Обичате ли стихове? - 2

  • 74 053
  • 749
# 540
Наско, раzко6но е   Peace
Виж целия пост
# 541
Следващият път за срещане, нарочният,
ще е най-случаен.
Трудно с теб ще се докоснем. Двупосочни сме.
И го знаем.
Тръгнали сме подир вечните различия
да се търсим във химери.
И като във не съвсем добра поличба
може да не се намерим.
Ще ни предвиди времето ни за проглеждане,
време за пресичане.
И на разминаване със теб ще се погледнем.
Да разберем, че се обичаме.

***********************************************
Не винаги под слънцето се скиташ,
не винаги живота ти е песен,
но винаги е нужно да се питаш:
Живот ли щеше да е, ако беше лесен?

Не винаги преглъща се вината,
не винаги и времето лекува.
Но винаги заплаща се цената
и винаги безумно много струва!
************************************************
Докосването на душите ни
е дефиницията за хармония.
Но аз съм се родила скитница,
не е възможно да съм твоя.

Докосването на душите ни
е магнетичното привличане,
съдбовното фатално сплитане.
Безумното влудяващо обичане.

Докосването на душите ни...
Родена съм с душа на скитница...
И пътят ми към теб е скитане.
Обичам те. Докосваш ме. Наистина.
*********************************************

Неразбрани

И тази вечер може би
ще си отидем неразбрани
Танцуват милиард звезди
по черния небесен дансинг
Люлее тихо вечерта
симфонията на щурците
Ти нямаш повече слова
аз нищо повече не питам
Изчезват къщите, градът
и всеки страшно сам остава
Над земния ни кръстопът
звезди танцуват до забрава
Пространството над нас тежи,
притиска ни със ледни длани
Боли в сърцата, а на вид
пак равнодушни ще останем
и по-студени от звезди
ще си отидем неразбрани!

Виж целия пост
# 542
Наско, разкошно е   Peace
Aз знам , че ти харесва....,защото познаваш дори и автора .. Simple Smile Пък и нали и ти си флейтова в неговите очи  Peace
Виж целия пост
# 543
Защо ме жалите?
Щастлива съм така.
Наистина щастлива съм  - не крия.
С постелята си от колосан сняг,
с DVD -то, с топлата хавлия,
с цигарата просветваща във марка.
Не чакам нищо.
Никой не ме чака.
Със пръстите си сетива приемам това,
което оцелява с времето -
вкуса на виното,
вкуса на хляба,
целувката, която вечер слагам
за Лека нощ на малкото челце,
и стръкчетата някалко във вазата,
поставени от моите ръце.
Щастлива съм със тях!
Защо ме жалите?
Прозорецът залостен е добре
и щорите са пуснати до края.
Защото в мрака, добата потайна
се търсят кукумявки с нежен зов.
Защото вън мирише на любов,
в пръстта набъбва оплодено семе,
разцъвнал цвят във всяка пъпка дреме
и духат пролетните ветрове...........
Кой смее да ме мами и зове?
Ще спусна щорите, ще легна рано,
за да съм вярност в малката лъжа,
за да съм топъл въглен в пепелта
на своето огнище разпиляно.
Какво ми трябва? -
думичката мамо
цигарата
и книгата любима.
 Защо ме жалите?
Аз всичко имам!!!
Виж целия пост
# 544
Честита Баба Марта!

Дедо Март и баба Марта,
запасили се с прежда!
Бабата плете,
а дедото нарежда:
- Да има за всички
червено/бели мартенички!
Да са румени-засмени,
малки и големи!
Mr. Green
 
Виж целия пост
# 545
Защо ме жалите?
Щастлива съм така.
Наистина щастлива съм  - не крия.
С постелята си от колосан сняг,
................

Хареса ми и
ми напомня някои от моите настроения Simple Smile
Виж целия пост
# 546
Добро утро, Ден!

Добро утро, Ден!
Пак те дочаках,
макар и решен
да остана във мрака.

Добро утро, Ден!
С илюзии нови
и с край предрешен -
болящи окови.

Добро утро, Ден!
Бъди ми последен!
Веч не идвай при мен!
Аз не съм ти потребен.

Добро утро, Ден!
Ако утре ме няма,
пий едно и за мен
и речи "Няма драма."
Пък натам продължи,
дето малки главици
тихо, кротичко спят -
мойте мили дечица.

Не пропускай, ти, Ден,
всяка сутрин да идваш,
да им носиш от мен
усмивка щастлива.

Не забравяй, ти, Ден,
вечер щом си отиваш,
да им пееш от мен
песен сладка, приспивна.

И... бъди добър с тях, Ден!

---

Виж целия пост
# 547
В девет ката прегънах душата си,
а десетия- нарочно забравих!
С девет ключа заключих сърцето си,
а десетия -в тебе оставих!
Девет болки по тебе изстрадах,
а десетата -още дълбае!
Девет думи за сбогом ти казах,
 а десетата -вече я знаеш!
Девет пъти умирах напразно,
а десетия -чакам отдавна!
Девет пъти съдбата ме смазва,
но дори на десетия няма да падна!




================================
СИНЕ, МАЙКА ТИ
ДНЕС СИ ОТИВА!

Ти разбираш ли ,а?
Не, не бива.
Не, не бива да знаеш, че вече
тя ще бъде далече, далече
и че никога, никога няма
ти да кажеш на някого ''мама''
Ето, тръгва с куфар в ръката.
Дай ръка да отворим вратата
и да видим как чужда, нетрайна
тя си тръгва към своята тайна.
Ти не й се сърди.
И аз няма.
Все пак ние мъже сме с теб двама.
Не ,ти всъщност си малко юначе,
а пък татко ти нещо май плаче.
Не, не плаче -той просто се взира-
това целия свят го разбира.
Ти си вече голям-ти си батко,
няма сам да си ти -имаш татко.
Няма сам да съм аз-имам тебе,
ще живея отново чрез тебе
и все някак ще бъдем щастливи.
Ето, виж тези лодки красиви
как играят немирно в морето.
Ето Мечо...
Кубчета ето...
И не казвай, не казвай, не бива,
че е лоша, защото отива
толкоз чужда и толкоз нетрайна
към ненужната своя тайна.
Само стискай юмручето здраво.
Усмихни ми се.
Хайде.
Браво!
Все пак ние мъже сме с теб двама.
Ще ти бъда и татко и мама,
ще ми бъдеш другарче...
И всичко...
Хайде, мое юначе мъничко,
своя татко хвани за ръката
да затворим след нея вратата.

                                    Недялко Йорданов
                                                    1967
                                   
Виж целия пост
# 548

СИНЕ, МАЙКА ТИ
ДНЕС СИ ОТИВА!



                                    Недялко Йорданов
                                                    1967
                                   

Любим ми е... bouquet
Виж целия пост
# 549

СИНЕ, МАЙКА ТИ
ДНЕС СИ ОТИВА!



                                    Недялко Йорданов
                                                    1967
                                   
  bouquet исках да те поздравя за избора и сега не мога да изтрия второто си мнение-извинявам се!
Виж целия пост
# 550
         Every me , аз също много го харесвам.                       
 Peace




                                   
                                                 
                                   
Виж целия пост
# 551
               
    Е, знаеш - няма нищо честно.
Усмихвам се преди да ме изгубиш.
Преди да ти изпея тази песен
си ме болял отчаяно до лудост.

Болял си ме, защото аз го исках.
И забрави за другите причини.
Когато ме намери допоискване
си ми объркал името с невинност.

И поздрав на морето! Вече знаеш,
че можеш да се давиш и на сушата.
Животът вечно чака на опашка.
Прости, че се пререждам и се случих.

Вземи си свободата, аз я връщам.
И 30 гроша - да не обеднееш.
Отивам си, а знам че пея всъщност,
защото след това ще онемея.
***
       
 Измисля си и иска да си вярва,
спасява се във моето обичане.
Какво като е някакво откраднато...
Какво като на нищо не прилича.

Да, бряг съм му, но и брегът е мъдър
след толкова сърдечни наводнения.
След толкова причини - няма мърдане
и няма даже намек за спасени.

Ще го изхвърли бурята накрая,
а той спасен и вкопчен във сърцето ми,
ще се опомни и в соленото ще знае,
че всичко се заплаща някой петък,

че всичко свършва, даже и голямото.
Голямото най-лесно се превръща
във болка със изтъркани сандали
и после знаеш - вече няма връщане...

Когато си отидат чудесата
и вече няма нищичко за чудене,
ще знае, че съм искала душата му,
но му я връщам, за да се събуди,

да види, че животът продължава.
Какво като на мене не прилича?
Прощавам му! Спасих го само...
Защото нечовешки го обичах
***
         
 Знам, че утре ще дойде
по-солен от сълзата ми,
по-самотен от кораб
и от бряг по-очакван.
Знам. Усещам, че бурята
няма как да отмине.
И е дяволски глупаво
да я влюбя невинно.
Няма прошка, жестоко е,
но така било писано.
Оня горе - високо.
А от мен му е писнало.
Не си помня молитвите.
Само знам, че го искам
и се давя във плиткото
и не искам да мисля.
И светът е наопаки,
тоест - аз в равновесие.
Има нещо разхлопано.
(Предполагам сърцето ми.)
За какво да е лесно,
като може по-иначе?
Да, боли! Но е честно
ей така да обичаш.
Без причини, които
утре вече са пошлост.
Мъдростта ми - сърдита.
Но пък истински нощите...
Знам, че идва.А бурята
е почти неизбежна.
После...после съм мъртва...
Тоест - има надежда.
Виж целия пост
# 552
every me , невероятни са!  bouquet
Виж целия пост
# 553
every me , невероятни са!  bouquet
  bouquet и аз мисля така  bouquet
Виж целия пост
# 554
So What?

    

е и какво
като при теб не се е съмвало
небето
се удави в безразличие
и без да мисли
просто се подхлъзна
в ръба
на мнимото привличане

и все едно
дали намрази прага ми
привикнах
с мисълта да бъда ничия
и предпочитам
истинска омраза
пред някакво озъбено
обичане

след празни думи
ампутирани от смисъл
висящи
като примки по первазите
една Любов
като бездомна скитница
отиде си
без право на доказване


Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия