Тупка ЮЛСКО сърчице на момиченце или момче

  • 25 625
  • 746
# 555
Сиска,честито.  Hug
Ади,весело прекарване при любимите хора.  Hug

Аз пък обожавам картофи.Представете си какво е Германия без картофи.Ами нещо такова като България без кисело мляко или ракия. hahaha В Германия винаги към всяко месо има гарнитура от варени картофи със сос към ястието.Ние в нашето семейство без картофи не сядаме на масата.Обожаваме ги под всякакъв вид,но все в комбинация с месо. Crazy
Виж целия пост
# 556
лястовичке, баш на ниско кръвно ми мяза твоето. Моето също уж е нормално (в долната граница - 90/60), ама пада от време на време и точно същото се получава. Веднъж тръгна да ми причернява както карах на магистралата със 120, едвам отбих в аварийното. Оттогава ме тресе такава параноя да карам  Crazy

Закуска - овесени ядки или гранола (овесени ядки запечени с мед), като гранолата ме засища до обед.
Обеда ми е проблем, че в повечето случаи е навънка и в повечето случаи е сандвич.
Следобедна закуска 1: банан
Следобедна закуска 2 (вечеряме късно  Laughing): шепа бадеми
Вечеря - риба или пиле със салата от домати с много балсамико (пусто, яде ми се кисело, а киселите краставички не ме блазнят)
Фитнес - 3 пъти седмично
Резултат, пресен, пресен от тази сутрин: +2 кг  Crossing Arms. Представям си ако не внимавах какво ям колко щеше да е  Tired

грух, гоблени и аз бродирам  Peace. Харесала съм си един бебешки десен и само чакам да ми кажат какви са гащите на гъргалчо и го почвам. Мъжът ми твърди, че само като ме гледа да шия кръстче по кръстче и се изнервя, но мен страшно ме успокоява.

Тази сутрин ме сюрпризираха, че кръвната ми група била О+, а аз винаги съм знаела, че е А+  newsm78. Докторката даже се притесни дали не са объркали моята кръв с нечия друга в лабораторията и като дойде време за теста за гестационния диабет, ще ми пуснат пак кръвна група. Много странно. А кръвните ми резултати са идеални и не си ги давам, въпреки кръвната група  Wink
Виж целия пост
# 557
juturna,аз бях също изненадана,че съм 0+,цял живот разправях,че съм АБ,защото баща ми е АБ и родителите ми бяха сигурни,че това е моята група,но се оказа,че съм 0,дори си повторих изследванията,защот мислих,че са ме объркали  Laughing
Виж целия пост
# 558
Благодаря на всичко,че споделихте менюто си.Явно наистина трябва да мина и аз на мюсли с мляко.А с кисело или прясно ги бъркате? И кое засища повече? Корнфлейкс,мюсли или други хрупки? И вътре ли слагате също плодовете?
Аз си хапвам медени такива хрупки с прясно мляко и са ми много вкусно,но рядко де.
Ей такива са:
Виж целия пост
# 559
Juturna  кога ще разберете за гащите?
И моята кръвна група е 0+, аз знаех, че съм 0, но не си знаех резус фактора. Наш'те и двамата са 0, но баща ми е отрицателен р. фактор и не бях сигурна. Juturna как ти е хемоглобина, че нали тук го мерят по различен начин и не мога да се ориентирам из гугъла. Доколкото разбирам оптималното за бременни в нашите седмици е м/у 11 и 12, моят е 11.9, което много ме радва, при все че меса и риби от много години не консумирам, а животинските продукти съм ги свела до минимум.

Като ви чета менютата за хранене и се убеждавам, че при всеки нещата са толкова индивидуални. Аз не ям сигурно и половината количества, които сте изредили, наблягам на варива и зеленчуци за сметка на месо и животински продукти, а пък кръвните ми изследвания са перфектни.

Сега да се оплача. Събудих се с прищипан нерв на гръбнака и е някакъв кошмар просто, едвам мърдам, но и да не мърдам все си ме боли  Sad .
Виж целия пост
# 560
Много сме 0+ тук Wink дащни сме ние нали така казват?

Клер, прищипано по гърба например си оправям със затопляне лекичко чрез масажче с една дървена калинка, на която крачетата са топчета за масаж - около мястото леко с крем и разтривам. Не пий хапчета обаче! Имаш ли стара травма или това е някой минерал, който не ти достига? 
Виж целия пост
# 561
бяла лястовица, препоръчвам ти да се откажеш от корнфлейкса, тъй като той не съдържа нищо полезно  Peace Прави се от пресована царевица, на която всичките полезни вещества са извлечени по време на обработката. Допълнително се добавят захари, което води до повишаването на гликемичния индекс на тази храна до 80 (при максимален индекс 100), което е огромно число. Т.е. в организма ти нахлуват така наречените бързи захари, които натоварват неимоверно панкреаса ти. Освен това се усвояват много бързо от организма ти, без той да прави никакви усилия да ги обработи. Казано на прост език всяка калория от порцията корнфлейкс се "лепи" директно по тялото. По-добре се насочи към мюслите и чистите овесени ядки, а най-добре към овесените трици, тъй като те "увличат" много калории за смилането им (а и понижават холестерола). Виждам, че хапваш и доста картофи, но най-добре е да се откажеш от тях, тъй като са най-калорични от нишестените храни. Бтв, от нишестените най-добре е да хапваш макарони и то леко твърди, както ги приготвят италианците. Има и пълнозърнести такива. След това боб, леща, нахуд и т.н.; ориз; царевица и най-накрая картофите.  Peace

И аз съм 0+ Преди 2 години се изследвахме с мъжа ми. Онзи ден пак ми вземаха кръв и не очаквам изненади.
Виж целия пост
# 562
Клер,аз често съм така.Слагам си в микровълновата печка една възглавничка с черешови костилки,която затоплям и така ми се облекчава болката. Peace
Виж целия пост
# 563
бяла лястовица, препоръчвам ти да се откажеш от корнфлейкса, тъй като той не съдържа нищо полезно  Peace Прави се от пресована царевица, на която всичките полезни вещества са извлечени по време на обработката. Допълнително се добавят захари, което води до повишаването на гликемичния индекс на тази храна до 80 (при максимален индекс 100), което е огромно число. Т.е. в организма ти нахлуват така наречените бързи захари, които натоварват неимоверно панкреаса ти. Освен това се усвояват много бързо от организма ти, без той да прави никакви усилия да ги обработи. Казано на прост език всяка калория от порцията корнфлейкс се "лепи" директно по тялото. По-добре се насочи към мюслите и чистите овесени ядки, а най-добре към овесените трици, тъй като те "увличат" много калории за смилането им (а и понижават холестерола). Виждам, че хапваш и доста картофи, но най-добре е да се откажеш от тях, тъй като са най-калорични от нишестените храни. Бтв, от нишестените най-добре е да хапваш макарони и то леко твърди, както ги приготвят италианците. Има и пълнозърнести такива. След това боб, леща, нахуд и т.н.; ориз; царевица и най-накрая картофите.  Peace
Мила,мерси !  Hug Спретна ми хубава лекция по здравословно хранене. Wink Ако може да ми постнеш и картинки с тези трички,мюсли и сурови ядки,цена няма да имаш. Hug
Виж целия пост
# 564
аа нахут хапвам.Мъжа ми казва, че и булгура бил много полезен, но не го обичам особено.


Мюсли, трици и т.н не обичам.


На мен открай време кръста ми е слабото място, бях се преработила един път.. прах килими, местих ги мокри, та се секнах  Confused  Духне ли ме вятър и край, веднага лягам....




Juturna , имаш ли на картинка гобленчето, дето си набелязала? Вече приключих с детските де, само фона да избоцкам и да ги рамкирам с най-обикновени тънички дървени рамки.

Иначе имам за довършване едни "Коне на водопой", а и "Мелницата на Буше" съм захванала едно ъгълче.... Ама явно няма да го довърша идните години  Laughing
Виж целия пост
# 565
1. Овесени трици (Oat bran на ангийски) http://www.sinapsys.bg/images/gallery/Oat-bran.jpg
2. Овесни ядки - http://www.hrani.bg/userfiles/image/2009/01-29oq.jpg
3. Мюсли (като овесените ядки, но в тях има добавени сушени плодове) - http://www.ecofoodbg.com/images/pi_17_miusli-with-dry-fruits-250.jpg
Мюсли има на Nestle няколко вида.
Овесените трици всъщност са шлюпките на овесените ядки. Видях, че Сю ги хапва и можеш да я питаш как е на немски. Аз ги ям с кисело мляко. Понякога ги добавям към мюсли или с плодово кисело мляко.
Виж целия пост
# 566
Лесно е да се каже кое е здравословно да се яде и кое не. На практика обаче, ако работиш през по-голямата част от деня, нито имаш време да се замисляш какво да ядеш, нито имаш голям избор. Преди бременността изобщо не закусвах - едно кафе сутрин и после обяд към 2-3 часа (когато се прибера). Сега закусвам с баничка, сандвич или каквото мога да си купя в района на работното място. Понякога обядвам с нещо домашно приготвено, а друг път си вземам готова руска или млечна салата и я похапвам за обяд с хляб. Вечерям, когато ми се вечеря и с каквото ми се вечеря - картофи, ориз... Плодове ям следобед. Ядки почти не ям. Не виждам защо да променям коренно хранителните се навици, защото съм бременна. Приемам необходимите ми хранителни вещества - значи проблем няма.
Виж целия пост
# 567
Ади, и според мен това е много добър начин да накараш детето да направи нещо - ако не направи еди какво си няма да има еди какво си. Моята е голяма и да ти кажа   много ми е трудно понякога. Понякога този принцип действа но понякога не, а аз се изнервям и викам..за което много ме е яд на себе си, обаче не намирам друг начин който да има ефект. Примерно сутрин - приготвянето за училище е ад всяка сутрин - първо буденето е половин час, като гледам да я будя по-най-хубавия начин и обикновено успявам - с гушкане, закачки..дори леко гъделичкане..и така се събужда лека-полека с усмивка. До тук добре..но послее..аауууу...повтарям по сто пъти да се облича, да се мие, да се реше...но не чува. Може да стои 15 минути с обут половин крачол и да блее в пространството. Или отива и почва да си играе с чинчилата, точно когато най-малко има време за това...А на моите подканяния да се приготвя просто не реагира.. Единствоно реагира когато почна да викам..Защоооо, защо трябва да става така? А аз не знам какво мога да направя - има два варианта, или аз отивам и почвам да я обличам като бебе, или трябва да викна за да се сети. Ако я оставя, просто ще си останем в къщи и няма да отиде на училище. Някой ако може да ми каже какво да правя ще съм много благодарна. Номера с "ако не направиш това няма да стане еди какво си" не върви защото времето те4е, и всяка сутрин винаги бързаме защото са на училище от 7.20.. няма време за условия и кандърми. И аз се чувствам ужасно след като съм и се навикала сутринта.. Sad
Здравейте всички!

Набързо да се включа с една идея за възпитанието, която действа при нас (сина ми е на 3 и половина). И той като всички деца не обича да бърза и се размотава, а сутрин на всички времето е ценно както знаем. Опитвах по много начини да го накарам да бърза и ето какво се оказа най-успешно за нас. Сина ми обича да се състезава. Затова пускам таймер - например за 5 мин. и играем на играта "Кой ще изпревари часовника". В началото започнах и аз да участвам - часовника почти винаги го побеждаваше. Увеличих минутите на таймера на 7 и сина ми успя да го "изпревари", което му достави голямо удоволствие. Сега сам се "бори" с часовника, аз вече не участвам в играта и се облича за 4 минути.
Дано не ви се стори драстично, но при нас много от нещата стават по-бързо ако са под формата на игра или състезание. Не знам каква е добра възраст за започване на такива игри, но аз започнах, когато той беше на 3, т.е преди около половин година и резултата е добър. nlight твоята дъщеричка е голяма вече, не би трябвало да имаш проблем с тази тактика, опитай!

Нямам много време за жалост да пиша, но ви пожелавам хубави почивни дни и много радост и усмивки!
Виж целия пост
# 568
Значи от изброениете си хапвам мюсли,но рядко.Друго си е топло хлебче с масло и саламче. Blush
Благодаря ти много за разясненията.  Hug

Виж целия пост
# 569
Друго си е топло хлебче с масло и саламче. Blush



На едно мнение сме newsm10
Лека нощ момичета,аз ще се потапям в страната на сънищата. smile3507
Лястовичке-добра идея ми даде за закуска.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия