АКНЕ И РОАКУТАН

  • 166 317
  • 760
# 255
Здравейте,бихте ли ми отговорили тези ,които вече са го ползвали Роакутана на няколко въпроса Simple Smile

На 18г съм момче/177см/60кг.
От 3 години и аз имам проблем с акнето,ходя на дерматолог,но пак ми излизат пъпки.
С тези мазила от пазара г/д поддържам кожата,ако спра почва омазняването и пъпките....
Най-гадното е ,че за тези 3 години един път не съм си пипнал кожата да си стискам някоя от пъпките ,а те пак стоят като възпалени,и лицето ми е зачервено.

Сега към Роакутана.
Бихте ли ми казали горе долу колко излиза лечението с Роакутана ? Питам ,защото нямам много голяма възможност и искам да си направя сметка.
Виж целия пост
# 256
crosser само лекар може да го предпише. за цени сме говорили малко по-нагоре, кой от къде го намира и за каква цена.
Виж целия пост
# 257
Да четох доста от страниците в темата.Знам ,че само лекар може да го предпише.
Не питах за една опаковка каква цена е ,ами г/д колко им е излязло цялото лечение Simple Smile

Поздрави.
Виж целия пост
# 258
Синът ми е с твоите кг, но на години по-малък. На него му предписаха в повечето време по 30 мг на ден . Две опаковки горе дору от 20 мг отиваха.
Виж целия пост
# 259
За месец?
Виж целия пост
# 260
да за месец.
Виж целия пост
# 261
Общата стойност на лечението естествено ще зависи от продължителността на прием и от дозировката. Днес попитах няколко фармацевти за потенциалната опасност, само една ми даде някакъв отговор. Според нея от изключително значение е колко време ще се пие Роакутан. Когато и казах, че моят лекар ми е казал 4 месеца, тя ми каза че не би следвало да се притеснявам и че нямам основания. От по-старите постове се вижда, че има хора, които са приемали лекарството значително по-дълго. Предполагам, че това внася известна доза успокоение.
Виж целия пост
# 262
Здравейте,мисля да започна курс с роакутан,но бихте ли ми дали насоки за лекар който е добре запознат с това лекарство ? Ако може да е от софия и да работи с направление от личния.

Че тази мойта дерматоложка не мога да я разбера...вчера отивам на прегледа и тя ми казва на колко години стана ,аз и казах нали на 18 и тя ми вика еее няма ли да се маха това акне вече....
Виж целия пост
# 263
С направление работят в болница Токуда предполагам и на други места
Виж целия пост
# 264
В поликлиниката на ВМА също работят с направления от личния лекар. Моят син ходи при доц.Кадурина на платен прием. Плаща се само прегледа - през 2 месеца ходи на контролен преглед. Той  пи 6 м. роакутан, но не спряха напълно да му излизат пъпки и затова му удължи приема с още 2 м., но с по-ниска доза. Така, че /в отговор на пост от по-горе/, продължителността е доста индивидуална. Трябва напълно да спрат да излизат пъпки. В успокоение на всички започващи мога да кажа, че благодарение на роакутана се заличиха и много от белезите, които имаше - а те бяха много и дълбоки. Цената на опаковка роакутан в Гърция, но от 10 мг е към 13 евро и нещо. /Така беше преди около 3 м., напоследък и аз купувам от тук и ме "боли сърцето" като давам толкова повече пари тук, но нямах възможност да го купя от там/. Това беше инфо за всички, които могат да си го купуват от там. Успех на всички започващи!
Виж целия пост
# 265
Лечението на акне не се приключва само с пиене на хапчета и мазане козметични препарати.
Много е важна и правилно провеждана мануална терапия с почистване и лечебни масажи.
Много помага и лазерната терапия.
Виж целия пост
# 266
Здравейте,мисля да започна курс с роакутан,но бихте ли ми дали насоки за лекар който е добре запознат с това лекарство ? Ако може да е от софия и да работи с направление от личния.

Че тази мойта дерматоложка не мога да я разбера...вчера отивам на прегледа и тя ми казва на колко години стана ,аз и казах нали на 18 и тя ми вика еее няма ли да се маха това акне вече....

Много от дерматолозите си нямат и идея от правилното лечение на акне - то не е свързано само с приемане на лекарства, а трябва да се прави и мануална терапия/почистване/!
Виж целия пост
# 267
Здравейте,бихте ли ми отговорили на един въпрос. Че роакутана спира появата на пъпки ясно,но искам да ви попитам премахва ли черните точки ? Защото на мен цялото ми лице е в черни точки някакъв ужас е,не съм за козметик с толко много черни точки,роакутана заличава ли ги по някакъв начин? След лечението с роакутан пак ли ще имам такава мазна и лъщяща кожа ? Sad
Това е за сега.?
Питам ви ,защото в момента събитам пари за таблетките,за да знам какво да правя.
Благодаря Ви!
Виж целия пост
# 268
Да, черните точки се премахват постепенно - "ронят" се много интересно /поне при синът ми е така/. За лъщене на лицето, след като почне да се пие роакутана и дума не може да става. Кожата става толкова суха, че се налага да се маже редовно с хидратиращ крем. Също така много изсъхват устните и трябва да се мажат редовно.
Виж целия пост
# 269
Аха,благодаря. Мисълта ми беше дали мазнажа и лъщяща кожа остава след курса с роакутан натам във времето Simple Smile Тоест след лечението с него затварят ли се порите и кожата ми ще стане ли като на нормалните хора с хубавa гладкa кожa Sad
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия