АКНЕ И РОАКУТАН

  • 166 347
  • 760
# 345
Малко ме притесни твърдението по-напред в темата, че хапчетата не можели да се делят. Аз искам да приемам 10мг на ден, а в България продават само хапчета от 20мг. И все пак виждам, че тук има много хора, които са пили примерно по 30 мг/ден, което означава, че трябва да се разделяли хапчетата? Каква е причината да не се препоръчва разделяне на хапчетата? И въобще вярно ли е това или само някои дерматолози така твърдят?
Виж целия пост
# 346
Малко ме притесни твърдението по-напред в темата, че хапчетата не можели да се делят. Аз искам да приемам 10мг на ден, а в България продават само хапчета от 20мг. И все пак виждам, че тук има много хора, които са пили примерно по 30 мг/ден, което означава, че трябва да се разделяли хапчетата? Каква е причината да не се препоръчва разделяне на хапчетата? И въобще вярно ли е това или само някои дерматолози така твърдят?

Тогава се пие един ден 40 един ден 20 (когато трябва да се поемат 30

а ти през ден например.
Виж целия пост
# 347
А какво ще стане ако разделям таблетката на две? Има ли някакви съображения, поради които да не може да се разделя?
Виж целия пост
# 348
Някъде бях чела, че трудно се деляло на две. Пий през ден 1 таблетка 20 мг.
Виж целия пост
# 349
Хапчетата принципно съдържат активни вещества + помощни такива,
когато разделиш таблетката не е ясно точно къде се намират активните вещества.
Може в едната половина да е по голямо количество, а в другата много по малко.
Затова медикаментите имат различни милиграми.
Виж целия пост
# 350
Здравейте,знам ,че роакутана е най-добрият варянт да забравим пъпките,но четох по интернет ,че след употребата му е почти сигурно ,че можете да развиете Диабет. Какво мислите за това твърдение от опита си с роакутан.
Виж целия пост
# 351
@Йолка опитах да ти пратя съобщение,но уви ударих на камък!  Rolling Eyes
Няма проблеми да те питам направо тук:
Въпроса ми е как е кожата ти,имаш ли белези и т.н. като цяло може ли да обясниш състоянието на кожата ти след този така дълъг процес на лечение! Simple Smile


Също никога не пробвайте да разделяте хапче роакутан на две-Ефекта ще бъде нулев!Също така не смучете или сдъвквайте хапчетата!Приемайте ги с мляко или вода,най-добре по средата на яденето,но никога на гладно!

Аз какво да кажа вече от 40 дни приемам лекарството горе-долу има ефект,но е още рано да се каже.Ползвам акне аут почистващия лосион сутрин и вечер!
Странични ефекти:

-Напукани устни
-Болки в ставите на коленете
-Лющене на кожата
-Чуствителност към ярка светлина

Виж целия пост
# 352
Здравейте момичета, не пия Риакутан, но се мажа с друго средство против пъпки (Диферин), което кара кожата ми да се лющи. Искам да ви кажа какво ме спасява - A-Derma Epitheliale A.H Repairing Cream l. Намира се в аптеките, не е мазен и не запушва порите.Успех.  Peace
Виж целия пост
# 353
Сигурно има доста хора ,които вече са започнали да го приемат,нека споделят мнение какво е положението Simple Smile
Виж целия пост
# 354
Също никога не пробвайте да разделяте хапче роакутан на две-Ефекта ще бъде нулев!
Какъв е източникът на това твърдение? Нали не е просто твое предположение... ?
Виж целия пост
# 355
Също никога не пробвайте да разделяте хапче роакутан на две-Ефекта ще бъде нулев!
Какъв е източникът на това твърдение? Нали не е просто твое предположение... ?

Чети малко повече за Roaccutane/Accutane и ще разбереш,че това лекарство не е шега работа!  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 356
Здравейте!
Направих си изследванията и всички показатели са в норма, но само добрият холестерол (HDL) е малко под границата. Резултатът ми е 1.36 mmol/l ,  а нормално за мъже пише, че трябва да е >1,45.
Предполагам, че това не е проблем за започване на Роакутан ? Все пак ще следя и по време на приема какви ще са показателите, така че ако нещо не е наред го спирам.
Пък ако пусна изследването втори път, може да ми покаже, че и той е в норма, защото разликата мисля, че е малка.
Какво мислите, мога ли спокойно да започвам приема на лекарството ?
Виж целия пост
# 357
Сам ли мислиш да го приемаш или под лекарско контрол ?
Виж целия пост
# 358
мом4ета и моми4ета роакутана наистина е вълшебно лекарство но е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да се посъветвате с дерматолог  Peace и вс което не ви е ясно да го питате !!!

а новото при мен е 4е ми се изписа крем Ретин-А  Simple Smile. Интересно ми е дали някой може да ми даде пове4е инфо за него . Някой да го е ползвал newsm78
Виж целия пост
# 359
Какво мислите за пушене+роакутан?Доста четох из чуждестранни форуми,но уви без установен отговор,защото всеки казва различно.Един вика: "Пуши няма проблеми",друг вика: "Не пуши ще умреш от рак на белия дроб" . Пуша макс по 4-5 цигари на ден Карелиа100 и ми е интересно вашето мнение! Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия