Обичате ли стихове? - 2

  • 74 061
  • 749
# 300
Много е хубаво newsm51
Определено е тъжно, но и животът е бил и е такъв!
Виж целия пост
# 301
Да , ужасно много ми хареса и разчувства. На колко ли много жени живота е минал по този начин - на бабите ни , на майки те ни , а сигурно и на не малко от нас. Вярно е , че всяка майка живее за детето си , но нека не забравяме и себе си. Трябва да живеем ДНЕС , защото УТРЕ , докато мигнем с очи , вече може да е станало НЯКОГА.
И аз мисля така, и все пак тъгата наистина прелива от думите на това стихотворение. Cry
Виж целия пост
# 302
много е хубаво,макари горчиво,но си пропуснала да на пишеш кой е автора
Виж целия пост
# 303
Хубаво е!Но и на мен ми се насълзиха очите.
Виж целия пост
# 304
Накара ме да се замисля...за деня ,  когато" утре" ще бъде" вчера"..
Виж целия пост
# 305
много е хубаво стихотворението. Наистина на нашите мами и баби е минал по подобен начин живота.
Виж целия пост
# 306
Дани, стихотворението е  чудесно. Плаках! Благодаря ти, че го сподели!  Hug  bouquet
Виж целия пост
# 307
За мен не са,но но много харесвам Яворов  и Дамян Дамянов Peace
Виж целия пост
# 308
Някой може ли да ми каже кой е автора на това стихотворение newsm78


Някога, когато се срещнем
Най-напред ще се огледаме изпитателно.
Ти ще помислиш с леко злорадство:
"Остаряла е..."
Аз по женски ще съм състрадателна:
"Измъчен е.Косата му е побеляла"
Ще се питаме после за децата, за здравето -
внимателно, както в район на лавини.
Додето единия грешна стъпка направи -
и се срутят над нас незабравените години
със сляпа тъга и със сляпа нежност,
с беззащитност на цвете,
с остротата на ножа.
Ще се викат очите ни откровено
и безнадежно,
кожата ми ще си спомня твойта кожа...
Може би ще се прегърнем безмълвно,
неистово
там насред улицата,
насред земята...
или с усмивка фалшива ще се здрависаме
и ще си кажем:
"Беше ми много приятно"

Благодаря  bouquet
Виж целия пост
# 309
Детски смях

Ако звън на камбани небесни,
красотата на птичите песни,
ромолене на ручеи пресни
всички звуци блажено чудесни
ветровете в едно съберат,
по-прекрасно не знае земята
от глас птичи, огласящ полята,
от шума на дървета в гората,
от омайния звук на водата
и във жега от вятърен хлад.

Ала има и друго, което,
щом веднъж ти докосне сърцето,
там остава во веки и ето -
няма по-сладък звук под небето,
ни ще чуеш по-сладък отвъд;
слаба, силна, в тоналност незнайна,
тази слънчева песен омайна
ти ще чуеш в зората сияйна,
щом изпълнен с наслада безкрайна
прозвучи на детето смехът.

И в звъна на камбани омайни
няма звуци тъй необичайни,
що разказват за радостни тайни,
като тези устенца сияйни
към небето отправили звън.
Ако славеят бе златоглава
пойна птичка - то значи тогава
би могла една песен такава
да получи половината слава
на смеха на детето след сън.

Децата са ПОЕЗИЯТА на живота!
А от нея по - прекрасно не зная!!! Heart Eyes
Виж целия пост
# 310
Проекция

Анелия Гешева (анелиягешева)
   
   
 

Ако бях те познала в средата на своето лято,

ако бях те погалила, както се гали дете,

ако бях ти признала, че косата ми вечер е златна

и че нощем я режа, а при изгрев отново расте;

ако бях те завързала с нея за всички въпроси –

триста дяволски възли, а отговор – нито един;

ако бях вътре в теб и така, разпиляна и боса,

между две тишини бях попитала: “Искаш ли син?”;

ако можех да бъда така магнетично щастлива,

че да тръгнеш след мен като огън след суха трева;

ако дишах чрез теб, а пък ти просто тъй си отидеш –

щях ли днес да съм жива, кажи ми, след всичко това?...
 
Виж целия пост
# 311
 На дъното на четвъртата чаша...
  Анелия Гешева (анелиягешева)
   
   
 
 На дъното на четвъртата чаша те чакам.


А твоята вярна, незлоблива любима


тъкмо си ляга и, покрита със мрака,


чака ангелски сън. Зад прозореца - зима.


По стъклата студът пак рисува пейзажи


с нежни снежни овчици. И ги води на паша.


Раздели ни декември, но това не е важно,


щом те чакам на дъното на четвъртата чаша.


Тъмен огън – очите на твоите приятели -


ти крещи: “Остави я, разлей я по дрехите!


Тя е дяволски кладенец, всички сме патили...”


Ала ти, вместо шуба навличаш доспехите.


И се втурваш навън, все през снежната угар,


и през своята съвест, съвсем разпиляна.


И крещиш, че не искаш да бъдеш със друга...


(след четвъртата чаша, разбита в тавана).


И стоиш на снега, срещу всички илюзии,


да замръзне сърцето ти, във което ме има.


Но студът е безсилен, имам верен съюзник -


топъл дъх от леглото на твойта любима.

 
Виж целия пост
# 312
Внимание

Когато остарея ще нося лилаво
с червена шапка, която да не ми отива.
Ще си харча пенсията за бренди
и летни ръкавици
и скъпи сандали и ще се оплаквам,
че нямаме пари дори за хляб.
Ще седя на тротоара,
ще крадя дребни неща от магазина
и ще звъня на вратите на хората.
И ще дрънкам с някоя пръчка по металните огради.
И ще наваксам за годините от трезвата ми младост.
Ще изляза по чехли в дъжда
и ще късам цветя от нечии градини.
И ще се науча да плюя.

Ние можем да носим грозни тениски,
можем да пълнеем
и да ядем по три кренвирша наведнъж.
Или да караме на хляб и сирене
и да трупаме в кутии моливи, химикалки
и какво ли още не.

Но сега трябва да имаме сухи дрехи,
да плащаме наеми и да не псуваме,
освен ако не сме сами.
Да даваме пример на децата ни.
Трябва да имаме приятели, с които да ходим
на кафе и да бъбрим.

Но може би трябва да се поупражнявам предварително?
За да не се стреснат хората, които ме познават,
когато изведнъж остарея и започна да нося лилаво.

Джени Джоузеф
Виж целия пост
# 313
Прочетох едно уникално стихотворение и искам да го споделя с вас Heart Eyes,ако не е за тук нека модераторите го преместят.

     
                                                  РОКЛЯ                                                                                                                           


     Чудото се случи много рано
     тя недоумяваше сама
      просто се огледа в герана
      и разбра,че вече е мома.


      И сънува рокля с пеперуди,
      колко хубав беше този сън
      но баща и рано я събуди,
      че овцете чакаха навън.


      Рокличка детето не получи,
      рокля и девойката не взе,
      младостта проплака като ручей
      и опали босите нозе.

     
      След година влезе в чужда къща
      в плитките и пламна есента,
      а в душата все една и съща
      тлееше моминската мечта.


      Но тогава трябваше да вземе
      на сина тетрадка и молив,
      а за рокля все ще дойде време
      нека само той да и е жив.


     Колко пъти връзва и развързва
     възелчето с белите пари,
     а на дните хукналия бързей
     с вадички лицето и покри.


    Колко пъти щъркелите горе
    на комина свиха си гнездо,
    но синът изучи и наскоро
    с рокля я зарадва от града.


   Цяла от уплаха премаляла
   тя понечи да направи кръст,
   и за първи път пред огледало
   се изправи с целия си ръст.


   Взря се в потъмнялото си чело
   в шията с дълбоките бразди,
   в оня кладенец край село
   тях ли беше виждала преди?

 
   Кожа потъмняла,като угар,
  а по нея роклята цъфти
   с  нежни закъснели теменуги
  Боже колко скъпо я плати.


   Нещо я удари безпощадно
   образа се люшна и разби
   сякаш в кладенеца беше паднал
   лист от разлюлените върби.


  И си спомни не живяна младост
  и разбра през кипналата жал,
  че денят на тая тиха радост
  страшно много беше закъснял....




  Надявам се да ви е харесало  bouquet!

 

Това ми напомня за една песен на покойният Емил Димитров.
Каква невеста си била ти ,мамо,
мина мамо.
Как светнал,светнал младоженческия двор.
Когато теб извели на хармана,мила мамо.
За твойто първо сватбено хоро.
.....................

 Confused
Виж целия пост
# 314
Пловдив

Тя тъй разказва тоя град,
че просто няма как да си отида -
ни днес, ни утре.
Ни в четвъртък,
когато всичко си отива.

А после ми разказва лятото.
С такива устни, че разбирам -
оттук нататък всичко е септември
и малко, много малко - юни.

А после ставам и си тръгвам
(единствено от масата, разбира се),
понеже тя ще заговори за смъртта.
Която, според нея, е игра.

И просто ще ми я разкаже


Гриша Трифонов.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия