Машина за хляб -22 част

  • 40 802
  • 741
# 405
Здравейте, да се включа и аз. Не е вярно, че конците стават от сплитането /така ме е учила една съседка/ стават от месенето. 
Аз пуснах машината на пр. Тесто. Сложих продуктите както си му е реда, но от мазнината само 2 с.л. След като направи хубава топка започнах да слагам лъжица по лъжица останалата мазнина като докато не поеме едната ни слагах другата и поръсвах с ръка по щепка брашно. Наложи се да пусна програмата втори път докато не пое цялата мазнина. Тогава оставих до края. Втаса до капака и като го извадих да го сплета тестото си беше на конци - то си личи.
Сплетох го и го оставих да втасва във фурната на 50 градуса около 40 минути. Използвах брашно на Арива за козунаци и сложих цяло пакетче суха мая /11 гр./ Оказа се, че това брашно е добро. Понеже се бях приготвила нища да не стане та не си приготвих по-малка тавичка, но както и да е и така се изяде.
пак да попитам - някой правил ли е содена питка в машината?
Виж целия пост
# 406
Шани откажи се от брашното на софия мел. Нещо не е читаво. Аз имах няколко несполучливи опита с него и сега купувам друго.
Виж целия пост
# 407
...пак да попитам - някой правил ли е содена питка в машината?

Не съм правила, но тук съм си копнала една рецепта: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=358581.msg9633487#msg9633487
Виж целия пост
# 408
suzana50, аз ползвам само София мел,малкия светло-син пакет и не съм имала провали  newsm78 вярно,че не смея да купя от никъде другъде, освен от Пикадили...или просто съм уцелила добра партида newsm78
Виж целия пост
# 409
[/

Здравейте,това е козуначеният хляб от предните страници, обаче го  чаках да втаса 1 час и 20 минути.В рецептата пише 40 минути.В машината хлябовете втасват около два часа.Някой може ли да даде някакво обяснение.
Виж целия пост
# 410
каква ти е машината? Аз съм с Мулинекс 2000 и най-дългото втасване е 1 час и хлябът втасва добре. Достига до капака
Виж целия пост
# 411
Аз съм с Moulinex OW300 и при мен втасването е на три пъти, общо около два часа.Това е за основната програма.
Виж целия пост
# 412
Какво по-точно те притеснява?
Виж целия пост
# 413
Ами притеснява ме това несъответствие във времето за втасване.Ако беше 15-20 минути добре, различно брашно, мая, температура.Обаче аз го чаках двойно и мисля че още можеше да втаса.
Виж целия пост
# 414
Момичета,добри новини.Техномаркет 2 Пловдив ми смениха Мулинекс 2000 без много обяснения.Аз се бях наострила,но мисля,че те са наясно с проблема.Разбрахме се без много думи.Чудо.Тази вечер ще имам гости но,утре ще се пече..... Joy
Виж целия пост
# 415
Момичета,добри новини.Техномаркет 2 Пловдив ми смениха Мулинекс 2000 без много обяснения.Аз се бях наострила,но мисля,че те са наясно с проблема.Разбрахме се без много думи.Чудо.Тази вечер ще имам гости но,утре ще се пече..... Joy

Супер новина  Peace Честита нова машинка.
Виж целия пост
# 416
Момичета,добри новини.Техномаркет 2 Пловдив ми смениха Мулинекс 2000 без много обяснения.Аз се бях наострила,но мисля,че те са наясно с проблема.Разбрахме се без много думи.Чудо.Тази вечер ще имам гости но,утре ще се пече..... Joy
А какъв е бил проблема ? Аз също съм с такава машина и искам да знам всичко за нея. Сори за любопитството  Embarassed
Виж целия пост
# 417
Момичета,добри новини.Техномаркет 2 Пловдив ми смениха Мулинекс 2000 без много обяснения.Аз се бях наострила,но мисля,че те са наясно с проблема.Разбрахме се без много думи.Чудо.Тази вечер ще имам гости но,утре ще се пече..... Joy

Каква взе?
Виж целия пост
# 418
Maшината не печеше отгоре, ама никак.Взех 5003.Мерси.
 
Виж целия пост
# 419
Ами притеснява ме това несъответствие във времето за втасване.Ако беше 15-20 минути добре, различно брашно, мая, температура.Обаче аз го чаках двойно и мисля че още можеше да втаса.
Сега прочеох рецептата...Имам съмнения ,че авторката е оставила да втасва тестото на по-топло място от хлебопекарната,напр, във фурната.А ако греша не си пуснал правилната програма,както в случая е посочена  в рецептата,или нещо не е наред в маята,или ти е кофти брашното... newsm78Нека и другите да се изкажат...
На мен като не ми се получи нещо  си откривам грешката ,защото горе долу знам какво съм правила,но при теб трябва само да гадаем newsm47
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия