Идеи за Бизнес-5

  • 82 846
  • 764
# 195
Гледам, че повечето имате магазини или подобен стоков бизнес. Има ли някой в сферата на консултантските услуги? А на  онлайн търговията?
Виж целия пост
# 196
Съгласна съм,че персонала/продавач-консултантите конкретно/ са едно от най-важните неща за един магазин.
Нещото,което може да ме накара да не отида повторно някъде е точно това и продължава да се случва.

Ние навремето,когато имахме магазин бяхме попаднали на страхотен човек.Когато беше тя на смяна оборота скачаше тройно.Така че има и добри попадения,човек никога незнае.Въпрос на късмет според мен.


Маргало,къде е твоя магазин? Grinning


Зад хотел "Дунав".
Отстрани на пенсионното,до "Фуклата".
Виж целия пост
# 197
Мерси,ще го посетя непременно Hug

За онлайн магазин се надявам и аз някой да сподели.Ние преди време със сестра ми замисляхме нещо подобно,дори бяхме понакупили стока,но незнам защо стопирахме нещата Thinking
Виж целия пост
# 198
дори бяхме понакупили стока,но незнам защо стопирахме нещата Thinking
Все пак предполагам, че знаеш;)

Благодаря ви за отговорите. Идеята ми е за профилирани играчки, но засега ще ми позволите, да не я издавам. Най-вероятно за начало онлайн търговия. И наистина сериозно се замислям за производство в България. Имам идея и за внос, но ще ми трябва повече време, да я организирам. Та всичко крачка по крачка. Засега се мъча над един бизнес-план Laughing
Виж целия пост
# 199
pitan4ica , два пъти ти пиша на лични и после нямам копие от съобщението в "Изпратени". Не знам какво става и дали си получила съобщенията ми. Ако е така, пиши ми ти.
x-x-x, нищо не съм получила. Странно, кутията ми е празна...
Би ли пробвала пак.
  bouquet
Виж целия пост
# 200
Възможно е да е така, защото имаш 0 публикации. От броя публикации зависи размера на пощенската ти кутия. Не всички теми, в които пишеш, ти броят публикациите. Примерно темите в "Дом и семейство" или "По държави" не броят. Поради тази причина и аз се лутам из форума и пиша в какви ли не теми, само за да стигна определена бройка, че да ми позволява да имам повече лични съобщения. Виж в условията на форума какви са изискванията и в кои теми ти се броят публикациите. Например, изрази съчувствие към тази жена http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=417819.90;topicseen - мъжа й е изчезнал с детето от юли месец и тя се бори да се разведе и да си получи отново правото да види детето си. Като пишеш там, ще пробвам пак да ти пиша на лични. Ако и това не стане, ще пробваме друго. Във всеки случай ме е яд, че не пази и копие от двете писма, които ти писах. Обикновено когато на някой му е пълна кутията, предупреждава и не позволява изпращане. А в твоя случай изглеждаше, че го е изпратило, дори го видях в изпратени, после изчезна.... мнооого мнооого странно....
Виж целия пост
# 201
Пробвах да ти пиша пак, изведе ми това:

Изпрати доклад
Съобщението не може да бъде изпратено. 'pitan4ica' е изчерпал лимита си и е запълнил кутията си за входящи съобщения.

Направи поне една публикация в тема, която ги отброява. Предполагам, че това би ти дало право до 10 съобщения в пощенската кутия. Вероятно в момента нямаш право на нито едно, или не е наистина празна.
Виж целия пост
# 202
Гледам, че повечето имате магазини или подобен стоков бизнес. Има ли някой в сферата на консултантските услуги? А на  онлайн търговията?
От 1997 г. имаме фирма за консултантски услуги и организиране на курсове в сферата на международните стандарти ISO 9000, маркировка СЕ, подготовка на проекти за кандидатстване по програми като ФАР ... Фирмата е освен моя и на двама партньори, които са семейна двойка, които са много лоялни, но естествено си гледат техния и на децата си интерес, не моя. Затова през тия години съм се занивала странично с доста неща - книжарница (за която съм писала в темата), автомивка, търговски дейности и т.н. Много ми е интересна работата, но искам и аз да направя нещо за децата си, затова следя темата и пиша тук и си избистрям идеите, които имам.
Ако нещо те интересува и мога да ти помогна - казвай, с удоволствие
Виж целия пост
# 203
Аз имам онлайн магазин от няколко месеца. Какво ви интересува?
Виж целия пост
# 204
Аз имам онлайн магазин от няколко месеца. Какво ви интересува?
Колко ти излезе сайта,включването и т.н.
Нямам намерение да правя, за сега.Но да знам.
Виж целия пост
# 205
Аз имам онлайн магазин от няколко месеца. Какво ви интересува?
Колко ти излезе сайта,включването и т.н.
Нямам намерение да правя, за сега.Но да знам.


За сайта може да се направи за 4 000 лв,може и за 400 лева,много е индивидуално,зависи дали искаш всеки продукт да ти е качен със снимка( зависи и каква снимка ) , дали и колко подменюта искаш,дали ще ти я направи професонална фирма ,или някое момче ,което работи за себе си.... Много е широко понятието колко струва....
Виж целия пост
# 206
Да ще бъде интересно да знаем и останалите
Виж целия пост
# 207
Аз имам онлайн магазин от няколко месеца. Какво ви интересува?


Как се регистрирва такава търговия?
Как се следи  печалбата ти пред държавата,данъци в/у какво ще плащаш,проверяват ли те някой,кой и как?
Как стоят нещата с касовите бележки?
Изобщо как се следи от данъчните такава търговия?
Какви разрешителни трябва да имаш?
Виж целия пост
# 208
Много питанки,но ме интересува Hug
Виж целия пост
# 209
Маргало, много въпроси задаваш последно, на тях няма да ти отговарям подробно , онлайн магазина си е като всеки друг магазин.Пускаш си касови бележки, осчетоводява се всичко и т.н  Laughing Хубава платформа за онлайн магазин струва около 1000 лв.  Малко късно ще се включа обаче по предния ти въпрос. Ако ще правиш търговия, не се оставяй един скапан Януари да те срине така и да загубиш бизнеса си. Направи му малко реклама на тоя магазин.Разнасянето на 10 000 брошури по пощенските кутии например струва 100 лв. Така можеш да си вдигнеш оборота малко и през Януари.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия