Ваксини и Ваксинационни Програми 3

  • 72 928
  • 749
# 285
А да ви попитам..............аз нямам такъв белег изобщо.Защо така нямам представа? newsm78
Проба манту никога не ми се е хващала,в рамото не са ми поставили ,защото имам алергия и вследствие на нея астма.
Това от училищните години,трябва ли да се притеснявам? newsm78 По принцип ми казаха ,ако драстично взема да слабея да отида в местния диспансер,какво ли ще значи това newsm78Никога не съм била пълна и в момента съм около 50кг.Та се чудех какво искаха да ми кажат от какво да се притеснявам? newsm78
Темата е за деца и детски ваксинации!
Моля не превръщайте темата в говорилня и повод за бръщолевене на несведущи.
Ами редактирай си заглавието на темата г-н Birdie
Виж целия пост
# 286
Извинете Birdie ,няма да ви притеснявам с мойте си бращолевения. Stop
Само че в БГна лекари не може да се има кой знае какво доверие,та затова си бръщолевя......................
Писах и по-рано в темата оказа се ,че на дъщеря ми на 6 годинки вместо Тетраксим и бяха пакнали само една от съставките................но нали бяхме и първия набор на който се поставиха кой го е грижа.................експериментират си както си искат .......................... ooooh!

Разбирам.
Ако нещо за детето искате да попитате- моля.
Иначе темата се разводнява и пълни с "лафчета" и общи приказки.
Виж целия пост
# 287
А да ви попитам..............аз нямам такъв белег изобщо.Защо така нямам представа? newsm78
Проба манту никога не ми се е хващала,в рамото не са ми поставили ,защото имам алергия и вследствие на нея астма.
Това от училищните години,трябва ли да се притеснявам? newsm78 По принцип ми казаха ,ако драстично взема да слабея да отида в местния диспансер,какво ли ще значи това newsm78Никога не съм била пълна и в момента съм около 50кг.Та се чудех какво искаха да ми кажат от какво да се притеснявам? newsm78
Темата е за деца и детски ваксинации!
Моля не превръщайте темата в говорилня и повод за бръщолевене на несведущи.
Ами редактирай си заглавието на темата г-н Birdie
Нищо за редактиране няма. Всичко е ясно.  Wink
Виж целия пост
# 288
Благодаря за отговорите, Vl. Единствените смислени, които получих тук. Коментарите под отговорите от другите пишещи също ми бяха полезни.

Не знам доколко е рано да изчезне, все пак са минали две години. Thinking Засега просто ще наблюдавам детето, от отговорите си направих извода, че постепенно този белег трябва да намалее и да спре да се "активира". Ако не стане, тогава ще вземаме мерки.

If given subcutaneously, BCG causes a local skin infection that may spread to the regional lymph nodes causing a suppurative lymphadenitis.
 Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

 
Виж целия пост
# 289
Интересно , покрай нашия случай се натъкнах на десетки подобни гледки , все редки , както казвате . Защо ли ???

А при детето , за което става дума - и то ли е рядък случай , предозиран случай ooooh! , подкожен случай ....

Стига шикалкавене , когато липсват познания , за да бъде обяснено нещо толкова очеизвадно - туберкулозната инфекция е от типа "дремещи" и това го знаете много добре .
 След ваксинация организмът реагира с образуване на съединителнотъканна и / или гранулационна тъкан около мястото на въвеждането  , за да възпре по-нататъшното разпространение на заразата т.е. капсулира я . А белегът са образува в резултат на разрушителното действие на туберкулозния бактерий върху тъканите / и това също го знаете , надявам се / . Така , че нека си представим за колко "отслабен" такъв става въпрос !!!



И аз съм от "редките" случаи!?? След поставена БЦЖ на 16 г на мястото на убождането се получи гнойна рана около 1,5 см. Ходих по лекари, общо взето с резултат "Няма нищо -ще мине" Като че ли препоръчаха някакви прахчета, но без ефект. Това продължи 1 година. Лекувах тази рана с природни средства и мина.
ОБАЧЕ започна  ІІ част мъки - температура субфебрилна с години, умора, умора. Мноооооооого лекари и лекарчета се пробваха да разбера какво ми има.В тубдиспансера направих всички изследвания. Някой неуверено спомена вирулентна туберкулозна инфекция, но не го документира. Лежах в болница даже за изследване на причината за температурата. Накрая един фелдшер след дълго мислене и разглеждане на купчето с изследвания и разговор с мен, ,ми назначи лечение с Римицид /Rimicid/ за туберкулоза. Да е жив и здрав този лекар, че се осмели да постави диагноза, въпреки догмата,  че ваксината предпазва, а не разболява. След няколко месеца се почувствах добре - нормална температура, прилив на сили и свежест, които бях забравила. За съжаление добруването трая около година.
 После имах рецидив и отново с природни средства - фитотерапия.
Вече се замислям и за хомеопатия, макар че сега по- рядко вдигам температура.

 Така че тази статистика е вярна:
http://en.wikipedia.org/wiki/Mycobacterium_tuberculosis

It is estimated that only about 10% of people infected with M. tuberculosis ever develop tuberculosis disease and many of those have the disease only for the first few years following infection even though the bacillus may lie dormant in the body for decades

Цитат
Освен това организмът борейки се с тях ги изтребва, но пък създава достатъчно антитела, които могат да се сражават и с болесотворни ТБ бактерии, попаднали случайно в организма
Може вьображението ни добре да работи,но реалността е сьвсем друга.

Ако искате мога да ви разкажа за още един случай около мен с туберкулоза и то в тежка форма след поставена ваксина...
Когато фактите говорят и боговете мълчат!!!
Виж целия пост
# 290
Здравейте д-р Birdie , четох малко назад в темата , но не ми стана ясно какво ви е мнението за Priorix ваксина ? Чета много негативни мнения за нея и искам да чуя и вашето ! Благодаря Ви предварително !
Виж целия пост
# 291
Здравейте д-р Birdie , четох малко назад в темата , но не ми стана ясно какво ви е мнението за Priorix ваксина ? Чета много негативни мнения за нея и искам да чуя и вашето ! Благодаря Ви предварително !
Най-добрата МПР ваксина на пазара към момента.
Виж целия пост
# 292
А след момента? Може би ще е най-опасната  Thinking
Виж целия пост
# 293
А след момента? Може би ще е най-опасната  Thinking
"След момента" ще дойде по-добра и ефективна.
Махнете Д-р Мангъров от аватара си, както Ви бях писал.
"Лош или добър", друг по-добър в Бг не може да намерите. И "навън" Педиатрите са доста  скъпи.
Така че.... по-добре първото.
Виж целия пост
# 294
А след момента? Може би ще е най-опасната  Thinking
"След момента" ще дойде по-добра и ефективна.
Махнете Д-р Мангъров от аватара си, както Ви бях писал.
"Лош или добър", друг по-добър в Бг не може да намерите, а пари за да си платите "навън" за добър Педиатър- нямате.
Така че.... по-добре първото.
Хахахаха, кой си ти? Или искаш теб да сложа Mr. Green Като е толкова добър, вземи си го в Атина, тук не го щем Crossing Arms
Виж целия пост
# 295
Наистина рискувам да бъда оплют от Birdie с нещо от сорта на "какво правиш в темата ми", а аз не желая да влизам в излишни конфронтации.
Но просто не се сдържах и ще публикувам тук този линк. Все пак там има само листовки на одобрени от лекарското съсловие ваксини.
Виж целия пост
# 296
Не бих сложила тази ваксина на детето си втори път или на децата на моите деца в бъдеще!
Изключително редките нежелани реакции се случват и то на истински деца!
Не съм съгласна дори това да е 1/10000 като вероятност.
Преди два месеца се случи на моето дете и вярвам, че редките нежелани реакции в никакъв случай не са толкова редки! просто не се регистрират и не се отчитат в листовките!!!
Виж целия пост
# 297
Не бих сложила тази ваксина на детето си втори път или на децата на моите деца в бъдеще!
Изключително редките нежелани реакции се случват и то на истински деца!
Не съм съгласна дори това да е 1/10000 като вероятност.
Преди два месеца се случи на моето дете и вярвам, че редките нежелани реакции в никакъв случай не са толкова редки! просто не се регистрират и не се отчитат в листовките!!!
zorni4ka, Аз също съм от редките случаи. Бях на 17, когато живота ми се промени коренно и няколко години по-късно ме диагностицираха с МС (Множествена склероза). Нищо от това не мога да докажа, нито имам и желание. Нека говорят колко по-зле е щяло да стане , ако не били ваксините... нека!
Виж целия пост
# 298
Не бих сложила тази ваксина на детето си втори път или на децата на моите деца в бъдеще!
Изключително редките нежелани реакции се случват и то на истински деца!
Не съм съгласна дори това да е 1/10000 като вероятност.
Преди два месеца се случи на моето дете и вярвам, че редките нежелани реакции в никакъв случай не са толкова редки! просто не се регистрират и не се отчитат в листовките!!!
  Peace  1/10000 ,аз не играя на ролетка със здравето на детето си  Crossing Arms тия ваксини вече трябва да ги забранят!!! Хора събодете се !!!
Виж целия пост
# 299
Не бих сложила тази ваксина на детето си втори път или на децата на моите деца в бъдеще!
Изключително редките нежелани реакции се случват и то на истински деца!
Не съм съгласна дори това да е 1/10000 като вероятност.
Преди два месеца се случи на моето дете и вярвам, че редките нежелани реакции в никакъв случай не са толкова редки! просто не се регистрират и не се отчитат в листовките!!!
  Peace  1/10000 ,аз не играя на ролетка със здравето на детето си  Crossing Arms тия ваксини вече трябва да ги забранят!!! Хора събодете се !!!
Всъщност, пише се "събудете се".
Мисля е добре, преди да играете ролята на "месия", да подобрите знанието на езика и правописа.
Да е въпрос на сложна фраза, или метафора, или сложно изречение - разбирам. Но това... .
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия