На коя дата ви превеждат майчинството?

  • 163 787
  • 769
# 495
и аз още нямам. Тайно се надявам да е в четвъртък, или по някое време утре.  Аз трябва да взема за първата седмица на октомври, защото о 8ми тръгна на ясла. Thinking newsm78
Чакаш 1/2 от обезщетението нали така, тогава 15 работни дни след като работодателя подаде д.1 за м.10, така че не ги чакай днес или утре...малко вероятно е.

ами не е половината, защото за октомври се подавало края на ноември. Така ми казаха от НОИ. Чакам за датите от първи до 8ми октомври, когато все още се водех майчински.
От 1 до 8-ми си била в отпуск за бременост и раждане, така ли? Последните от 410- те дни? Или са част от отпуска за отглеждане на дете до 2г. възраст? Ако е първото трябва да ги получиш в началото на месеца.

В отпуска за гледане на дете от 1 до 2 години.
Виж целия пост
# 496
и аз още нямам. Тайно се надявам да е в четвъртък, или по някое време утре.  Аз трябва да взема за първата седмица на октомври, защото о 8ми тръгна на ясла. Thinking newsm78
Чакаш 1/2 от обезщетението нали така, тогава 15 работни дни след като работодателя подаде д.1 за м.10, така че не ги чакай днес или утре...малко вероятно е.

ами не е половината, защото за октомври се подавало края на ноември. Така ми казаха от НОИ. Чакам за датите от първи до 8ми октомври, когато все още се водех майчински.
От 1 до 8-ми си била в отпуск за бременост и раждане, така ли? Последните от 410- те дни? Или са част от отпуска за отглеждане на дете до 2г. възраст? Ако е първото трябва да ги получиш в началото на месеца.

В отпуска за гледане на дете от 1 до 2 години.
Тогава чакаш...да подадат д.1, 15 работни дни...подала си прил.12 и прил.4 за 1/2 обезщетение нали, от датата на която детето е тръгнало на ясла? И ти си се върнала на работа нали?
Виж целия пост
# 497
и аз още нямам. Тайно се надявам да е в четвъртък, или по някое време утре.  Аз трябва да взема за първата седмица на октомври, защото о 8ми тръгна на ясла. Thinking newsm78
Чакаш 1/2 от обезщетението нали така, тогава 15 работни дни след като работодателя подаде д.1 за м.10, така че не ги чакай днес или утре...малко вероятно е.

ами не е половината, защото за октомври се подавало края на ноември. Така ми казаха от НОИ. Чакам за датите от първи до 8ми октомври, когато все още се водех майчински.
От 1 до 8-ми си била в отпуск за бременост и раждане, така ли? Последните от 410- те дни? Или са част от отпуска за отглеждане на дете до 2г. възраст? Ако е първото трябва да ги получиш в началото на месеца.

В отпуска за гледане на дете от 1 до 2 години.
Тогава чакаш...да подадат д.1, 15 работни дни...подала си прил.12 и прил.4 за 1/2 обезщетение нали, от датата на която детето е тръгнало на ясла? И ти си се върнала на работа нали?

А тая декларация 1 за какво е? И двете съм ги подала, а  за половината обезщетение ми казаха от нои, че приложението което е за половината се подава в края на тоя месец, защото е за октомври.  към нои е подадено това, че детето е на ясла. А аз в момента съм в болничен 45 дена преди раждането на второто. И не съм ходила на работа, защото всичко се сля
Виж целия пост
# 498
maminka_yoan
В декларация 1 е с данни за осигуреното лице.
Прил.3 ще бъде подадено даже чак м.11, до 2 работни дни след плащане на заплатите.
Виж целия пост
# 499
Здравейте
Откакто синът ми навърши годинка винаги си получавам майчинството на 13 или 16-то число на месеца,които винаги се падат вторник или четвъртък.До днешна дата нямам все още превод нито информация,че утре ще има-та въпроса ми е каква може да е причината?Невнесени все още осигуровки за октомври месец или друго?
Виж целия пост
# 500
Невнесени все още осигуровки за октомври месец ?

Може би,да.Или са внесени и тези дни ще ти излезе.Проверявай си
Виж целия пост
# 501
Невнесени все още осигуровки за октомври месец ?

Може би,да.Или са внесени и тези дни ще ти излезе.Проверявай си
Благодаря ти,♥Elfita♥   bouquetАко правилно съм проверила с ПИК-а си-внесени са...А има ли някаква вероятност просто да не са въвели инфо и да имам,а просто на сайта им да не пише?Картата не съм проверявала.....
Виж целия пост
# 502
.А има ли някаква вероятност просто да не са въвели инфо и да имам,а просто на сайта им да не пише?

Не
Щом социалните ти излизат за октомври,ще ти преведат майчинството
Виж целия пост
# 503
Преди да родя бях доста време болнични, сега съм по майчинство, но получавам превод все около 4-то число (първия вторник или четвъртък на месеца).
Виж целия пост
# 504
получавам превод все около 4-то число (първия вторник или четвъртък на месеца).

Така е за всички майки в периода на обезщетение за бременност и раждане-135-410 дни
И не си по майчинство,а в период на обезщетение  Wink
Виж целия пост
# 505
И аз още чакам ли чакам. А даже не знам дали са 240 лв или по-малко.
Приключих си отношенията с фирмата на 12.10.
Документи са подадени на 16.11.
А още няма нищо...
Виж целия пост
# 506
И аз още чакам ли чакам. А даже не знам дали са 240 лв или по-малко.
Приключих си отношенията с фирмата на 12.10.
Документи са подадени на 16.11.
А още няма нищо...

Какво точно чакаш.Майчинството за дните от 1 ви до 12 ти октомври ли?
След като си безработна след 12 ти октомври няма да ти превеждат майчинство
Виж целия пост
# 507
И аз още чакам ли чакам. А даже не знам дали са 240 лв или по-малко.
Приключих си отношенията с фирмата на 12.10.
Документи са подадени на 16.11.
А още няма нищо...

Какво точно чакаш.Майчинството за дните от 1 ви до 12 ти октомври ли?
След като си безработна след 12 ти октомври няма да ти превеждат майчинство

Да,чакам парите от 1ви до 12ти.
Виж целия пост
# 508
И аз още чакам ли чакам. А даже не знам дали са 240 лв или по-малко.
Приключих си отношенията с фирмата на 12.10.
Документи са подадени на 16.11.
А още няма нищо...

Какво точно чакаш.Майчинството за дните от 1 ви до 12 ти октомври ли?
След като си безработна след 12 ти октомври няма да ти превеждат майчинство

Да,чакам парите от 1ви до 12ти.

Срока е 15 раб. дни от датата на представяне в НОИ така, че има още време.
Виж целия пост
# 509



Да,чакам парите от 1ви до 12ти.


ако документите са подадени на 16 ти,до 7 ми декември трябва да ти ги изплатят
т.е бързаш
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия