Обичате ли стихове? - 2

  • 74 053
  • 749
# 105
Специало за fam

Ръка

На жена ми

Това не става за романи.
Не се описва даже в стих.
Аз на танго не те поканих,
ни чаша вино с теб изпих.
Не съм шептял със устни меки,
че ти си моят идеал
и в разни тъмни дискотеки
ръката ти не съм държал.
Тогава в мокрите тютюни
ни сбра един дъждовен час.
И вън от две съзвучни струни
премина плахо между нас.
А пръстите ни катранливи
се слепнаха в една ръка.
И тъй: нещастни и щастливи
живеем с тебе досега.


Ивайло Балабанов
Виж целия пост
# 106
Обичам  поезията  много ...
Пиша  , когато съм тъжна , отчаяна  и мрачна ... получава се  по нещо  чувствено ..
Ето  едно - две  нещица :



Т Ъ Ж Е Н   П О Д С Л О Н

Нощем кошмари ме гонят,
а всеки ден ме мислиш ти .
При мене понякога търсиш подслон ,
когато ти домилее за моите очи .

Прелетна птица си с много сезони
На много места търси уют.
Аз ли станах вече монотонна
или претръпна в моят скут ?

Аз съм твоят вечен сезон
При мене идваш , когато си сам,
В мисълта съм тъжен подслон,
май ни е прекалено рано …


23.06.2005г.


---------------------------------------

 *  *  *

И  тази вечер няма да заспя
Ще изляза навън ,
под звездите и луната .
Ще им нашепна за тебе …
Как искам сгушен до мен
да заспиш …
И да догоним своята мечта ,
отдадени един на друг
без свян и прегради
да се  споделим …
И тази вечер сама ще остана
В прегръдката на нощта .
В покоите на здрача
няма  да заспя .
Ще изляза навън
и за чувствата си към тебе
на целият свят ще изкрещя …

28.05.2005г.
Виж целия пост
# 107
Много харесвам Ивайло Балабанов, та като сме го започнали ето още едно


Обществено мнение



Каква жена! За миг я зърнеш
   и ток те удря в слабините...

На сватбата й попът селски
      три пъти падаше в несвяст.

Мъжете, подир тази сватба,
      си понамразиха жените

и до един се разболяха
      от дяволски мерак и страст.

Жените първи я чумосаха
      и от жена тя стана кучка.

За нея сториха магия
      от вълча кост и жълт конец.
Подхвърлиха змия изкормена    
      в дома й, а след тази случка

набиха болния й мъж
      и го нарекоха скопец.

Дете не се роди у тях
      след сватбената й година,

и селото им върза люлка,
      изплетена от зла мълва -

че пей не струва, щом е ялова...
      Мъжът й скоро се помина

и тя - сирак от край незнаен,
      остана в къщата сама.

Тогава почнаха хвалбите
      във кръчмата, след три мастики:

"Ах, тази блудница! Ах, тези
      гърди с къпинови зърна!..."

Тъй, нощ след нощ, мъжете селски
      - все донжуановци велики,

един след друг и ред по ред
      преспаха с блудната жена.

Като кокиче сред бодили,
      между възхита и омраза

живя жената - с гнусна слава,
      разнасяна нашир и длъж,

и днес внезапно се помина...
      При следствието се оказа,

че тя е девствена, че даже
      не е докосвана от мъж.
Виж целия пост
# 108
Kremi, това не го бях чела, много е хубаво!
Благодаря   bouquet
Виж целия пост
# 109
A къде мога да го прочета това.Нова съм мама и още ми е малко трудно да се справям във форума? newsm78
Виж целия пост
# 110
Кое къде да прочетеш piponkata?

По темата:

"Момичетата
ще си тръгват винаги,
а другите ще се държат презрително,
дълбоко убедени,
че парите
са някъде далеч от нас.
Дълбоко убедени,
че парите
са в някакво астрономично разстояние,
между различните момичета.
Аз много съжалявам
дори безкрайно
съжалявам
за малкото недоразумение
наречено пари.
Човек намира
винаги такива,
когато трябва да плати
едно излишно бягство,
едно излишно,
непредизвикано презрение,
един далечен ден,
случайно озарен
от твоя поглед."


Иван Пейчев
Виж целия пост
# 111

Кое къде да прочетеш piponkata?

Аааааааа,малко със закъснение и малко по-широко отворени очи разбрах кое къде да чета.Ставаше въпрос за Стихотворението на Креми,ама го видях.То елементарно бе ,ама.... bash
Виж целия пост
# 112
Кое къде да прочетеш piponkata?
Аааааааа,малко със закъснение и малко по-широко отворени очи разбрах кое къде да чета.Ставаше въпрос за Стихотворението на Креми,ама го видях.То елементарно бе ,ама.... bash
Хайде сега и си ги затвори широко, ама без Том Круз, щото не го харесвам... Grinning
Току що ти дадох пример за спам, флууд и пр...., избягвай го!
И добре дошла...
А Kremi е много спешъл...


Дай сега едно стихотворение.
Виж целия пост
# 113

ВЛЮБЕН СОНЕТ

Не мога с думи да го изразя,
но даже и насън към теб вървя.
Дори да ти подхвърля най-неволно мисъл тежка,
тя после като бумеранг наказва всяка моя грешка.
И вярвам все, че с времето ще те променям,
а всъщност сам от твоята магия се изменям.

Но след като със теб,
поне за миг, сме били само два на света,
ще вярваме от днес, че пепел, но и цвят е любовта...


                                             Георги Калчев
Виж целия пост
# 114
вие как разбирате ,че имам спам???Аз как да го избягвам?Как да разбирам кое е спам(знам какво означава спам:))
Виж целия пост
# 115
Спам е всичко, което е извън темата и няма общо с нея...Примерно лични разговори, питания и обсъждания на неща в случая различни от стиховете и коментирането им...
Виж целия пост
# 116
Umbra, много, много ти благодаря...  bouquet


Плъзгам се
    

Не искам да достигам
вечността
и в същността
не търся смисъл,
плъзгам се
без капчица от мисъл
повърхността
е моя дансинг
танцувам,
криле на пеперуда,
вятър,
слънчевото зайче,
лист спираловиден,
прехвръкнала снежинка,
не знам защо ги има
в тях умирам
и се раждам
отронен миг
от времето
несъществуващо
танцувам..

     
И.Цекова
Виж целия пост
# 117
Thanks ,ester за пояснението Peace
Виж целия пост
# 118
Здравейте Blush Ето малко и от мен...Публикувам в няколко литературни сайта,но все пак писането си ми е само хоби :l Simple Smile Дано ви харесат Laughing


= НАМЕРИХ ТЕ.......ПОД НОКТИТЕ СИ =

Болят мислите в главата
и искам да крещя..
и като със шило дупчат..
и промушват се..
обсебват с болка цялата душа..
Сърцето си..
усещам как прескача..
отгоре му бълбука лава..
гореща..
буйна..
като приливна вълна..
Намерих те..
под ноктите си..
жива плът..
от твойто тяло ... теб..
Търся ги сега следите..
и гнева по вените боде..
няма ме..
не паря по страните..
Затрих те..
само в свойте страхове..


 = НЕЖНОСТ =

Утрото настъпва в дните ни,
и миг прекрасен се стопява на очите ти
водопад от рози разлива се по дланите
вятър от мечти бушува в мислите..
Неустоимо гладки са ръцете ти
с нежноста къшмирена
попиват по страните ми..
с вкус на ягоди омайва ме дъхът ти
и ято пеперуди припва из душата ми..
На върха на устните ми
стаила се въздишката
нежен стон на пролетни цветя..
Страста в косите ми почива си
и ето ме...
готова с теб в едно да полетя..


  =  УМОРИХ СЕ ОТ ....  ТЕБ Laughing =

Уморих се да бъда добра,
порядъчна и мила жена.
Да слушам глупости безброй,
да те гледам как се правиш на герой.

Уморих се да свеждам глава
когато имам и нямам вина.
Да ме гледаш като трофей
в твоя отдавна срутен музей...

...Млъкни!...Сега аз говоря!!!
Уморих се с теб да споря,
да мълча когато искам да говоря...
Уморих се вече да бъда твоя

Виж целия пост
# 119
Чакам те

Тишината в ушите отново бучи,
тя се блъска в стените,
люлее завесите.
И отново ме гледа
с познати очи
и отново ме пита къде си -
къде си ти.
Да открехнеш вратата ми,
влезнала пак
без въпроси и без възклицания,
да потънеш сред топлия
пролетен мрак,
който слива навънка
дървета и здания,
с леки стъпки да тръгнеш,
да стигнеш до мен,
като тихата музика
да ме догониш,
като стария валс,
оня валс на Шопен,
долетял от разтворени вече
балкони...
Да те гледам аз дълго
и в твойте очи
обичта с плахи сенки
от нежност да плава,
да говориш дори и
когато мълчиш,
а когато говориш -
гласа ти тогава
да рисува лъчи
върху тъмни стъкла,
да разпалва звезди
в небосклона,
да превръща високите
снежни била
във венчална корона.
После - в тъмното -
с твоите бели поли
като с бели камбанки
да звъннеш,
а навън да вали,да вали, да вали
в тишината спокойна и сънна.
Да те вдигна
и с тежки от радост ръце
да те нося през лунната стая
с отмаляло от толкова
чувства сърце
и със стих,
който още не зная!

Нино Николов
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия