Харуки Мураками

  • 43 452
  • 303
# 135
Изчетох всичко негово и за мен най-потресаващ е точно тои епизод. Пробвай с по-лиричните му книги.  Peace
Виж целия пост
# 136
 Имало и по-лошо от драните котки в "Кафка на плажа". Аз мислех с нея да приключа с този автор, но вие сте толкова сладкодумни в тази тема, че под ваше влияние го започвам отново със "Спутник , моя любов".
Изчетох всичко негово и за мен най-потресаващ е точно тои епизод. Пробвай с по-лиричните му книги.  Peace
А кои са по-лиричните му книги?
Виж целия пост
# 137
За мен най-впечатляващи бяха "Танцувай..." и "Овцата...", но мисля, че това е така, защото ми бяха първите. А "най-лирични" според мен са "Спутник..." и "Нормежка гора".
"Страната на чудесата", "Кафка" и "Пружината" са си направо шокиращи за мен, но на по-експанзивните дами ще им харесат.
Виж целия пост
# 138
 Благодаря,  значи добре съм си избрала Спутника. То е благодарение на тази тема, както писах. Да видя докъде ще стигна с  Мураками. "Кафка на плажа" точно ме шокира, на моменти направо ме отврати. А и аз намерих "най-подходящото" място да я чета - бях си я взела за плажно четиво.
Виж целия пост
# 139
"На юг от границата, на запад от слънцето " е също много лирична и нежна Peace


Виж целия пост
# 140
Аз имам 5 негови книги и съм чела 4 от тях.... за празници си ги купувам, последно по Коледа имаше намаление в сайта на Колибри и ми излязоха по-ефтино. Това е моят нов любим автор, моята най- нова страст. Много ми се иска скоро да преведат и някоя др. книга,четох веднъж за първата му книга, която май не е преведена още Wink
Виж целия пост
# 141
Ако някой го интересува информация за филма "Норвежка гора". Flutter
Виж целия пост
# 142
Звездичка, много благодаря!  bouquet
Виж целия пост
# 143
филмът е хубав, но се надявам никой повече да не филмира книга на Мураками.

Виж целия пост
# 144
филмът е хубав, но се надявам никой повече да не филмира книга на Мураками.


Joy дори не искам и да гледам филм по Мураками, чак не мога да си го представя,че е възможно да бъде филмиран?? newsm78
Виж целия пост
# 145

Сега почвам тази. newsm44 newsm44 newsm44 newsm44https://www.bg-mamma.com/assets/vessur/img/not_found.png
Виж целия пост
# 146
филмът е хубав, но се надявам никой повече да не филмира книга на Мураками.


Joy дори не искам и да гледам филм по Мураками, чак не мога да си го представя,че е възможно да бъде филмиран?? newsm78


Хаха, права си! Wink
Виж целия пост
# 147
Да ви се похваля- мъжът ми ми е купил за днешния празники за един имен ден след два дни две книги на Харуки:"Преследване на дива овца" и "Танцувай, танцувай, танцувай", много съм доволна и щастлива. Освен ,че вече имам за известно време напред книги, имам няколко Харукита- като има предвид, че още чета"Страната на чудесата....", а и ми остава само една книга(от преведените му на бг) да си набавя и ще имам цялата му колекция. newsm44
Ха, честит ви празник сега!!!  bouquet
Виж целия пост
# 148
Много ми хареса тая книга!!!!!!!!
Виж целия пост
# 149
филмът е хубав, но се надявам никой повече да не филмира книга на Мураками.


Joy дори не искам и да гледам филм по Мураками, чак не мога да си го представя,че е възможно да бъде филмиран?? newsm78


Хаха, права си! Wink


Аз скоро открих този опит за филмиране на разказа On seeing the 100% perfect girl one beautiful April m orning :

A girl, she is 100% (1983), short film by Naoto Yamakawa .


Първо бях прочела разказа, чак след това попаднах на филмчето в youtube. Не знам как бих го възприела, ако беше обратното, но в тази последователност филмчето ми хареса! Особено ми допадат графичните елементи.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия