Естествено раждане на близнаци !!

  • 18 670
  • 100
# 45
Аз пък чакам Рената 2002 да се включи , за да сподели как е минала нейното преживяване ..... HugНадявам се всичко да е било ОК Praynig
Виж целия пост
# 46
Доста късно виждам темата, но и аз да си кажа, че съм родила нормално и без никакви упойки.
Успех на всички на които им предстои  Hug
Виж целия пост
# 47
Много се радвам на всички, споделили тук опита и преживяванията си.
В темата при бременните май всички говорят за планирано секцио, а пък аз много искам да си родя естествено  Peace Така, че искам да ви благодаря, че ми вдъхнахте още повече сили и кураж  Hug
Единственото, което ме притеснява е точно мнението на лекарите. Сега съм още в Гърция и тук не сме говорили с лекаря за раждане, но след 2 седмици се прибираме в Б-я и там ще си раждам. Само от това ме е страх - да не попадна на някой, дето е твърдо убеден, че близнаци се раждат секцио  Praynig Имам чувството, че в повечето случай си гледат интереса и как на тях им е удобно.
Ако не успеят до последния ден да ми дадат конкретна причина за операция, ще си държа за естествено раждане.  Naughty
Ще ви информирам, когато започнат да ме следят в Пазарджик какви са коментарите на лекарите  Flutter
Виж целия пост
# 48
addy_1 , желая ти раждането ти да е такова, за каквото си мечтаеш!  Hug Между другото в Пазарджик ако не се лъжа съм чувала, че има една клиника, в която се държи много на естественото раждане, във форума се споменава често и за една акушерка оттам.  Simple Smile

На който му се чете тук съм пуснала разказ за раждането на моите госпожички, придружен и със снимков материал.  Heart Eyes
http://zabliznacite.wordpress.com/2010/04/19/%D0%BA%D0%B0%D0%BA- … 0%B6%D0%B4%D0%B0/
Виж целия пост
# 49
  addy_1 аз съм от Пазарджик и имам известни контакти, ако искаш ще поразпитам за естествено раждане там, както и ако се интересуваш имаме консултанти и кабинет по кърмене и там  Simple Smile
Виж целия пост
# 50
Aila,благодаря ти  Hug аз следя и форума за училището за бъдещи майки и ще се включа щом се прибера. Иначе за сега съм на мнение, че за мен е най-добре да раждам в Държавна болница - МБАЛ, тъй като там са най-добре оборудвани и има неонатолози (доколкото разбрах), което е важно за близнаците.
И за кърменето съм ЗА с две ръце  Peace докато мога, ще кърмя, така че и затова ще се консултирам, защото доколкото разбрах след раждането в родилното никой нищо не ти обяснява и не те окуражава за кърменето (при което майката може да се откаже още началото). Сигурно нямат време и персонал да се занимават и с това  Rolling Eyes
Не отказвам, обаче да поразпиташ, ако може дали и кой в МБАЛ подкрепя естественото раждане  Hug
Виж целия пост
# 51
Фата , разкошни сте и разказа ти е прекрасен( препратих го веднага на братовчедка ми ), направо ме изпълни с невероятни емоции  Hug Hug HugИзживяла си най-прекрасните си моменти от живота !!! Peace
Адди_1 а на теб пожелавам всичко да е ОК до края с трите ви , и да изживееш появата на двете ви безцени съкровища по незабравим начин ..... HugТърси мнения , срещай се с различни лекари и ПИТАЙ , дано намериш  ЧОВЕКА  в лекаря , който да има съзнанието на ''истински '' лекар и човек , а не на поредният бирник ......
Братовчедка ми влезе вече от няколко дни в 8-мият месец , но май няма да изкара много още .....Едната кукла се е настанила в родовия канал с главата надолу , но дано не тръгне скоро .. Praynig Praynig PraynigМного се надявам все пак да устиска колкото може повече , но .....Божа работа ......
Виж целия пост
# 52
Записвам се да следя темичката  Simple Smile

Фата, разказът ти е страхотен, добре си поплаках на него (от емоции, не от друго).
Виж целия пост
# 53
  Да знам я акушерката, за съжаление отзивите за лекар, който да се навие в ПЗ на естествено раждане на близнаци не са обнадеждаващи. Обещали са ми да разпитат и ще пиша  Simple Smile
Виж целия пост
# 54
Ailа,  благодаря  Hug
аз пък гледах вчера снимки на кърмещи мами  Flutter baby_neutral Party много сте сладки всички мами и бебчовци  Hug
Виж целия пост
# 55
И хайде вече да се похваля........... станах леля на две прекрасни сладуранки ...( все още нямаме имена ). Родиха се на 12-ти май в 23,30 часа и 23,35 часа , в Майчин дом с д-р Дяволов по ЕСТЕСТВЕН ПЪТ , с което разбира се настоящата майка е изключително горда .. Hug Hug Тежко и трудничко беше раждането , за майката най-вече , но всичко ев ОК вече и бебанките са добре. Само че все още не ги свалят при нея , малко да се възстанови ....
Та така момичета , след като я видя на живо и си поговорим , ще споделя още някоя подробност !!!! Peace Peace
Ааааааа забравих .... първата е 2350 кг. , втората 2400 кг ...... Wink
Виж целия пост
# 56
  Честити бебенца. Браво на мама за нормалното раждане и за хубавите кг на бебчетата. Ако има желание да кърми и среща някакви трудности или има въпроси с удоволствие ще помагам  Simple Smile
Виж целия пост
# 57
 Hug Aila , досега й разпечатвай някои полезни според мен нещица от близнашките теми за кърмене , ще й ги занеса утре сигурно да си чете в болницата , и ако има трудности и въпроси обезателно ще питаме !!! Peace Peace Peace
Виж целия пост
# 58
pisi81, честити ти племеннички, да са живи и здрави и много - много да ви радват!!!

Аз лично с нетърпение ще чакам да споделиш подробности около раждането!!!

Момичета, исках да попитам дали някоя от вас е запозната с рисковете при естествено раждане на близнаци, както и с тези при секцио - да поясня, че питам за рисковете, свързани с бебчетата, не за майката.

Виж целия пост
# 59
  Най-важното е ако и позволяват да кърми да започне да ги слага на гърда на всеки три часа и след това да изцежда. Ако бебчетата не са при нея веднага да започне да цеди. Изцедената кърма може да я дават на бебчетата. Наблегни че е много важно още първия ден да започне да цеди, защото това определя количеството по-късно. Ранната стимулация е от огромно значение, а и когато има повече мляко, на бебчетата им е по-лесно да изсукват млякото от гърдите. Дори да сучат, ако не е сигурна че сучат ефективно препоръчвам засега да доизцежда след кърмене. Цедене през три часа и на двете гърди  Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия