Идеи за Бизнес-5

  • 82 846
  • 764
# 585
Филолозите, които познавам не работят като такива. Използват второ си висше, добито в по-късен етап. Да знаеш езика, не значи, че можеш да го преподаваш. И фифлологията и учителскат апарвоспособност не значат, че можеш. Защо не поработиш в школа за няколко месеца поне? Определено само англисйки ще е добре единствено ако си най-добрата.

При мен след празниците е малко по-вяло. Все пак повечето ми неща са подаръци. Има празници, които не признават сезон, но като цяло не е празничен месец. Аз съзнателно го използвах за подготовка на някои бъдещи неща.

Идеята да се знаем кой какво прави е повече от добра. Не вярвам някой да е против да си кажем какво работим за себе си, след като имаше теми за професии.

ПС Видях ресторанта в програмата - впечатлена съм! Много успехи желая на семейството. Но изглежда, че те са го подготвили /успеха/ добре/. Много ме радва като видя подобни изпипани неща и места!
Виж целия пост
# 586
Записвам се да ви чета, къде за стимул, къде за кураж или пък подкрепа  Peace
Виж целия пост
# 587

Моите родители навремето ме навиваха да ставам пожарникар инжинер или да уча в Симеоново  Mr. Green Какъв живот съм щяла да имам,ехе....


Ми правилно, можеше Министър председател да станеш.  hahaha
За другото си правя - на 18 години аз знаех само че искам да уча нещо във Варна, щото е достатъчно далече от нашите и си е на морето ...  Embarassed Добре че имах късмета да ме приемат все пак в свестен ВУЗ и хубава специалност.
Виж целия пост
# 588

Моите родители навремето ме навиваха да ставам пожарникар инжинер или да уча в Симеоново  Mr. Green Какъв живот съм щяла да имам,ехе....


Ми правилно, можеше Министър председател да станеш.  hahaha
За другото си правя - на 18 години аз знаех само че искам да уча нещо във Варна, щото е достатъчно далече от нашите и си е на морето ...  Embarassed Добре че имах късмета да ме приемат все пак в свестен ВУЗ и хубава специалност.
А коя е тази хубава специалност? Моят втори вариант е именно този университет, но не знам кои специалности са най-добри.
Виж целия пост
# 589
Варна има повече от един, че и от три, университета Simple Smile
Виж целия пост
# 590
Аз съм филолог - че и с две филологии на това отгоре!  Laughing Да ти кажа честно, обаче, вариантите за успешна реализация не са много. Или ставаш преподавател /това не се отдава на всеки, имай предвид. Мен специално въобще не ме бива - два часа в класна стая и съм луда!  Laughing/. Освен това колко мислиш получава един учител в езикова школа? А за да отвориш собствена школа ще ти трябва повече от филология, дори не смятам, че филологията е задължителна за успешно бизнес начинание.
Другият вариант е преводач - аз избрах това. Сложното тук е, че трябва да се пребориш с огромното море от "англоговорящи", които смятат, че едно завършено курсче ги прави годни за преводачи. Има много фирми за преводи - трябва да пробиеш там или да пробваш със собствена. Аз /малко самохвално  Embarassed/ бях добър преводач. Работих повече от10 години. Работата е тежка, много често се превежда по цели дни и нощи, не вдигаш глава от компютъра, не излизаш никъде, защото имаш СРОК. Гадничко е - уморително, скучно, СКУЧНО!  Laughing Но пък добре платено.
Аз спрях преди две години - преориентирах се към друг бизнес и слава богу! Сега не желая да виждам превод!  Laughing
Виж целия пост
# 591
С две ръце подкрепям инициативата да "разкрием" бизнесите си! Дали наистина не е против правилата на форума, обаче?

Ами така де, криза е, защо да не си помогнем взаимно или поне да си дадем кураж?! Примерно, трябва ми подарък, живея еди къде си, а наблизо някоя мама има магазинче за подаръци. Така и така ще се купува, защо да не е от нея? Или книжарница, примерно, или чудния ресторант на Креми!  Laughing Жалко, че не съм от Пловдив, ама човек не знае кога и къде ще му се наложи!

Моят бизнес също е ресторантьорски, казвала съм и преди. Даже май пусках снимки на последното начинание - кафененце. Много ми е кипричко и хубавко  Embarassed, продавам едни засукани капучина, шоколади, шейкчета /с истински плоове!/ и пр., ама мястото е малко куцо. Наоколо само строежи и освен работниците други клиенти нямам много. Пък те никак не са ми целева група. Като ми влезнат с мръсните дрехи и припадам направо! А и скъпо им било /кафето е 50 ст.! Shocked/. Та е доста умряло засега, надявам се като станат готови сградите наблизо да потръгне.

Виж целия пост
# 592
С две ръце подкрепям инициативата да "разкрием" бизнесите си! Дали наистина не е против правилата на форума, обаче?

Този уикенд в един местен вестник имаше статия за виртуалните бизнес клубове - много е важен networking-a, и от един бизнес клуб, дали реален или виртуален, има само полза. Дадоха пример за една нова фирма, която в интернет предлага мюсли, при който човек сам си избира съставките. Та те търсили опаковки в спец. размер, но или размерите на предлаганите опаковки не съвпадали, или били прекалено скъпи. Бяха писали във виртуалния бизнес клуб за проблема си и с тях се свърза една (нова) фирма за опаковки, коята йм доставяше търсеното на добра цена. От тогава те ги снябдавали, и двата бизнеса се разраснали  Peace
Виж целия пост
# 593
Kotkovo, може ли на лични да ми пишеш къде е кафенцето. Като се разхождаме с мъжа ми, ще минем да опитаме шейковете  Hug
Виж целия пост
# 594
Тъкмо писах - квартално е и едва ли е на пътя на някой, освен, ако не живее там - Хиподрума. Ама ще се радвам, ако минете! Заповядайте, аз черпя /така че да не се приема като реклама Laughing/!
Иначе бирарията ни е близо до 5-те кьошета, но аз не стоя там през деня /вися в глупавото кафе, което още не може да изкара заплатата на още един барман Mr. Green/!
Виж целия пост
# 595
Аз съм в Гоце Делчев, а коя бирария на 5те къошета, че там са много.
Виж целия пост
# 596
Аз съм в Гоце Делчев, а коя бирария на 5те къошета, че там са много.
Еее, много ще е нахално от моя страна...  Mr. Green Ще ти пиша на лични!
Виж целия пост
# 597

 Ама ще се радвам, ако минете! Заповядайте, аз черпя /така че да не се приема като реклама Laughing/!

Никога не черпи на първо посещение!
На второ може.
Напротив,когато идват да те подкрепят познати,за сефтето оставят повечко пари за късмет! Hug
Виж целия пост
# 598
kotkovo, мислила ли си някакви варианти за привличане на определен тип клиенти в кафето? Така че, да стане място за събиране на хора с интереси в различни насоки... Например джаз, етно, електронна музика - ако обстановката ги предразполага, може да ти станат редовни клиенти... Може да потърсиш новоизгряващи групи, които да свирят в кафето - хем те ще имат сцена, хем поне приятелите им ще има къде да пият кафе, докато ги слушат...
Wi-Fi задължително - ако има нет, много хора ще могат освен да си организират среща при теб, също така и да свършата някоя работа, докато пият кафе...
Виж целия пост
# 599
Можем да направим тема "Виртуален бизнес клуб" или "Реализирани идеи за бизнес".
Винаги съм искала да си говоря с хора, които имат моите проблеми.
Аз съм в търговията с дрехи - нови и втора употреба.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия