Идеи за Бизнес-5

  • 82 846
  • 764
# 600
kotkovo, мислила ли си някакви варианти за привличане на определен тип клиенти в кафето? Така че, да стане място за събиране на хора с интереси в различни насоки... Например джаз, етно, електронна музика - ако обстановката ги предразполага, може да ти станат редовни клиенти... Може да потърсиш новоизгряващи групи, които да свирят в кафето - хем те ще имат сцена, хем поне приятелите им ще има къде да пият кафе, докато ги слушат...
Wi-Fi задължително - ако има нет, много хора ще могат освен да си организират среща при теб, също така и да свършата някоя работа, докато пият кафе...

по снимки си спомням, че кафенцето е 3 на  3
какъв джаз, какво етно, какви 5 лв

аз мисля, че всяко нещо с времето си
за мен времето на малките кафенца е минало предвид, че има хубави, големи, професионални заведения
това беше преди 12-15 год
в този бизнес се наляха толкова неизмъчени пари, хвърляха се стотици хиляди и продължава.
ако е малко заведенийце, то локацията му е всичко
да се надяваме, че като се напълни квартала, положението ще е различно
Виж целия пост
# 601
Eeee, аз откъде да знам, че е 3 на 3... Но в заведение с атмосфера, винаги ми е приятно да се връщам. Иначе си е просто каса...

Апропо, Каспър - честита рожба - много да ви радва!
Виж целия пост
# 602
ЧЕСТИТО И ОТ МЕН КАСПЪР Hug
Виж целия пост
# 603
и от мен 
Виж целия пост
# 604
И на мен ми харесва идеята да пишете кой с какво се занимава и къде е.

При хр.стоки надценката е 20%.Къде е повече и къде е по-малко?
Виж целия пост
# 605
Ами най-добре хората с помещения да предложат ден за среща и тема... Пловдивският ресторант на Креми например ми се струва много познат за среща на бизнес клуб... разбира се, не безвъзмездно. Подходящи места в София?
Виж целия пост
# 606
Ами най-добре хората с помещения да предложат ден за среща и тема... Пловдивският ресторант на Креми например ми се струва много познат за среща на бизнес клуб... разбира се, не безвъзмездно. Подходящи места в София?

Ами заповядайте! Може да се редуваме, ако сме повечко тези с кръчмите!  Laughing
Виж целия пост
# 607
kotkovo, мислила ли си някакви варианти за привличане на определен тип клиенти в кафето? Така че, да стане място за събиране на хора с интереси в различни насоки... Например джаз, етно, електронна музика - ако обстановката ги предразполага, може да ти станат редовни клиенти... Може да потърсиш новоизгряващи групи, които да свирят в кафето - хем те ще имат сцена, хем поне приятелите им ще има къде да пият кафе, докато ги слушат...
Wi-Fi задължително - ако има нет, много хора ще могат освен да си организират среща при теб, също така и да свършата някоя работа, докато пият кафе...

по снимки си спомням, че кафенцето е 3 на  3
какъв джаз, какво етно, какви 5 лв

аз мисля, че всяко нещо с времето си
за мен времето на малките кафенца е минало предвид, че има хубави, големи, професионални заведения
това беше преди 12-15 год
в този бизнес се наляха толкова неизмъчени пари, хвърляха се стотици хиляди и продължава.
ако е малко заведенийце, то локацията му е всичко
да се надяваме, че като се напълни квартала, положението ще е различно

Каспър, честито момиченце! Блазе ти, аз толкова исках девойка, а то - двама гамени!  Mr. Green

Да отговоря: кафето ми наистина не е голямо - 40 кв. (но, разбира се, има WiFi!). Идеята ми беше за уютно квартално местенце, с хубаво, качествено кафе, тортички, много зеленина отвън през лятото, лавица с книги и списания (идеалната сутрин за мен включва капучино, кроасанче и книжка в близкото кафене, никога в къщи!). Ама засега "аудиторията" е друга...
Хубавото е, че е мое, не му плащам наем, иначе никога нямаше да избера точно тази локация!

Честно, Каспър, не вярвам, че е минало времето на малките заведения (я вижте в Европа! Какво са Париж и Виена без типичните кафененца с по няколко масички?!). Да останем само със Старбъкс и Онда ли?! Боже опази! Не сме американци и слава богу! Това си е лично мнение, де, но въпросните вериги са ми гаднички - кофа с блудкаво шварцкафе, цени, които просто не си струват, сервитьори със "залепнала" усмивка тип Макдоналдс, абе молове в хранителния бизнес! Ох, увлякой се, моля извинете!
Виж целия пост
# 608
kotkovo, има ли чужденци, които живеят наблизо до кафето? Имам предвид - чужденци, които да работят във фирми тук... Пусни ми ориентировъчно адреса на кафето но ЛС, че вече спортно се настроих...
Виж целия пост
# 609
Аз също съм на мнение, че малките, уютни кафененца са носители на особено очарование, което не може да бъде предложено от веригите, навлизащи все по-масово напоследък и в България. Не съм им фен и сигурно няма и да им стана. Не обичам унифицирани масови заведения. Но както се казва - за всеки влак си има пътници - един харесва едно, друг - друго.
kotkovo, пусни и на мен на лични адреса, моля! Ще те посетя при идването си в София.
Виж целия пост
# 610
Аз пък само в малки кафенца си пия кафето. Харесва ми атмосферата. Харесва ми да ме помнят като вляза и да знаят как си пия кафето. Не обичам огромни заведения. Имаме си няколко наши местенца с мъжа и приятелите и там си се събираме на клюка и кафе.
Виж целия пост
# 611
И на мен ми харесва идеята да пишете кой с какво се занимава и къде е.

При хр.стоки надценката е 20%.Къде е повече и къде е по-малко?

И аз съм твърдо ЗА създаването на такава тема! Ако искате, мога да пусна такава?
Виж целия пост
# 612
Ние не сме нито Париж, нито Виена... И дори и там тези кафенца са на специални места. Само там.
Като казах големи заведения имах предвид всякакви видове, не само веригите.
Че в един Пловдив се направиха толкова заведения от този тип под път и над път, че сами си изядоха главите...
До едно в момента се оплакват от липсата на работа. Само Авеню си стои вече над 10 години, но и там не е каквото беше, поне според мен.
Казах го в такъв аспект. Иначе малките заведенийца от този тип предполагат точно за мен специално място преди всичко.
Лично аз по кафета не ходя примерно. Просто нямам време.
Имала съм работа с малко кафе и моето мнение е, че малкият мащаб точно в този вид заведения осигурява много малки печалби.
Дано не съм права.
Иначе съм съгласна, че атмосферата е в основата на всеки бизнес.


Виж целия пост
# 613
Аз също много харесвам малките кафенета.Винаги те посрещат с усмивка и запомнят какво обичаш да пиеш,точно както каза  Ренци.Ние наблизо имаме подобно и вярвайте ми това е най-хубавото кафе,което съм пила в Русе.Отвън и отвътре не е нищо особенно,но лятото има дебела сянка и с вестник в ръка и това прекрасно кафе там мога да остана цял ден  Grinning
Уморила съм се от лъскави заведения без атмосфера,със забързан персонал и всичко е някак много хаотично и претупано..

kotkovo замисъла ти е чудесен и наистина вярвам,че след време,когато свършат строежите и се нанесат хората ще твоето кафене ще е любимото на целия квартал.

Макар че сега съм далеч от тази сфера,много ми липсва,защото дълги години съм работила там.Мечтата ми беше за точно такова заведение,но със здравословна храна.Е,не е късно,вегетариански ресторант в Русе още няма.Обаче незнам дали изобщо би се харесало такова нещо на русенци Thinking
Виж целия пост
# 614
Каспър, да ти е жива и здрава момата!

EASpirit, ми те русенци са най-старите европейци, защо да не се хареса?

Kotkovo
, много добре звучи. Дано скоро се раздвижи. И аз не ходя по кафенета. Никакво време нямам за това. Пия сутрин един чай на крак и после във въртележката... но ако отида да се видя с някой е точно в малко местенце с атмосфера, а  и wi-fi-a e много важен момент също Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия