Ваксини и Ваксинационни Програми 3

  • 72 928
  • 749
# 645
Моля Ви, в България МОРБИЛИ И РУБЕОЛА са две различни заболявания, например: вирусът на морбили НЕ уврежда плода, но вирусът на рубеолата е изключително опасен за плода, справка: колкото си искате доказателства с Гугъл!
Може  Mr. Green Щом още някои не са разбрали, че на това, което казват "рубеола", е всъщност "рубел(л)а ( "немска шарка").
http://en.wikipedia.org/wiki/Rubella

И за това е ваксината- Морбили ( рубеола), паротит, рубелла.
http://en.wikipedia.org/wiki/MMR_vaccine

"...The MMR vaccine is an immunization shot against measles, mumps and rubella (also called German measles)."

Май за да знаеш тези неща трябва да емигрираш  Mr. Green
Виж целия пост
# 646
Е тъй де. Само че явно нашата рубеола всъщност е рубелла. Така излиза. А рубеолата била морбили.
Омотах ги. Всъщност не ме засяга особено, но питах от любопитство и благодаря за отговорите.
Може да съм всичко, ама съм културна Crossing Arms
Само култура не стига.
Нужни са и знания. Доста. Съвременни.

Такива ми ти работи бедно Българче.
Имаш още много път. Аз моят съм си го извървял наполовина- бавно, като костенурките. Чети и се учи.
 Mr. Green
Виж целия пост
# 647
Кофти звучиш сине....
Виж целия пост
# 648
[Може  Mr. Green Щом още някои не са разбрали, че на това, което казват "рубеола", е всъщност "рубел(л)а ( "немска шарка").
http://en.wikipedia.org/wiki/Rubella

И за това е ваксината- Морбили ( рубеола), паротит, рубелла.
http://en.wikipedia.org/wiki/MMR_vaccine

"...The MMR vaccine is an immunization shot against measles, mumps and rubella (also called German measles)."

Май за да знаеш тези неща трябва да емигрираш  Mr. Green

http://www.medicine.bg/public/listovka/29205s.pdf
Моля запознайте се поне с листовката ни Приорикс, от която ясно се вижда, че МПР е морбили, паротит, рубеола.
Виж целия пост
# 649
Две неща:

* много температурни екзантеми ( за които в Бг минимално на брой лекари знаят че съществуват, а те са няколко) имат идентична клинична картина с морбили. Объркването е лесно. Но не е морбили (рубеола).
*ваксината причинява понякога леки форми. Широко известно е. Но това не занижава ефективността и.

Трето нещо:
неспокойствие/раздразнителност/, температура,  подуване на лимфни възли, обрив, бронхит, възпаление на средното ухо.
Има и още- в листовката.
 
Аз моят съм си го извървял наполовина- бавно, като костенурките. Чети и се учи.
 Mr. Green


По-скоро ми намирисва на : Чети и печели. Money Money
Виж целия пост
# 650

*ваксината причинява понякога леки форми. Широко известно е. Но това не занижава ефективността и.

Да питаме  майката на моя близка приятелка колко "леко" дъщеря й изкарва заушка след ваксината...  ooooh!
Виж целия пост
# 651
Е тъй де. Само че явно нашата рубеола всъщност е рубелла. Така излиза. А рубеолата била морбили.
Омотах ги. Всъщност не ме засяга особено, но питах от любопитство и благодаря за отговорите.
Може да съм всичко, ама съм културна Crossing Arms
Само култура не стига.
Нужни са и знания. Доста. Съвременни.

Такива ми ти работи бедно Българче.
Имаш още много път. Аз моят съм си го извървял наполовина- бавно, като костенурките. Чети и се учи.
 Mr. Green

Браво!Похвално!Звучите ми точно като комплексар."Богато" емигрирало българче.Тези думи звучат толкова грозно,като да заплюеш собствената си майка в лицето,че те е родила българче.Съжалявам,но някой ден,ако Ви остане време,вместо да "киснете"във форума и да плюете срещу държавата,която Ви е осигурила безплатни ваксини за да емигрирате здрав,никак не е лошо да посетите добър психиатър-тук в "уредена"Гърция има много,които биха опитали да Ви помогнат.Срам и позор!!!  Embarassed   Embarassed   Embarassed
Виж целия пост
# 652
Добре, нали има подобна тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=576268.0
В нея е подчертано, че е САМО за вредите от ваксините. Съгласна съм, че трябва да има такава тема и да се обсъждат подобни въпроси.
Но тази тема не е същата, нали? Нека има и друга тема, в която родителите могат да се информират и за плюсове и за минуси, да споделят и положителен, и отрицателен опит, да се допитат до специалист.
Вчера случайно попаднах в темата без да знам, че всъщност в нея се дава поле на изява основно на личните антипатии между няколко потребителки и Birdie. Тъпо е, да ви кажа.
Виж целия пост
# 653

Такива ми ти работи бедно Българче.


Ето с това вече се омаза жестоко да не кажа , че направо се о....ра !

Ти богат емигрант ли изпълзя на майка си от утробата , а ?

Жалък човечец , никога няма да бъдеш ЧОВЕК !

Жаве , това нещо , което наричаш специалист , и с което искаш да се съветваш много "заострено " ли ти изглежда на фона на най-пресните му изцепки ???

Добро начало на сутринта , бедни ми българи , имали достойнството да останете да живеете на Родна Земя  ! Хайде , честита ви Лазарица ! ... на всички , които сте хора !
Виж целия пост
# 654

Такива ми ти работи бедно Българче.


Ето с това вече се омаза жестоко да не кажа , че направо се о....ра !

Ти богат емигрант ли изпълзя на майка си от утробата , а ?

Жалък човечец , никога няма да бъдеш ЧОВЕК !

Жаве , това нещо , което наричаш специалист , и с което искаш да се съветваш много "заострено " ли ти изглежда на фона на най-пресните му изцепки ???
Ами нека закрием темата тогава. Няма смисъл от съществуването й в този вид. Това е подигравка с майките, които се притесняват и търсят информация.
Всъщност идея си нямам кой е Birdie и какъв е и в момента не ме интересува. Падам си клюкарка, но задоволявам тази си страст основно в Клюкарника, където съм чест посетител. Тук темата не е затова.
Устроили сте си истинска вакханалия тук. Peace
Виж целия пост
# 655
Права си Жаве,всеки трябва да си носи крьстта!
Виж целия пост
# 656
Права си Жаве,всеки трябва да си носи крьстта!
Да, всеки сам си носи кръсТа, но и без доверие в този свят не може. Иска ми се да може, ама не може.
Виж целия пост
# 657
Моля те да приемеш моите извинения за двойно написаното Т!
Доверие...зависи.В днешно време цялата политика е на доверие.И не се случват много хубави неща за доверяващите се.
Виж целия пост
# 658

Устроили сте си истинска вакханалия тук. Peace

Понеже си позволяваш да поправяш , вероятно по- дълготраен натиск върху Т-то , та и аз  Heart Eyes, най-добронамерено да те коригирам  Wink- вакханлия , не вакхАналия . Sunglasses

И , стой си в Клюкарника щом пък и шефа на темата не те вълнува  Rolling Eyes.

... гавра , а не подигравка е  да си мълчиш , когато знаеш , че някой лъже , дори не в очите тревожно дирещите информация майки . Доста тежко е в другата тема , когато дойдат вече излъгани и споделят ужаса на новото си съществуване . Намери време , освен клюките да натрупаш и такава информация .
Виж целия пост
# 659

Устроили сте си истинска вакханалия тук. Peace

Понеже си позволяваш да поправяш , вероятно по- дълготраен натиск върху Т-то , та и аз  Heart Eyes, най-добронамерено да те коригирам  Wink- вакханлия , не вакхАналия . Sunglasses

Айде бе!  Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия