Колко Ви е сметката за ток на месец?

  • 1 141 146
  • 13 566
# 390
Идиотските духалки са най-големите хищници на ток. Миналата зима карахме на духалка в едната стая - сметката не падаше под 100 лв. Откакто сме на климатик в най-студеното време ни се връзват 50 лв.
Виж целия пост
# 391
196 лв, което за мен е нереално много при наличието ,че живея сама ,кухнята не -ползвам , хола почти и него ,само стаята- която е на климатик,един бойлер в банята,един телевизор и един лаптоп, а прогнозните  сметки бяха 2 пъти по 60 лв
Виж целия пост
# 392
Добре де..аз пак не вдявам - при 2 междинни сметки от х 35 лв, как става обща сметка от 1135 лв за 3 м.?  newsm78 #Crazy
Виж целия пост
# 393
Този месец тока ни е 300лв, но по принцип е около 250лв. Тричленно семейство сме. Два климатика и парното в банята горят денонощно. Като се върнем от работа пускаме още една духалка и понякога и един маслен радиатор. Всеки ден пускам пералня, бойлера го изпразвам дори и за взимане на "бърз" душ. С една дума никаква икономия, ползваме толкова колкото ни се ползва. Така че смятам че тази цена е оправдана.
Виж целия пост
# 394
Много...много!  ooooh!
Виж целия пост
# 395
Добре де..аз пак не вдявам - при 2 междинни сметки от х 35 лв, как става обща сметка от 1135 лв за 3 м.?  newsm78 #Crazy

Значи средно по 400 лв. - това наистина е голяма сметка за двустаен, като се има предвид че ноември и декември нямаше големи студове.  Имаш ли достъп до електромера? Ако имаш - изключи всичко у вас и гледай дали се върти.
Колкото до подмяната и пломбирането  - и EVN процедират така: сменят електромери, пломбират новите, оставят по един екземляр от протоколите на някой комшия и той ги раздава на другите като се приберат.
Виж целия пост
# 396
      Май не е много моята, като ви чета.  ooooh! Все пак др. година ще търся други начини за отопление де, няма да е духалка.  Гледам, че обсъждате смяната на електромерите. Моя го смениха миналия месец, но ме викнаха долу да подпиша и ми връчиха стария + приемо-предавателен протокол. Имаше и други за смяна, но понеже собствениците ги нямаше вкъщи, не ги пипнаха. Това ЧЕЗ.  Thinking  Според мен нямат  право да сменят без ваше присъствие, нали после ще оспорите показанията.  Peace
Виж целия пост
# 397
330 лв. миналия месец и този очаквам да е толкова. Апартамента е голям, топлим навсякъде, само на ток.
Виж целия пост
# 398
                   При мен се получава нещо странно - просто нямам обяснение.
              Винаги съм плащала сметки  м/у  50 и 65 лв.
         През септември сменихме ел. крушките с енергоспестяващи.
        За периода 25.08 - 24.11 платихме две междинни сметки по 61.49лв
         и една изравнителна 10.21лв  -общо 133.19лв
        Получава се по 44.40 лв месечно. Приех го добре - значи все пак има полза от
         икономичните крушки.
           И след това - изненада.: За периода 24.11. - 22.02 платихме две междинни
        сметки по 49.14лв .  И сега дойде изравнителна -  #Crazy   -/минус/ 3.96лв
        Получава се по 31.44лв на месец !?! Shocked
            Нещо не ми се вярва - или не са отчели както трябва,или ми готвят голяма секира
            за този месец. Потреблението си е едно и също. Какво да очаквам?
Виж целия пост
# 399
Около 50 лева месечно. Не се отопляваме с ток, защото имаме ТЕЦ. Само в най-студените зимни дни включвам допълнително климатик.
Иначе всеки ден се готви, пускат се поне 2 перални, още толкова миялни, работи хладилник с фризер, лампи, компютър и пр.
С една дума си мисля, че за цялото това потребление сумата месечно е ок.
Имам забележки обаче към сумите, които плащаме за вода - топла/студена и парно.
Виж целия пост
# 400
Току що пристигна изравнителната = 37 лв.
Предните месеци бяха прогнозни по 25 лв.
Т.е. пада се 29 лв. на месец.

На ТЕЦ сме, котлон на газ.
Другото ни е на ток - миялна всеки ден, фурна и сушилня през ден.

В месеците, когато не ползваме сушилня е 20 лв.
Виж целия пост
# 401
Направо съм приятно изненадана - изравнителната е само 62 лв, при 2 прогнозни по 137 лв Simple Smile Значи средно по около 94лв месечно. У нас всичко е на ток, имаме 3 климатици + много други ел. уреди. Не икономисвам особено, ползвам колкото ми трябва. Сметка под 100лв дори не си спомням кога за последно съм плащала.
Виж целия пост
# 402
С изравнителната сметка излиза,че средно консумацията на електроенергия на месец у нас е 50лв.Което за едно тричленно семейство е едно голямо нищо.
Виж целия пост
# 403
На мен с изравнителната сметка ми се пада по 60 лева на месец. Ползвам климатик, миялна, пералня и фурна. От около 5 години, когато минах на енергоспестяащи крушки, потреблението на ток ми падна с около 15 лева на месец. Все пак за да правя икономии миялната и пералнята ги пускам на нощна тарифа.
Виж целия пост
# 404
 newsm45  От 22.01 до 20.02. 2010 г. е  142,58лв!    Вярно,че казаха,че ще е по-скъпо едномесечното отчитане, но ... не очаквах чак толкова да поскъпне. Цялата ми пенсия по болест само за ток. Confused

 Нищо не разбирам от фактурата, дали някой може да ми я "преведе"?

СНАБДЯВАНЕ С ЕЛЕКТРИЧЕСКА ЕНЕРГИЯ от 22.01.2010 до 20.02.2010
ЕН 1294609   п.ново  п.старо разл. корек   kWh ед.цена   сума/лв/
Дневна         8697     8085   612         612 0.09331    57.10572
Нощна          3504     3179   325         325 0.05005   16.26625
                              Общо kWh:    937
      Добавка за зелена енергия(0.00212 лв на kWh):        1.98644
                             Акциз(0,00 лв на mWh):        0.00000
                       Обща стойност за снабдяване:       75.35841
РАЗПРЕДЕЛЕНИЕ НА ЕЛЕКТРИЧЕСКА ЕНЕРГИЯ от 22.01.2010 до 20.02.2010
услуга                                     kWh ед.цена   сума/лв/
Достъп  до  разпределителната мрежа        937 0.00553     5.18161
Пренос през разпределителната мрежа НН     937 0.04085    38.27645
                   Обща стойност за разпределение:       43.45806
                                 ---------------------------------
                                    Данъчна основа:      118.82
                                    ДДС - 20.00%  :       23.76
                              Стойност на сделката:      142.58
                                   Сума за плащане:      142.58
Словом СТО ЧЕТИРИДЕСЕТ И ДВА ЛВ. И 58 СТ.
---  Плащане:  В брой,   Банков превод  --------------------------
Дата на плащане:                                 Име, Фамилия, Код
Срок за плащане от 26.02.2010 до 12.03.2010
При неспазен срок на плащане електрозахранването Ви
ще бъде преустановено след 8:00 часа на 23.03.2010!
Компанията е в процес на промяна на организацията на отчитане.
Ще бъдете информирани допълнително за следващите срокове за
плащане и отичитане през месец февруари.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия