Имаме в Канада зима с красива бяла пелерина - 40

  • 41 811
  • 730
# 165
Галче - чисти или общината или собственика - докато си под наем не се занимаваш с това като си купиш къща или плащаш на фирма да ти чисти или чистиш сам. Продават се едни палатки които покриват част от драйвуея (това как се казва на бг - пътечка пред къщата или гаража за паркиране на кола или изкарване на колата от гаржа  newsm78 ) така тази част която е покрита остава чиста и се чисти само остатъка. Има и машинки за почистване на сняг (по-евтини и по-скъпи та и цели тракторчета продават). Лятото пък се коси трева въобще не е скучно. Ако си купиш апартамент - вероятно ще има някой който да извършва тези дейности пък ти ще плащаш месечна такса за това.

До тук тази зима сигурно е с рекордно малко сняг ... да не дърпам дявола за опашката пу-пу.....
Виж целия пост
# 166
Галче, не се притеснявай. Тук е къде къде по-организирано всичко свързано със снега. Не е като в България. За училищата, има си страница в интернет и мисля, че, ако до 6ч сутринта не обявят "червен светофар" се отива на училище. Simple Smile
Виж целия пост
# 167
Здравейте мили мамии:) От 100 год не съм писала ,но ви чета .. Blush
Та искам да попитам следното :
С родителите на Никола решихме да си купим къща в която да живеем заедно понеже в момента двете сем. плащаме общо 2200$ наеми..вс. месец...което си е колкото да изплащаш къща..та..Някоя от вас може ли да ми препоръча реалстейт агент..? Много ще съм ви благодарна  Hug Hug Hug

П.с с неговото семейство се разбираме супер ..те мн. помагат
П.с избрахме месец май за сватбата ..Simple Smile)))))) дано не ни мине котка път   bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 168
 КатастроФа мое мнение е ,че имаш златен шанс Simple Smile (боже не мога да повярвам ,че аз го пиша , която така  мразих Канада първите месеци..) да живееш тук  грабни го Simple Smile В коя част на Канада ще да е?
Виж целия пост
# 169
До тук тази зима сигурно е с рекордно малко сняг ... да не дърпам дявола за опашката пу-пу.....

То и тук е не повече от 20 см сняг, но блокира кварталите Confused Та затова се замислих.
Виж целия пост
# 170
КатастроФа мое мнение е ,че имаш златен шанс Simple Smile (боже не мога да повярвам ,че аз го пиша , която така  мразих Канада първите месеци..) да живееш тук  грабни го Simple Smile В коя част на Канада ще да е?

Въпроса е, че не бих живяла с майка ми, нито пък тя с мен. Затова и въпроса ми е такъв. Получавам ли нещо...от цялата работа, без да се налага да живея с нея...
За Торонто става дума. Дали там все пак съм непълнолетна?
Виж целия пост
# 171
хахах Все едно аз съм го  писала..Simple Smile) Ами виж аз съм на 22 и вече 2 год почти съм тук ..от тези съм била с майка ми около 3-4 мес..от там си намрих моя мъж и сега живеем двамцата..смея да кажа ,че не е лесно - ама то лесно няма..но също така това което имаш тук като качесство на живот е далеч по-добро от бг даже и с малко пари-както сме ние с моя образ.. Simple Smile тук работят от 15 годишни айде 16 да са..карат коли пак от толкова..така,че ..хващай се на хорото ..в бг е по-  весело няма спор..ама това весело няма да те храни, няма да те води на почивка след като минеш 25 Simple Smile)) общо взето това го осъзнах тук...струва си !  Peace

п.с аз живея в мисисага което е 20 мин от Торонто Simple Smile

п.с да...тук си непълнолтна..но можеш да караш кола, можеш да си купуваш цигари и алкохол ( ако се наложи) ...общо взето няма голяма разлика..
Виж целия пост
# 172
Галче, аз като за първа зима в Канада съм супер доволна, супер ефективни са в моите очи, сравнявайки ги с БГ, въпреки че тукашните ги критикуват, но честно - аз не разбирам за какво Rolling Eyes Имат много добра организация. А за зимата не знам доколко е обичайна за Канада, но аз очаквах нещо по-сериозно, сегашната зима я намирам съвсем поносима. С две думи - изненада ме положително.

Момичета, ще ми препоръчате ли изпитан препарат за миене на кожени мебели? Благодаря предварително.
Виж целия пост
# 173
Колко е зле  положението  и  от какво точно са петната? Питам, защото има разлика в цената  голяма.
Виж целия пост
# 174
КатастроФа мое мнение е ,че имаш златен шанс Simple Smile (боже не мога да повярвам ,че аз го пиша , която така  мразих Канада първите месеци..) да живееш тук  грабни го Simple Smile В коя част на Канада ще да е?

Въпроса е, че не бих живяла с майка ми, нито пък тя с мен. Затова и въпроса ми е такъв. Получавам ли нещо...от цялата работа, без да се налага да живея с нея...
За Торонто става дума. Дали там все пак съм непълнолетна?

Щом си под 21 г може да влезнеш в Канада  с майка си като депендънт. Не си длъжна да живееш с нея после.  Можеш да живееш и сама и да се издържаш. Наш познат доведе така 20 г дъщеря, но за 23 г си син трябваше да прави спонсорство от тук и се проточи много във времето.
Виж целия пост
# 175
Момичета, стискайте ми палци - в петък съм на интервю в МегаБлокс Laughing - направо не мога да си намеря място в момента, умирам от нетърпение!  Hug
Виж целия пост
# 176
TarikMom, стискам палци интервюто да мине успешно  Praynig

Галче, от кога искам да кажа, че вече живея в страна, където зимата не ги изненадва  Laughing
знам, че 20 см сняг за Варна са бедствие  Wink
тук се нагледах на всевъзможна техника за почистване на снега и извозването му Peace
Виж целия пост
# 177
Момичета, стискайте ми палци - в петък съм на интервю в МегаБлокс Laughing - направо не мога да си намеря място в момента, умирам от нетърпение!  Hug
Ще стискам силно  fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover Успех
Виж целия пост
# 178
Момичета, стискайте ми палци - в петък съм на интервю

Стискаме ние стискаме (а ти да имаш повод да почерпиш после  Wink )
Виж целия пост
# 179
Тарикмам, успех!  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия