Математически турнири - 3

  • 76 336
  • 733
# 465
Не мога да отворя този сайт защо така,вие имате ли проблеми с рио софия???

Нямам проблем, туко-що пак проверих.
Виж целия пост
# 466
И при мен се отваря нормално.
Виж целия пост
# 467
Не мога да отворя този сайт защо така,вие имате ли проблеми с рио софия???

На мен пък сайтът ми се отваря, но от математиката и ИТ ми блокира компа - вече трети път!!!
Явно само нас с Деси математиката не ни харесва  Joy
Виж целия пост
# 468
Не мога да отворя този сайт защо така,вие имате ли проблеми с рио софия???

На мен пък сайтът ми се отваря, но от математиката и ИТ ми блокира компа - вече трети път!!!
Явно само нас с Деси математиката не ни харесва  Joy
Отиди на "За директорите".
Не кликай на линка, а го свали на компютъра си и след това го отвори.
Виж целия пост
# 469
Каквото и да правя, стигам само до задачите, но не и до решенията.
Виж целия пост
# 470
Каквото и да правя, стигам само до задачите, но не и до решенията.

http://www.rio-sofia-grad.com/index_files/news/2010/03/01/uk_mat_ol.pdf а така  newsm78
Виж целия пост
# 471
Дороти, точно това е нещото, което не ми се отваря за нищо на света.  Mr. Green
Ако ти го отваряш, значи имам проблемът е с телевизора...
Всъщност ако го отваряш, можеш ли да ми кажеш дали зад.1Б се решава с графично решение /парабола/?
Виж целия пост
# 472
Дороти, точно това е нещото, което не ми се отваря за нищо на света.  Mr. Green
Ако ти го отваряш, значи имам проблемът е с телевизора...
Всъщност ако го отваряш, можеш ли да ми кажеш дали зад.1Б се решава с графично решение /парабола/?

  е точно това и аз не го отварям в момента. Разбрахме се.
Виж целия пост
# 473
Каквото и да правя, стигам само до задачите, но не и до решенията.

Решенията са си при задачите. Няма как да видиш само едното.


Виж целия пост
# 474
Може ли някой да издири задачите за 2 клас, които се паднаха на националното състезание на 19.02.2010 в Бургас. Потърсих и в сайта където излизат резултатите, но не намерих, а моя хубосник се опитва да ми обясни ,че една от задачите е била сбъркана Wink и искам да проверя.
  bouquet
Виж целия пост
# 475
Ще съм благодарна на всеки, който помогне с отговорите на задачите ни за 4 клас и най-вече с решенията...Задачите са от Общинския кръг на олимпиадата в Плевен от 28.02.2010 за 4 клас...
1.задача http://www.sibir.bg/realSize.php?PicID=1745900&albID=10841
Квадратът от чертежа е разделен на 9 еднакви квадратчета. Обиколката на защрихованата фигура е 60 см.Да се намери лицето на незащрихованата част.
2.задача
Ежко Бежко и катеричката Кики събирали зимнина. Кики намерила няколко лешника и две гъбки, а Ежко намерил пет пъти по-малко лешници от нея и единадесет пъти повече гъбки.. След като ги събрали и преброили се оказало, че броят на лешниците и гъбките е един и същ. По колко лешници и гъбки е събрал всеки?
Виж целия пост
# 476
Ще съм благодарна на всеки, който помогне с отговорите на задачите ни за 4 клас и най-вече с решенията...Задачите са от Общинския кръг на олимпиадата в Плевен от 28.02.2010 за 4 клас...
1.задача http://www.sibir.bg/realSize.php?PicID=1745900&albID=10841
Квадратът от чертежа е разделен на 9 еднакви квадратчета. Обиколката на защрихованата фигура е 60 см.Да се намери лицето на незащрихованата част.
2.задача
Ежко Бежко и катеричката Кики събирали зимнина. Кики намерила няколко лешника и две гъбки, а Ежко намерил пет пъти по-малко лешници от нея и единадесет пъти повече гъбки.. След като ги събрали и преброили се оказало, че броят на лешниците и гъбките е един и същ. По колко лешници и гъбки е събрал всеки?
По втората:
Кики е събрала 2 гъби по условие
11.2=22 гъби е събрал Ежко
Ежко - х лешника
Кики - 5х лешника
5х+х =2+22
6х=24
х=24:6
х=4 лешника е събрал Ежко
5.4 = 20 лешника е събрала Кики
По първата:
х-страна на един от деветте еднакви малки квадрата
Обиколката на защрихованата фигура е :
10х=60
х=60:10
х= 6 см.
Лицето на едно малко квадратче е 6.6 = 36 кв. см. Незащрихованата част се състои от 5 малки квадратчета
5.36= 180 кв. см. е нейното лице.
Виж целия пост
# 477
Тази събота ще се проведе турнир в Пловдив:  Регионален пролетен математически турнир “Румен Грозданов” за ученици от ІІ до VІІ клас – 9.30-12.00 в ОМГ - 13 март 2010 г.  Подробностите тук: http://soukvplovdiv.web.officelive.com/sitemap.aspx Сайтът на ОМГ нещо се е скапал  Simple Smile
Виж целия пост
# 478
Някой дали знае дали започна записването за Великденското състезание?
Виж целия пост
# 479
На 20.03. ще се проведе Европейско Кенгуру Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия