Обичате ли стихове? - 6

  • 64 639
  • 831
# 345
За мен е повече от драго и удовлетворяващо, когато нещо мое, което е написано точно, защото е задържало моя дъх, успее да направи това и с друг, да докосне и друг. Благодаря на свой ред и извинявам се за оффа  Hug
Виж целия пост
# 346
Посрещнах безброй силуети,
с надежда, че вече си ти,
денят присмехулно поглежда,
и с няма насмешка мълчи.
Със свян часовете се нижат,
минават на пръсти пред мен,
опитват се да ме излъжат,
че минал е само момент.
За мен и минута е вечност,
не могат ли да разберат,
без твоята ласка и нежност,
секундите с мъка вървят.
Но даже години да минат,
очите от взор да кървят,
и такса живот да ми взимат,
мечтите към теб, ще летят.


letisiq77 
Виж целия пост
# 347
по-малко жадувана,
по-често оплювана
по-малко обичана,
по-рядко събличана
по-често променяна
най-често заменяна
по-рядко сънувана,
по-малко целувана
стоя и си мисля,трошиците сбрала,
за таз неизбежна,законна раздяла
                                             29.08.09г.
Виж целия пост
# 348
по-малко жадувана,
по-често оплювана
по-малко обичана,
по-рядко събличана
по-често променяна
най-често заменяна
по-рядко сънувана,
по-малко целувана
стоя и си мисля,трошиците сбрала,
за таз неизбежна,законна раздяла
                                             29.08.09г.
много е хубаво на кой ли е?
Виж целия пост
# 349
по-малко жадувана,
по-често оплювана
по-малко обичана,
по-рядко събличана
по-често променяна
най-често заменяна
по-рядко сънувана,
по-малко целувана
стоя и си мисля,трошиците сбрала,
за таз неизбежна,законна раздяла
                                             29.08.09г.
много е хубаво на кой ли е?
мое е даже го мислих докато го писах тук
Виж целия пост
# 350
Добро утро мами   bouquet.С един случаен клик попаднах на тази тема и съм безкрайно удивена от талантите ви!Два дни чета и не смогвам да се възхищавам на всичко описано така,все едно аз съм го "казала"..толкова близко и понятно...толкова истинско..
Искам да споделя и мои стихове(отдавна писани - вече рядко пиша)..Имам над 130 в една тетрадка и по разни листи.. Embarassed

ПРЕДИЗВИКАТЕЛСТВО

Ще се изправя срещу вятъра!
Ще викам!Кой ли ще ме спре?!?
И  ще се боря с урагани ..до смърт-
така е най добре!!!
Със дънки скъсани ще крача
във зной и жега през пустини..
Ще спирам,лягайки със здрача
и ще вървя така с години!
От миглите си ще изтрия
със пясъка и звезден прах
и син конец ще си навия
на показалец против страх.
С импулс морета ще преплувам,
ще стъпя в не една страна
и ден и нощем ще пътувам
с камила,с кон или пеша.
И нека вятър да ме брули,
и ме засипват снегове,
и нека ме застигат бури,
и ме сковават ледове!
И нека огнена стихия
да ме запали със искра-
във океана ще се мия-
пожара в миг ще загася!
Ще се изправя срещу вятъра!
Ще викам!Кой ли ще ме спре?!?
мечтите си ще отстоявам
до смърт - така е най добре!
Виж целия пост
# 351
Имам още много - повечето тежки ,има и шеговити..Всички преживяни (то това е ясно ,за да са записани:))))!
Ето още малко:)

Южна кръв

Южна кръв течала в вените ми-
буйна,тъмна и гореща,
и очите ми - кафевите
никой не желал да среща..
Мисли тягостно потайни
криели добре очите ми.
Много лешникови тайни
били вплетени в косите ми..
В морският ми дъх тъй свеж
била силата стаена
и сърцето - жарка пещ
до ръката ми студена
било силно в мойте вени
с буйна южна кръв гореща,
а очите ми...кафевите..
никой не желал да среща!

(това са думи на един приятел за мен ,които описах в стих)
Виж целия пост
# 352
Прозаично обяснение

Изникват като гъби
щом усетят сълзите ми
и всеки ми носи цветя...
"Нещастна любов ли?"
"Не се притеснявай!"
"Нима е приключила тя?"
Звъни телефонът,
мълвата се носи
по-бързо от мълния даже..
Един ми говори,
друг ми носи бонбони,
а трети отново ме лъже..
Постойте момчета,
успокойте се моля!
Намалете тез обороти!
Нека всеки си гледа
свойто в живота!
Нека всеки работи!
И цветя не носете ,
и не ме безпокойте
със ненужна проява на страст..
По-добре е да спрете
и се успокойте!
Връзки няма да почвам със вас!
Виж целия пост
# 353
Очите ми

Ако знаеше само тез очи , че те лъжат!
Ако знаеше само,че лъжи те ти казват!
Ти не би ги следил,а ги би обвинил
и намразил дори....
Те те лъжат,повярвай ми - мойте очи..
Те те мамят и увличат по трънливи пътеки,
и пътеките с мене съвсем не са леки..
Може би във мъглата виждаш
само мойте очи,ала ти запомни:
Те те лъжат,те те мамят и в момента дори!!!
Виж целия пост
# 354
Elica. , браво  Peace Чудесни са  PeaceПървите три са много добри  Peace
Виж целия пост
# 355

П Р И Я Т Е Л И

Много бяха.Имах ги с дузина.
Скъпи,верни,на живот и смърт.
Днес ги гледам-шепа ,неколцина.
Четри-пет на пръсти се броят.
Оредяха,все по оредяват.
В лесен час-безброй,но в мъчен ,ах,
само тук-там още някой става
да ме подкрепи измежду тях.
Аз ли ги разгоних,те ли - мене?
Служба,пост-какво ни раздели?
Времето ли хората променя,
друго ли?Не знам.Но ме боли.
Може би през ситното решето
сее ни животецът така,
че остават само тези,дето
само в скръб подават си ръка?
Може би най-верните остават-
тези дето могат или не
да те пренесат и през жарава
с неопожарени рамене.
Много бяха.Шепа са.Къде ги?
Нищо,да са живи,да съм жив?
Гледам ги все във раменете,тегля:
само шест ми трябват,шест-
ковчегът да ми носят,без да им тежи!
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
КОГАТО СИ ОТИДЕ ЛЮБОВТА

от Татяна Захариева

КОГАТО СИ ОТИДЕ ЛЮБОВТА,
В СЪРЦЕТО ВЕЧЕ НИЩО НЕ ОСТАВА.
ДУШАТА СЕ ИЗПЪЛВА СЪС ТЪГА,
ПРЕВРЪЩА СЕ В ИЗТИНАЛА ЖЕРАВА.

КОГАТО СИ ОТИДЕ ЛЮБОВТА,
НЕ ГОРИ В ОЧИТЕ БУЕН ОГЪН.
ТЕ САМО СЕ ПОГЛЕЖДАТ БЕЗ ВИНА
И ВСЕКИ МИСЛИ, ЧЕ Е ДРУГ ВИНОВЕН.

КОГАТО СИ ОТИДЕ ЛЮБОВТА,
РЪЦЕТЕ НИ ПРЕСТАВТ ДА СА ТОПЛИ,
А УСТНИТЕ МЪЛВЯТ СЕГА
НЕ НЕЖНИ, А ОБИДНИ ВОПЛИ.

КОГАТО СИ ОТИДЕ ЛЮБОВТА,
ТЕЛАТА НИ - ОСТАВЕНИ БЕЗ ЛАСКИ,
ГЪРЧАТ СЕ ОТ СТУД И САМОТА,
А ЛИЦАТА НИ СА СИВИ МАСКИ.

ОСТАВАТ САМО НЯКАКВИ СЛОВА,
ПО СМАЧКАНИ ТЕТРАДКИ И ТЕФТЕРИ,
НАПИСАНИ ОТ ОБИЧ, СЪС РЪКА,
КОЯТО МИГОМ ВСИЧКО ЩЕ ЗАЧЕРКНЕ.

ЩЕ СЕ ЗАБРАВЯТ СРЕЩИТЕ, НОЩТА
И ДУМИТЕ ШЕПТЕНИ МНОГОКРАТНО.
КОГАТО СИ ОТИДЕ ЛЮБОВТА,
ИЗЧЕЗВА ВСИЧКО БЕЗВЪЗВРАТНО.

НЕПОЗНАТИ ЩЕ СЕ РАЗМИНАВАМЕ В ГРАДА,
ЩЕ СЕ ПОГЛЕЖДАМЕ СТУДЕНО, ХИЩНО...
КОГАТО СИ ОТИДЕ ЛЮБОВТА,
СЛЕД НЕЯ НЕ ОСТАВА ...НИЩО

Виж целия пост
# 356


И се лее дъждът, като мокра завеса се спуска,
По лицето ме гали, на шията нежно се спира,
(там където дланта ти разсеяно мери ми пулса
и от мокрите ласки  дъхът ми във нега примира).

Жаден, пясъкът пие на капките влажните дири.   
Премалели от жега, дори кормораните млъкнаха.
Само две-три вълни, лениво и тихо, сподириха
издълбаните в мокрия пясък преплетени стъпки.

И не спира дъждът, а от твоите устни пресъхвам,
като жар ме изгарят, горещи и търсещи, властни.
Вятър тих, срамежлив, зад дюните скрил се, въздъхна...
Ако плач е дъждът, то този плач, знам, е от щастие.
Виж целия пост
# 357
Ели, лов ю!  Heart Eyes
Виж целия пост
# 358
Ели, прекрасно е!
Виж целия пост
# 359
 Heart Eyes Благодаря
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия