Идеи за Бизнес-5

  • 82 846
  • 764
# 180
МАргало . аз бих останала в магазина.  За нищо на света няма да оставя труда си в чужди ръце. Имаме персонал около 10 човека,всеки ден съм пред тях. Искам цялата информация да минава през мен. Нямам им доверие( с изключение на един-двама) все още, за мен е важно клиента да е доволен и щастлив,ако има проблем искам да знам ,да го изчистя. Персонала винаги ще скрие такава ситуация,за да не си изпати. За това искам да съм вьтре в нещата. И факт е ,че хората не стига ,че са гладни,но не им се работи, или ако може да работят директори най-ще им е добре. Аз не бих разичтала на вьншен човек,поне не в началото,след време ,когато ти докаже ,че можеш да му имаш доверия, че разбира какво искаш от него- да можеш да го оставиш сам,но не и преди това,а такива хора все по-трудно се намират. Но и факт е ,че без гръб не може. Не дай си боже нещо да се разболееш, или да се налага да отсъстваш за ден-два,какво става?!

Екипа ,за който говорите се гради с времето, с проблемите и разрешаването им, с много търпение , с бяла ръкавица.
Виж целия пост
# 181
Сори за спама, Кремена, изчисти си кутията, искам да ти изпратя ЛС.
Виж целия пост
# 182
Аз се чудя защо никой не ми пише  Twisted Evil
Виж целия пост
# 183
 Hug Много сладка темичка
Имах няколко магазина преди време  и сега вече нямам защото немога да клонирам себе си .
На чужди хора и  роднини доверие не може да се има.Сега си спомням как веднъж едни от мойте продавачи беше обидил една данъчна на "Некролог" без изобщо  да знае че тя работи в данъчното, просто не е бил на кеф този ден и тя имала претенции нещо . #Crazy
Виж целия пост
# 184
Маргало, аз съм в почти същото положение. Работя в банка и имам магазин за дрехи втора употреба, с тази разлика, че аз отворих преди 3 месеца, а съм банкерка Laughing от три години. Не знам при теб как е, но аз съм много вътре. Осигурявам на 4 часа, но не мога да избия разходите. Да не говорим, че за 3 месеца вече съм с трета продавачка. /не съм лоша и претенциозна жена  Grinning/. Аз си работя в събота и клиентките ми казват, че искат да идват, когато аз съм на работа...Ето, от вчера продавачката ми е болна и си скъсах нервите. В магазина ми се въртят по няколко часа майка ми и съседки. Е, как да върви този магазин. Не мога да си взимам отпуски в тази криза. Ако магазина ти върви, не го изоставяй. Аз толкова исках такъв магазин, беше си ми мечта и ми е много болно да гледам как чужди хора се подиграват с труда ми /визирам продавачките/.Кредитен експерт в ДСК не е кой знае какво. А и нещата в банките ще се оправят и след време пак ще се вредиш. Успех!
Виж целия пост
# 185
Здравейте на мен ми стана интересна темичката и понеже обмислям и аз малък семеен бизнес, и ако има някой идеи какво в момента може би ще върви може да сподели.Ще ви бъда много благодарна  newsm17
Виж целия пост
# 186
Имате ли наблюдения, как върви търговията с детски играчки?
Виж целия пост
# 187
Имате ли наблюдения, как върви търговията с детски играчки?

Зависи от играчките. Доколкото знам в последната година спадът е поне 40%. Не претендирам за точност.
Виж целия пост
# 188
Имате ли наблюдения, как върви търговията с детски играчки?

ще имаш основен проблем със зареждането
хубавите играчки вносителите си имат магазини и си ги продават там на малки надценки, плюс че кога имат внос, кога нямат, не си го слагат много на сърцето. Малко комунистическа работа е навсякъде...
Другите китайските боклуци отдавна вдигнаха цените и не си заслужава нищо, освен това не са в час с модата.
Така че ако има откъде да зареждаш, може и да се оправиш. Иначе не виждам...
Виж целия пост
# 189
Здравейте на мен ми стана интересна темичката и понеже обмислям и аз малък семеен бизнес, и ако има някой идеи какво в момента може би ще върви може да сподели.Ще ви бъда много благодарна  newsm17

Бях написала едно предложение, но вече ми писаха две други момичета, които се интересуват и мисля, че е по-етично да изтрия този пост. От него мога да оставя само, че съм в Италия и търся идеи за сътрудничество. Засега две бг фирми на познати са поискали да им търся продукти за внос в различни браншове. Имам и две-три други идеи, които засега не искам да споделям. Отворена съм и за други предложения.

По въпроса за играчките - мои познати, които се занимават с търговия от доста години, са ми казвали, че детски стоки трудно вървят, конкретно за дрехи. Моите лични впечатления са, че навсякъде е пълно с китайски стоки, което е много неприятно. Ако можеш да предложиш нещо българско, или поне различно от всички, вероятно ще имаш успех.
Виж целия пост
# 190
x-x-x, в София ли е офиса?
Виж целия пост
# 191
хубавите играчки вносителите си имат магазини и си ги продават там на малки надценки, плюс че кога имат внос, кога нямат, не си го слагат много на сърцето. Малко комунистическа работа е навсякъде...

Сигурно идея си нямаш колко си права, Каспър!
Във всеки бранш е така и чак се чудя как изобщо все още имаме някаква икономика.
В момента за шивашкия бизнес няма ................. платове  Mr. Green  за пролетните колекции.

Доста сте писали днес по повод дилемата на Маргало - различни мнения, различни камбанарии.

Zhuji, желая ти късмет, дано по-бързо намериш точния човек, с когото ще се сработите и клиентите ще идват заради него. Понякога, когато се налага, замествам едната си продавачка. Ами, чак ми е неудобно, че всички клиенти влизат с усмивка, като очакват да видят нея, много е мила и контактна, понякога имам дребни забележки, но си мисля, че аз едва ли ще се справя по-добре.

Виж целия пост
# 192
Съгласна съм,че персонала/продавач-консултантите конкретно/ са едно от най-важните неща за един магазин.
Нещото,което може да ме накара да не отида повторно някъде е точно това и продължава да се случва.

Ние навремето,когато имахме магазин бяхме попаднали на страхотен човек.Когато беше тя на смяна оборота скачаше тройно.Така че има и добри попадения,човек никога незнае.Въпрос на късмет според мен.


Маргало,къде е твоя магазин? Grinning
Виж целия пост
# 193

Да, но вече оттеглям предложението тъй като две момичета ми писаха на лични, че се интересуват и не искам да провокирам повече хора. Засега ще видя с тях какво бихме могли да направим. До колкото знам в сградата има и други офиси на ниски цени, но не знам дали има свободни в момента. Намира се около Сточна гара. Бих могла да попитам, ако те интересува.
Виж целия пост
# 194
pitan4ica , два пъти ти пиша на лични и после нямам копие от съобщението в "Изпратени". Не знам какво става и дали си получила съобщенията ми. Ако е така, пиши ми ти.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия