвам се вместо кисело hahaha

Свинско със зелен фасул

Салатка с червена ряпа и моркови

Страхотния Сладкиш с круши на Наталина

Баничка с подръчни средства

И това за горе - долу цялата седмица Mr. Green


Виж целия пост
# 581
Ммммм, този сладкиш с круши, все му се каня, може ли линк към рецептата  Praynig
Виж целия пост
# 582
Ммммм, този сладкиш с круши, все му се каня, може ли линк към рецептата  Praynig
Заповядай http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=233275
Виж целия пост
# 583
Цецето- да ти отговоря за царевицата , тя трябва да е специален сорт- ( конски зъб )  Simple Smile приготвя се по моя край специално за три празника- Св. Екатерина, Андреевден и Св. Ана. Наронват се зрънцата, взима се пепел от печка на дърва , пресява се през сито, и пепелта се вари с царевичните зърна докато се пукнат, след това се мие през едро сито докато падне пепелта и зрънцата се търкат за да се освободят от люспите, после се варят в топла вода до разпукване , хапват се поръсени със захар и много орехи, ситно смляни . Вкусът е страхотен , аз много обичам  Heart Eyes

ИВКА- Невероятна торта !  smile3555 Браво!
vnd- може ли рецептата за ментовите трюфели ?
tracy t - и у вас е много вкусно .  newsm22
Бъни- привет  Hug харесва ни сладкиша, аз вече няколко пъти го правя .. Simple Smile
Виж целия пост
# 584
Може ли да се присъединя към Бъни и Мамето за бан на сърмички и кисело зеле... че си нямам тук (а мислех тази година да слагам, ама така и не си купих бидонче. Съседите са спасени за още една година)  Laughing
Ивка, Мари_ета, великолепни торти! Да са ви живи и здрави рождениците!  Hug
Дидибу, определено с теб сме на една вълна  Heart Eyes - миналата седмица като търсех рецептата за свинско с мандарини попаднах на "пръжките с лук", които надлежно бяха сейв-нати Wink. За макароните (впрочем, Пина, не приличат много на целувки - по-меки и по-плътни са) - няма проблем, ще споделям ноу-хау в края на декември. Ще се опитам и да вмъкна апарата на курса, за "стъпка по стъпка", дано да ми разрешат. Ще обясня на водещия, че ще стане известен в интернет  Grinning
Пети, великолепна пастърма!
Цеце, много хубава ти е станала рикотата!

На мен ми се беше дояла баница (стана малко парцалива и препечена, но вкусна):


А във фурната ми пак изстива един чийзкейк  Embarassed Снимка утре, на светло.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия