Ваксини и Ваксинационни Програми 3

  • 72 928
  • 749
# 615
...дамммм наистина имате известно право, но нали събирахме пари за децата в Африка умиращи от тетанус?! Confused

Ами някои събираха, други не събираха - имаше тема по това време във форума, в която се вихреха бурни страсти... Ето я - Инициативата на Pampers и Unicef - чиста загриженост или подъл маркетинг?
Виж целия пост
# 616
Има ли тема, в която мога да попитам за най-честите реакции след поставяне на Priorix, за да знам какво да очаквам след 10 дена? Тема, в която няма да бъда нападната като престъпник, който застрашава живота на детето си?
И без друго съм достатъчно информирана (и двамата ми родители бяха епидемиолози) и в следствие на това - обезпокоена. ooooh!
Виж целия пост
# 617
http://www.medicine.bg/public/listovka/29205s.pdf

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=429435
Виж целия пост
# 618
Благодаря!   bouquet
Виж целия пост
# 619
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=508537.0
Виж целия пост
# 620
Да, това търсех, благодаря. Peace
Притеснено ми е, че в Македония има голяма епидемия от морбили, от която са засегнати стотици деца /пак тръгнала от неваксинираниращите се общности/. Мъжът ми в момента е там и работата му е свързана с обикаляне по болници.  Confused  Дано не ни принесе заразата, точно преди ваксинацията...
Виж целия пост
# 621
Да, това търсех, благодаря. Peace
Притеснено ми е, че в Македония има голяма епидемия от морбили, от която са засегнати стотици деца /пак тръгнала от неваксинираниращите се общности/. Мъжът ми в момента е там и работата му е свързана с обикаляне по болници.  Confused  Дано не ни принесе заразата, точно преди ваксинацията...

В България епидемията тръгна от ваксинирани, но тази първоначална информация бързо се забрави... Угодно е за някои да обвиняват неваксинираните... Интересно тези, които сме ваксинирани преди незнайно колко години, каква защита имаме сега от морбили? Моето дете не е ваксинирано, беше контактно с контактни на болни от морбили и не успя да се разболее...

Като се прибере съпругът ти, го изпратете някъде на гости за 15-тина дни, за да сте сигурни че не е в инкубационния период на заболяването при завръщането си...  Wink
Виж целия пост
# 622
Да, това търсех, благодаря. Peace
Притеснено ми е, че в Македония има голяма епидемия от морбили, от която са засегнати стотици деца /пак тръгнала от неваксинираниращите се общности/. Мъжът ми в момента е там и работата му е свързана с обикаляне по болници.  Confused  Дано не ни принесе заразата, точно преди ваксинацията...

В България епидемията тръгна от ваксинирани, но тази първоначална информация бързо се забрави... Угодно е за някои да обвиняват неваксинираните... Интересно тези, които сме ваксинирани преди незнайно колко години, каква защита имаме сега от морбили? Моето дете не е ваксинирано, беше контактно с контактни на болни от морбили и не успя да се разболее...

Като се прибере съпругът ти, го изпратете някъде на гости за 15-тина дни, за да сте сигурни че не е в инкубационния период на заболяването при завръщането си...  Wink
Приемам иронията ти без да се засегна. Ситуацията е такава, че изборът тежи на моите плещи, а не нечии други. За съжаление най-близките ми хора, на които можех да се доверя за съвет, вече не са между живите.
Ясна ми е вредата от ваксините, но знам и опасността от заболяванията. Самата аз съм прекарала доста тежко морбили през детството си, лежала съм в болница.
Доколкото си спомням епидемията в България се разпространи най-вече сред ромските общности в Сливенско, които масово не са ваксинирани. Може и да бъркам. Това в момента няма значение.
Виж целия пост
# 623

Ясна ми е вредата от ваксините, но знам и опасността от заболяванията. Самата аз съм прекарала доста тежко морбили през детството си, лежала съм в болница.
Доколкото си спомням епидемията в България се разпространи най-вече сред ромските общности в Сливенско, които масово не са ваксинирани. Може и да бъркам. Това в момента няма значение.

Ми сложи ги на кантара познанията си , в дългосрочен план . Peace

Гледах репортаж, в който една неука циганка , сама беше забелязала факта , че веднага след масовата имунизация на ромчетата срещу морбили ,всички са се разболели от ... морбили . А преди това по думите й , са били напълно здрави .

Виж целия пост
# 624
Да, това търсех, благодаря. Peace
Притеснено ми е, че в Македония има голяма епидемия от морбили, от която са засегнати стотици деца /пак тръгнала от неваксинираниращите се общности/. Мъжът ми в момента е там и работата му е свързана с обикаляне по болници.  Confused  Дано не ни принесе заразата, точно преди ваксинацията...

В България епидемията тръгна от ваксинирани, но тази първоначална информация бързо се забрави... Угодно е за някои да обвиняват неваксинираните... Интересно тези, които сме ваксинирани преди незнайно колко години, каква защита имаме сега от морбили? Моето дете не е ваксинирано, беше контактно с контактни на болни от морбили и не успя да се разболее...

Като се прибере съпругът ти, го изпратете някъде на гости за 15-тина дни, за да сте сигурни че не е в инкубационния период на заболяването при завръщането си...  Wink
Нищо подобно- тръгна от неваксинирани, неправилно ваксинирани.
И Вашият принос в това не може да се отрече.
За което наказателна отговорност би трябвало да има - "пропагандиране и насаждане на антисоциални начини на поведение, в ущърб на обществото като цялост".
Виж целия пост
# 625
Да, това търсех, благодаря. Peace
Притеснено ми е, че в Македония има голяма епидемия от морбили, от която са засегнати стотици деца /пак тръгнала от неваксинираниращите се общности/. Мъжът ми в момента е там и работата му е свързана с обикаляне по болници.  Confused  Дано не ни принесе заразата, точно преди ваксинацията...

В България епидемията тръгна от ваксинирани, но тази първоначална информация бързо се забрави... Угодно е за някои да обвиняват неваксинираните... Интересно тези, които сме ваксинирани преди незнайно колко години, каква защита имаме сега от морбили? Моето дете не е ваксинирано, беше контактно с контактни на болни от морбили и не успя да се разболее...

Като се прибере съпругът ти, го изпратете някъде на гости за 15-тина дни, за да сте сигурни че не е в инкубационния период на заболяването при завръщането си...  Wink
Приемам иронията ти без да се засегна. Ситуацията е такава, че изборът тежи на моите плещи, а не нечии други. За съжаление най-близките ми хора, на които можех да се доверя за съвет, вече не са между живите.
Ясна ми е вредата от ваксините, но знам и опасността от заболяванията. Самата аз съм прекарала доста тежко морбили през детството си, лежала съм в болница.
Доколкото си спомням епидемията в България се разпространи най-вече сред ромските общности в Сливенско, които масово не са ваксинирани. Може и да бъркам. Това в момента няма значение.
Прави сте. Да.
Игнорирайте невежите и несведущите.
Епидемията в Бг освен на не ваксинирани бе причинена и от:

*неправилна възраст на поставяне на 1-та доза. 1-та доза трябва да се поставя непосредствено след навършване на 12м възраст, а втората доза във възрастта 4-6г възраст.
*масови измами с вписани, но не поставени дози МПР.
*пряка тук е и наказателната отговорност на антиваксинационните "активисти", чийто хъс към/против МПР ваксината е особено добре известен.
Виж целия пост
# 626
ама той продължава... "да коли и беси" във форума, ако ше си говорим с тоя тон - айде пък да почнат да се наказват докторя-убийци, докторя, нанесли и нанасящи телесни повреди и т.н.
Виж целия пост
# 627
Да, това търсех, благодаря. Peace
Притеснено ми е, че в Македония има голяма епидемия от морбили, от която са засегнати стотици деца /пак тръгнала от неваксинираниращите се общности/. Мъжът ми в момента е там и работата му е свързана с обикаляне по болници.  Confused  Дано не ни принесе заразата, точно преди ваксинацията...

В България епидемията тръгна от ваксинирани, но тази първоначална информация бързо се забрави... Угодно е за някои да обвиняват неваксинираните... Интересно тези, които сме ваксинирани преди незнайно колко години, каква защита имаме сега от морбили? Моето дете не е ваксинирано, беше контактно с контактни на болни от морбили и не успя да се разболее...

Като се прибере съпругът ти, го изпратете някъде на гости за 15-тина дни, за да сте сигурни че не е в инкубационния период на заболяването при завръщането си...  Wink
Нищо подобно- тръгна от неваксинирани, неправилно ваксинирани.
И Вашият принос в това не може да се отрече.
За което наказателна отговорност би трябвало да има - "пропагандиране и насаждане на антисоциални начини на поведение, в ущърб на обществото като цялост".

Да предположим, че си прав.
Тогава как коментираш болните, които са се разболели веднага след ваксина?
За тях кой носи отговорност?
Виж целия пост
# 628

Ясна ми е вредата от ваксините, но знам и опасността от заболяванията. Самата аз съм прекарала доста тежко морбили през детството си, лежала съм в болница.
Доколкото си спомням епидемията в България се разпространи най-вече сред ромските общности в Сливенско, които масово не са ваксинирани. Може и да бъркам. Това в момента няма значение.

Ми сложи ги на кантара познанията си , в дългосрочен план . Peace

Гледах репортаж, в който една неука циганка , сама беше забелязала факта , че веднага след масовата имунизация на ромчетата срещу морбили ,всички са се разболели от ... морбили . А преди това по думите й , са били напълно здрави .


М...дааа. Сигурно.
Циганката сложи лупи и веднага позна, че детето и е болно ТОЧНО от морбили (рубеола).
 Mr. Green
Виж целия пост
# 629
Да предположим, че си прав.
Тогава как коментираш болните, които са се разболели веднага след ваксина?
За тях кой носи отговорност?

Е, те са неправилно ваксинирани, другите болни изобщо не са ваксинирани. Само тия с двудневния рев са ОК и с як имунитет.
Простете, но става смешно тука понякога...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия