АКНЕ И РОАКУТАН

  • 166 347
  • 760
# 585
Не знам вече ... почти 5 месеца и нямам промяна от началото , при доза от 40 мг . Мисля да говоря с лекарят за по-висока доза,макар ,че иска дори да я намали , а не спират да ми излизат пъпки Sad
Аз мисля, че по-добре по-дълго време с по-ниска доза.
Виж целия пост
# 586

[/quote]
Аз мисля, че по-добре по-дълго време с по-ниска доза.
[/quote]

Напълно съм съгласна... Аз бях на ниска доза, като в последните месеци пих по 5 мг/ден. Общо 1 година беше моето лечение, засега успешно Simple Smile
Виж целия пост
# 587
8 месеца правя на 21 май ... отначало почнах с 40мг сега съм на 20мг , след 1-2 месеца падам на 10мг  и така .. засега съм доволен не съжалявам,че започнах това лечение живота ми просто не е същия,останаха ми 2-3 белега,но ще ги махам с лазер към септември или октомври.Успех на всички пожелавам Ви да се излекувате и да живеете живота си на пълни обороти!  Simple Smile
Виж целия пост
# 588
Синът ми нали съм споменавала, не отиде на лекар преди свършване или след свършване на хапчетата и сега е с гадни белези, но тези дни ходих до хомеопат - ще споделя в бъдеще впечатления. 
Виж целия пост
# 589
pH4ke как ти мина цялото ле4ение?кога има6е зати6ие.4е аз сега 6те свар6вам 4-месец и жсе о6те тези кисти ми се надувАт и цялото ми лице е обезобразено.моляте подели 4е няма6 си напредтсава колко хора може6 да успокои6 Simple Smile
Виж целия пост
# 590
Не искам да ви спамя темата, но искам да споделя/препоръчам алтернатива за тези които се притесняват да пият лекарствата. Това не е реклама, не мога да ви препоръчам клиника.
N-Lite Laser Treatment, различно е от лазерното премахване на белези.
Давам линк с мнения за тези които разбират английски http://www.theprivateclinic.co.uk/treatments/acne/
http://www.skinhealthspa.com/treatment.asp?article=acne
Ако някой иска да пита нещо да ми пише на лични.
Виж целия пост
# 591
би трябвало 5-6 месец да почва акнето Ви да избледнява и затихва...при всеки и различно! Wink
Виж целия пост
# 592
Лекарството го няма в аптеките Sad Мога ли да го намеря от някъде тук в БГ , иначе трябва да спра лечението .... чакам пратка от Гърция вече седмица и нищо и всичко отива към провал CryCryCry
Виж целия пост
# 593

crosser ti ot kude si 4e ne moje6 da gi nameri6?proveri v vsqka apteka i gledai v golemite bolnici v aptekite az daje i ot tokuda bqh si vzela!!!za6to puk gi nqma v BG ne moga da razbera?
Виж целия пост
# 594
Не знам , много зле стана с намирането ,да ми ги пратят от гърция и нещо се обърка по фирмата и сега на ново. Търсих в почти цяла софия 2 дни се лутам и не знам какво се случва. Към събота ще имам хапчетата от Гърция , до тогава няма от къде да взема и стават 2 седмици да не ги пия , не знам ..... Питах някой да ми даде - всеки се прави ...
Виж целия пост
# 595
Здравейте,намерих лекарството , 1 седмица не го пих , вече пак съм на линия.
Имам един въпрос. Днес почвам 5ти месец , тоест минали са 4 пълни месеца от лечението на 40мг , и за сега няма почти никакво подобрение , пъпки все още ми излизат.....забога , мойто акне не е кистозно само много черни точки и гнойни , грозна гледка е . Всеки ми казва , че не е нормално до сега да ми излизат още пъпки. Мисля да поговоря с лекаря да вдигнем дозата на 60мг (70кг съм) за 2 месеца до края на 6ти месец,за да го тушираме това акне , и след това 2-3 месеца на ниска доза , за да няма рецидив след курса.
Какво мислите по моят проблем.
Виж целия пост
# 596
Здравейте и от мен!Реших да се включа и аз.Дъщеря ми има кистозно акне,което мисля,че се появи ведага след диета на Дюкан. Предполагам,че организма и се задръсти с токсини.В началото не свързвах акнето с тази диета.Ходихме по лекари ,изписваха ни различни антибиотици-резултат никакъв.Единия дерматолог ни изписа Азатрил 3 месечен курс по 2 таблетки семично плюс всякакви възможни мазила,резултат нямаше. Препоръчаха ни друг дерматолог.Отидохме на преглед със всички рецепти,отново ни предписа Азатрил,отново 3 месеца,с уточнението,че схемата наприем била по-добеа,вмест вместо 2 таблетки седмично трябваше да взема 3 таблетки,през ден по една.Резултат отново нямаше.След това същия дерматолог ни изписа Роакутан. newsm78 Не знам какво да предприемем.Мисля,че организма и се задръсти с толкова много токсини .Много ми се иска първо да изчистим всички отрови от организма и ако това не повлияе на акнето тогава да започнем с Роакутана. Притесняват ме всички странични ефекти на лекарството,притеснява ме,че идва лято ,че плажа е неизбежен, фотозащитата  дали ще е достатъчна,и какво може да се случи ако не се предпази достатъчно от слънцето....и много други съмнения.
Много ми се иска да пишат най-вече хора, които са преминали курса на лечение, примерно преди ГОДИН - ДВЕ да споделят как се развиват нещата при тях,как се чувстват.
Благодаря за търпението
Виж целия пост
# 597
 crosser, ази лично нищо не бих могла да ти кажа. Питай лекаря.


meralda, ако искате пробвайте с хомеопатия първо, докато мине лятото. Поначало кистозното акне, не бива да се пече в никакъв случай.
Виж целия пост
# 598
Здравейте и от мен!Реших да се включа и аз.Дъщеря ми има кистозно акне,което мисля,че се появи ведага след диета на Дюкан. Предполагам,че организма и се задръсти с токсини.В началото не свързвах акнето с тази диета.Ходихме по лекари ,изписваха ни различни антибиотици-резултат никакъв.Единия дерматолог ни изписа Азатрил 3 месечен курс по 2 таблетки семично плюс всякакви възможни мазила,резултат нямаше. Препоръчаха ни друг дерматолог.Отидохме на преглед със всички рецепти,отново ни предписа Азатрил,отново 3 месеца,с уточнението,че схемата наприем била по-добеа,вмест вместо 2 таблетки седмично трябваше да взема 3 таблетки,през ден по една.Резултат отново нямаше.След това същия дерматолог ни изписа Роакутан. newsm78 Не знам какво да предприемем.Мисля,че организма и се задръсти с толкова много токсини .Много ми се иска първо да изчистим всички отрови от организма и ако това не повлияе на акнето тогава да започнем с Роакутана. Притесняват ме всички странични ефекти на лекарството,притеснява ме,че идва лято ,че плажа е неизбежен, фотозащитата  дали ще е достатъчна,и какво може да се случи ако не се предпази достатъчно от слънцето....и много други съмнения.
Много ми се иска да пишат най-вече хора, които са преминали курса на лечение, примерно преди ГОДИН - ДВЕ да споделят как се развиват нещата при тях,как се чувстват.
Благодаря за търпението

Аз приключих с лечението преди 2 години... Засега всичко е окей, но не отричам, че ми излизат пъпки отвреме навреме, но нямат нищо общо с предишните... Ще се радвам да съм ви от помощ, ако имате някакви по-конкрети въпроси - насреща съм!  Hug
Виж целия пост
# 599
Здравейте,намерих лекарството , 1 седмица не го пих , вече пак съм на линия.
Имам един въпрос. Днес почвам 5ти месец , тоест минали са 4 пълни месеца от лечението на 40мг , и за сега няма почти никакво подобрение , пъпки все още ми излизат.....забога , мойто акне не е кистозно само много черни точки и гнойни , грозна гледка е . Всеки ми казва , че не е нормално до сега да ми излизат още пъпки. Мисля да поговоря с лекаря да вдигнем дозата на 60мг (70кг съм) за 2 месеца до края на 6ти месец,за да го тушираме това акне , и след това 2-3 месеца на ниска доза , за да няма рецидив след курса.
Какво мислите по моят проблем.

Направо ме изумяваш! Какво очакваш, някой да ти кажа по колко милиграма да пиеш ли? Че кой би посмял... Тук можеш да споделиш опит, но не и препоръки... Това е сериозно лечение, има си лекари за това, форумът е последното място, от където трябва да вземаш съвети относно хода на лечението ти. 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия