Кой каквото ще да казва, Пакистан е перлата на Азия !!! - 4-та новогодишна тема

  • 42 478
  • 744
# 330
Ами той постоянно яде глезотии, ето и сега си купил пържоли да му готвя. Обаче не пие от много време, много рядко и само с повод.
Виж целия пост
# 331
Ей Лю разкрита си - последно си влизала на     Неделя, 24 Януари 2010, 13:32
Хайде сега кажи всичко наред ли е че започвам да се тревожа...
Марина
Тортичката е много готина  Wink
Той и мъжа ми като купува за годишнини или рожденни дни винги взима сърца txtloves
Виж целия пост
# 332
МАРИНЧЕ Hug
Тежка ти е задачата тогава да го накараш да е романтичен newsm78
Виж целия пост
# 333
То ако не ти идва отвътре, няма как да те накара някой, за съжаление.
Мактуб, аз не търсех сърце, даже не исках да е сърце, заради охлювчетата я избрах. А знам, че и малките много ще им се радват, винаги мисля и за това.
Виж целия пост
# 334
Здраввейте пакистански,

Хе, хе, разконпирирана съм...видяли сте кога съм влизала...всъщност влизам чета редовно, но като гост, понеже имам проблем с настройките на бисквитките (cookies) , логвам се само ако искам да пиша, или ако видя на имейла че имам лс.

Какво да ви кажа, не пиша защото няма какво, нищо ново при нас, всъщност новото при мен е по-скоро като чуства и усещания, а не някакви реални случки...Понякога ми се струва, че живея нечий друг живот...не знам случвало ли ви се е...аз все още не мога да се възприема като майка на две деца и домакиня...някак не е в моя стил. От друга страна пък ме е връхлетял някакъв оптимизъм, някакви светли предчуствия за предстоящи хубави неща,  нямам представа какви...само дано не се лъжа  Sad

Мактуб, дано по-скоро сте заедно, няма ли напредък по въпрос с квартирата?

Ах, някои ме питаха за жълтеницата на малката...изчисти се, не се наложи да ходим в болницата, но пък ще ходим на рентген защото още в родилния педиатъраът се усъмни за луксация. Иначе тя е добре, поплаква си по час и нещо два пъти в денонощието...ако не се изострят коликите и ще съм направо рахат, че баткото плачеше по цяла нощ.

По въпроса за подаръците...не спазваме никакви дати, кой когато му скимне подарява, но под секрет да ви кажа, аз май почти никога не подарявам...и то не от нехайство, или скръндзеене, ами много ми е трудно да избирам подарък на мъж, па било той и моят собствен....При нас той е пазаруващата фигура, той ходи по намаления и трупа разни неща които да бъдат евентуално подарени за вбъдеще, той потъчва по интернет...преди седмица получих 3 чифта обувки...попаднал на голямо онлайна намаление, получихме и армаган от Япония - нокторизачка и пинцета,ха ха моят мъж е голям фен на японските нокторизачки....аз пък не намирам разлика...

Панда Кхан натрупа много отсъствия, ще я наказваме  Naughty

Тумхари....и другите лингвистки в темата....преди време говорихме з аунгарския език, че няма връзка с други европейски езици...хайде сега да ви питам за още един такъв европейски език. Населението, което го говори се намира в Западна Европа, но не е обособено в отделна държава...Езикът няма никаква установена връзка, с който и да било друг в Европа...има теории за връзка с някои азиатски езици, но всичко е догадки, нито една от теориите не се приема единодушно от лингвистите...

Хайде приятна вечер, цуни - муни-гуни  hug
Виж целия пост
# 335
Финския, мисля аз Лютеничкова Wink
Браво на Икра, дай Боже да не плаче  thumbsupи и се успокоят коликите, че то дЯтито не плаче от кеф ами баш си го боли.
Виж какво Лю, радвай се на тоя оптимизъм, недей да слагаш тъжна муцунка ами най-веселата. Мисли за доброто и то ще дойде. За лошото и не помисляй newsm10 Хайде другия път искам тука една голяяяма усмивка ей, такава Wink
Виж целия пост
# 336
Делта, не внимаваш!  Naughty

 Казах аз, че този етнос си няма своя отделна държава, макар много да му се иска , а пък говорящите фински си имат държава - Финландия.

давам подсказка:  #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Виж целия пост
# 337
Хей, Лю! Радвам се, че се появи най-после:) Дано оптимизмът и хубавите ти предчувствия никога да не умират! Simple Smile
Да не става въпрос за баския език? Говори се във Франция и Испания, доколкото си спомням, но може и другаде да е, не знам... Нямам идея, обаче, с кой азиатски език си приличат, така че може и да греша...

Марина, тортата е страхотно сладурска! Май децата най-много ще й се зарадват, макар че и татко им хубаво ще си хапне! Simple Smile)

Оххх, не мога да повярвам колко бързо мина уикендът! Утре пак на работа Sad
Виж целия пост
# 338
 smile3501 newsm10 smile3501 newsm10 smile3501 newsm10 smile3501


Да, баски (Euskara), който не е индоевропейски език.

Няма връзка с азиатски езици, теории много, но нищо не се знае със сигурност. Ето малко откъсче от уикито:

Много учени са се опитали да свържат баския с етруския език, африканските езици, кавказките езици и др. Има някакви основания за връзка с иберийския език, но не е ясно дали сходствата се дължат на родство или само на съседство...
....Също така е било предложено, че има родствена връзка между баския народ и народа айну, първичните жители на Япония. Тази теория претендира и за връзка с ескимо-алеутското семейство.


Сложна работа...

А ти тумхари що си толкоз лаконична?

На нас ни е време за колики  и рев в този късен час.....


скоро няма да се насладя на  smile3524






Виж целия пост
# 339
Еее, супер! Значи познах:) Мерси за аплодисментите!
Интересно цитатче от Уикито... Много ми е хубавко да се занимавам с такива нещица.
Наскоро получих покана от университета "Джордж Мейсън" тук, във Вирджиния, да отида на прожекцията на един филм за дете, отгледано извън каквато и да е езикова среда. Сега, не знам дали е същата история за детето, отгледано от животни, едва ли, но жалко че няма да успея да гледам филма, ще съм на работа по него време. А много искам да го гледам...

Май Мактубчето искаше идеи за хубав филм наскоро, но ние хубави напоследък не сме гледали много-много. Гледахме "Аватар" преди 2 седмици. Но на нас със Зак не ни хареса като сюжет. Иначе специалните ефекти си бяха супер, но като цяло-слаб сценарий. Много сме критични напоследък май:)) Някой гледал ли е "Аватар"? Какво мислите?

А иначе, лаконична съм, защото съм доста изморена от едно 2 седмици насам. Ето мина уикендът, а никаква работа не можах да свърша. Май скоро ще имаме кола, поне дано това да ни спести малко време с пазаруване и други такива неща.

Ама пак ще пиша скоро! Simple Smile Поздрави на всички!
Виж целия пост
# 340
ЛЮ Hug
Ама ме хвана направо без гащи, Душата. Права си, че не внимавах. Снощи кО препусках по клавишите кЪт изхумена незнам. То одъртях и не сЪ спрях, все препускам и не мисля и затова все греша rotfImao Няма да ми уври главата да намаля малто темпото rotfImao
Хайде да ви сложа кафенце и да бяхам да мятам кебаба
Виж целия пост
# 341
Пакитки  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Вие се разписвате най-много в събота и неделя, когато аз не мога да се доредя да компа. Ама и така съм доволна. Поне има какво да чета. Simple Smile

Аз се опитах да гледам "Аватар", но не можах да издържа до края. Не ми хареса  като сюжет, а и зрелищата ми дойдоха в повече.

tumhari_shahzadi , каква ще е колата ?

На всички бебета -  Heart Eyes
На мамите   bouquet


Виж целия пост
# 342
И аз няма да издържа до края на Аватар, затова не правя опити да го гледам. Просто този вид филми не ми допадат.

Сещате ли се песента от класическия индийски филм Бродяга с Радж Капур. Майка ми каза, че навремето всички и знаели текста наизуст (така както го чували) и си го пеели. Аз се вдъхнових  и създадох кавър версия на припевчето, съобразен с моята ситуация...много се възгордях, но мъжът ми посрещна поетическите ми опити на урду с безразличие , а майка ми беше още по-безсърдечна - каза че измислям тъпотии и сама им се хиля  Sad   Та търся разбиране в тази тема, и се надявам, че ако не друг, то мъжът на Тумхари поне ще ме оцени...нали е в този бранш...

Сега ще ви напиша оригиналния припев с превода, а после и моята версия, и ви поставям задачка да я преведете на български. Гарантирам, че и тези , които не знаят хинди/урду могат да се справят.


Mera Joota hai Japani         Обувките ми са японски
Yeh Patloon Inglistani         панталона ми е английски
Sar pe lal topi Rusi              червената шапка на главата ми - руска
Phir bhi dil hai Hindustani    но въпреки това сърцето ми си остава индийско....

хайде сега ми преведете това

mera joota hai japani
mera admi pakistani
mera passport hai britani
Phir bhi dil hai Bulgari

тра ла ла ла ла ла ла....(тук лютеницата подскача игриво, точно като Радж Капур, но малко по-тромаво...)








н
Виж целия пост
# 343
Лю, за луксация ли се съмняват или за дисплазия? Вие в Испания ли живеете, с такова впечатление съм останала? Там как лекуват луксацията - дали с т.нар. стремена на Павлик или има вече по-съвременен начин? По правило, едрите бебета са по-застрашени, защото нямат достатъчно място в утробата и понякога ставите се изместват. Моите и двамата имаха проблем, обаче при малката още в началото го установиха и с носене на ортопедични гащички 3 месеца, се оправи, имаше дисплазия и на двете крачета. А за сина ми, малко се чувствам виновна, защото май не взех правилното решение тогава. Личната лекарка смяташе, че няма проблем, но след много настояване от моя страна, даде направление. Оказа се, че има лека дисплазия само на едното краче - 5 градуса /на Анита беше по-голямо отклонението/ и понеже беше вече много едър на килограми, нито един размер ортопедични гащи не му ставаше и един възрастен лекар ми препоръча стремена на Павлик за 3 месеца. И аз ги купих, обаче това дете, както си беше слънчево и спокойно, започна непрестанен рев, ама толкова жално ми плачеше, виждах, че му е адски притеснено с тези стремена. Е, носил ги е точно 2 часа - времето от слагането им, докато спеше в колата на връщане от доктора. Казах си, че няма да подложа детето си на това мъчение. И то защо, като го питах този лекар каква е разликата ако ги носи и ако не ги носи и той ми отговори, че като срещна двама души на 50 години - единият е носил, другият - не и да ги питам кой се чувства по-добре. С две думи, възможно е да има някакви ставни болки на стари години. А мой братовчед, който беше с доказана луксация, носи такова чудо, но там наистина беше много сериозно положението. Аз още ги пазя тези стремена, както са си нови, ама за какво ги пазя...
Шезади, да се похвалиш за колата. Аз имам книжка, но не карам, обаче съм обещала да се стегна и април като дойде баща ми от работа, ще вземем една малка кола за мен и децата и отивам с него на село да се уча да карам като хората. Защото засега ме е страх май и ще ми трябва време да свикна с градската джунгла.
"Аватар" сестра ми го похвали много. Аз скоро филм не съм гледала, основно заради децата, те лягат много късно, а заради тях винаги се съобразявам какво гледам. Любим сериал ми е "Отчаяни съпруги" и каквото е излязло, гледам по едно епизодче понякога, докато Анита спи следобяд. Ако нямам много за гладене само.
Виж целия пост
# 344
Сега ще ви напиша оригиналния припев с превода, а после и моята версия, и ви поставям задачка да я преведете на български. Гарантирам, че и тези , които не знаят хинди/урду могат да се справят.


Mera Joota hai Japani         Обувките ми са японски
Yeh Patloon Inglistani         панталона ми е английски
Sar pe lal topi Rusi              червената шапка на главата ми - руска
Phir bhi dil hai Hindustani    но въпреки това сърцето ми си остава индийско....

хайде сега ми преведете това

mera joota hai japani
mera admi pakistani
mera passport hai britani
Phir bhi dil hai Bulgari

тра ла ла ла ла ла ла....(тук лютеницата подскача игриво, точно като Радж Капур, но малко по-тромаво...)

 Joy Joy Joy Joy
Много правилно си се насочила към нашата тема.   newsm10  .само тук можем да те оценим по достойнство  Mr. Green Веднага ти пиша (6) за поетичните изяви   bouquet
Опитвам се да преведа за незнаещите хинди/урду (като мен такива)

mera joota hai japani                    Обувките ми са японски
mera admi pakistani                      децата ми (?)   пакистански
mera passport hai britani              паспорта ми е британски
Phir bhi dil hai Bulgari                    но въпреки това сърцето ми си остава българско

Разбира се, заради богатството на езика, може да не съм подбрала най-точните думи, така че ме поправете, ако има грешка  Mr. Green
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия