Ваксини и Ваксинационни Програми 3

  • 72 927
  • 749
# 705
Да предположим , че нещо се случи и трябва да се ваксинирам с тетанус. Дали съм се ваксинирала по календара преди 3 години според набора си или не , не питат----- Напират да бият. Детето ми е ваксинирано миналата година с ДТК. И ако се наложи да се бие , пак напират. Защо това нещо е включено във ваксините като важи ден до пладне. newsm78.
Аз по принцип съм против ваксините, но се светнах доста късно за съжаление.
Няма от какво да се "светвате".
Има си протокол как се действа в случая.
Господин, "извънземни" доктор, на родна земя детето ми разви астма след 3 поредни ДТК , съдържащи коклюш компонента. Под късно светната ,значи пострадала от коклюш компонента. НИКОГА ПОВЕЧЕ НЯМА ДА БИЯ КОКЛЮШ НА АСТМАТИК. А вашето дете от какво пострада. Аз под не пострадал лично, НИЩО НЕ РАЗБИРАМ.На тези страничните се казва статисти и в киното , и в живота.
Виж целия пост
# 706
Здравейте,

Понеже не искам да слагам всички ваксини от календара, а само тези срещу дифтерия, тетанус, коклюш и полиомиелит, как е най-добре да направя имунизациите. Смятам да купя Полиорикс и Инфанрикс и да не ги слагам заедно или да закупя Тетраксим ? newsm78 Детето е на 4 месеца
Виж целия пост
# 707
Здравейте,

Понеже не искам да слагам всички ваксини от календара, а само тези срещу дифтерия, тетанус, коклюш и полиомиелит, как е най-добре да направя имунизациите. Смятам да купя Полиорикс и Инфанрикс и да не ги слагам заедно или да закупя Тетраксим ? newsm78 Детето е на 4 месеца

Мисля, че някой от Инфанриксовете съдържаше и полио... Иначе по ЗК се поставяше Имовакс Полио, а има и Инфанрикс, съдържащ само ДТК... Така или иначе избягваш само хемофилус инфлуенце тип Б, защото тя е допълнителната съставка по имунизационен календар... Наскоро се подразбра и, че по ЗК Пентаксим ще бъде заменен от Infanrix-IPV+HIB....
Виж целия пост
# 708
Цитат
Пентаксим ще бъде заменен от Infanrix-IPV+HIB....
Това сериозно ли?... Rolling Eyes Tired
Виж целия пост
# 709
Здравейте,

Понеже не искам да слагам всички ваксини от календара, а само тези срещу дифтерия, тетанус, коклюш и полиомиелит, как е най-добре да направя имунизациите. Смятам да купя Полиорикс и Инфанрикс и да не ги слагам заедно или да закупя Тетраксим ? newsm78 Детето е на 4 месеца
Тетраксим е добър избор.
Виж целия пост
# 710
Благодаря много за отговорите   bouquet

А възрастен човек може ли да се разболее от полио и да получи същите увреждания като при малките деца?  newsm78
Виж целия пост
# 711
може
Виж целия пост
# 712
А възрастен човек може ли да се разболее от полио и да получи същите увреждания като при малките деца?  newsm78


Чакай сега да уточним - ваксиниран или неваксиниран възрастен човек?  Whistling
Виж целия пост
# 713
Благодаря много за отговорите   bouquet

А възрастен човек може ли да се разболее от полио и да получи същите увреждания като при малките деца?  newsm78
Да.
Виж целия пост
# 714
А възрастен човек може ли да се разболее от полио и да получи същите увреждания като при малките деца?  newsm78


Чакай сега да уточним - ваксиниран или неваксиниран възрастен човек?  Whistling
И в двата случая Whistling
Виж целия пост
# 715
Аз имам ваксина, както и повечето от нас. Има ли кръвен тест с който мога да видя дали имам антитела и дали изобщо имам имунитет?  newsm78 Просто ми е интересно дали ваксините предпазват все още, ако изобщо някога са  newsm78
Виж целия пост
# 716
Аз имам ваксина, както и повечето от нас. Има ли кръвен тест с който мога да видя дали имам антитела и дали изобщо имам имунитет?  newsm78 Просто ми е интересно дали ваксините предпазват все още, ако изобщо някога са  newsm78
Наличието на антитела не значи имунитет на всяка цена. Peace
Виж целия пост
# 717
Не на всяка цена, има изключения, но обикновено значи. Не ги слушай.

Аз имам ваксина, както и повечето от нас. Има ли кръвен тест с който мога да видя дали имам антитела и дали изобщо имам имунитет?  newsm78 Просто ми е интересно дали ваксините предпазват все още, ако изобщо някога са  newsm78

по принцип може да, има такива кръвни тестове, не знам дали ги правят в БГ трябва да питаш по лабораториите. Ето пример:

http://www.medi-labs.com/Tests/Polio-Virus-1-2-3-Antibodies-IgG-(immunity)
Виж целия пост
# 718
Здравейте, д-р Бърди,

Ще се надявам на Вашия съвет по следния казус:
Моето дете е на 2 години и половина и по стечение на обстоятелствата не му е поставяна MMR ваксина. След последната поставяна му ваксина - реимунизация с Петнаксим на 1 год.и 6 месеца направи силна реакция - много голям оток на цялото бедро с уплътняване и зачервяване, който не можа да спадне цяла седмица с компреси риванол и под. На следващия ден след ваксинирането започна да много да кашля и ни изпратиха към Инфекциозна болница със съмнение за коклюш, впоследствие се доразболя с гърло, хрема и т.н. Оттговава при всеки вирус прави ларинготрахеобронхити и стигаме до болнично лечение. Обяснението е отключена астма.

Сега педиатърката настоява да направим Приорикса... Много ме е страх от алергична реакция и задълбочаване на астмата. Моля Ви за съвет в тази ситуация. Предварително благодаря!
Виж целия пост
# 719
Здравейте, д-р Бърди,

Ще се надявам на Вашия съвет по следния казус:
Моето дете е на 2 години и половина и по стечение на обстоятелствата не му е поставяна MMR ваксина. След последната поставяна му ваксина - реимунизация с Петнаксим на 1 год.и 6 месеца направи силна реакция - много голям оток на цялото бедро с уплътняване и зачервяване, който не можа да спадне цяла седмица с компреси риванол и под. На следващия ден след ваксинирането започна да много да кашля и ни изпратиха към Инфекциозна болница със съмнение за коклюш, впоследствие се доразболя с гърло, хрема и т.н. Оттговава при всеки вирус прави ларинготрахеобронхити и стигаме до болнично лечение. Обяснението е отключена астма.

Сега педиатърката настоява да направим Приорикса... Много ме е страх от алергична реакция и задълбочаване на астмата. Моля Ви за съвет в тази ситуация. Предварително благодаря!
Може да направите МПР... .
Страничните ефекти от предишната ваксина вероятно са били или от поставяне на студена ваксина, или от неподходящи игли, или от неправилно поставяне ( възраст)- последната доза Пентаксим се поставя на около 12-15 месечна възраст, а не на 18.

Не мисля ваксината да е "отключила" каквото и да е било- ваксините по принцип нищо не "отключват"- нито астма, нито други неща.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия