ЕКО БРЕМЕННИ - 9 месеца в хармония с природата

  • 64 579
  • 753
# 540
Само 1 въпрос: защо решихте да я горите?

Така е най-сигурно, че нищо няма да "влезе".
Виж целия пост
# 541
Анда, ти намери ли си лекар, който е съгласен на нормално раждане? Ако да, къде?
Виж целия пост
# 542
Зависи какво разбирате под "нормално" Simple Smile
Ако е без секцио, с разходки и различни пози - да, в Окръжна.
Предстоят ми преговори за окситоцина и епизиотомията, но за първото мисля просто да се вястна в последния момент в болницата, за да няма какво да ускоряват.
Виж целия пост
# 543
Не знам как ще ви прозвучи, но и с двете си деца аз си спазвах традицията първите 40 дни след раждането посещения при майката и бебето да не се допускат. Вкъщи е идвал единствено педиатъра и бабите за по 1 седмица. Дори дядото и лелите ги видяха след първия месец. Бебоците ги показвахме по скайпа на роднините и приятелите, а на погачите вече поканихме всички. Първия път беше януари месец, имаше и грипна епидемия и никой не реагира странно на това наше решение. Втория път понеже Никола се роди много малък, почти месец по-рано, излязох с уж докторска препоръка да ограничавам контактите. Знам че за повечето хора това са бабини деветини и суеверия и не ми се обясняваше на всеки за подбудите ми.
Всъщност тази практика я има не само у нас, но и на Изток. На мен лично ми я препоръча  йога-инструкторката. После прочетох за това в книгата за Традиционната Китайска Медицина. В Китай периодът след раждането на детето се нарича "Златния месец" и е определен за възстановяване на майката от бременността и раждането, а също и за лечение. Това е време за даване на един добър старт на бебето, за засилването на неговите защитни сили (както на физическо, така и на енергийно ниво), за изграждане на връзката между майката и новороденото. В следродилния период организмът на жената  е изключително подвластен на външни влияния, както добри, така и лоши. Счита се, че през Златния месец жената влиза в интензивен възстановителен период, в който целия организъм се обновява напълно и затова тя може да се излекува от всяка една болест, която е имала до момента. Но също така, през тези дни ако не се пази и заболее от нещо, има опасност то да се превърне в хронично и да остане до края на живота й.
Също и според Аюрведа първите шест седмици след раждането са критичен период за майката, която има нужда да укрепне и да възстанови своята енергия. Препоръчва се пиенето на много пресни сокове, вода или билков чай, храненето с лесносмилаеми супи, зеленчуци на пара, масаж на корема със затоплени натурални масла. Това е време на пълна почивка и спокойствие, в което майката да си обърне внимание, да се зареди със сили, за да може да се наслади на всеки един момент с бебето.
Сори за дългия пост и ако съм ви отегчила!

здрасти,

намирам горното за извънредно интересно

ако не те затруднява кажи някой и друг източник за източна медицина относно бременност и раждане

благодаря
Виж целия пост
# 544
Мога да ти прпоръчам една книга: " Лунна пътека вв водата" на Сяолин Джао Simple Smile.
Виж целия пост
# 545
Мога да ти прпоръчам една книга: " Лунна пътека вв водата" на Сяолин Джао Simple Smile.

егати,

ами аз я имам, дала съм я на майка ми преди 2 години някъде, щото ми се водеше прочетена, ама тогава във фокуса бременност не е имало и ......

мерси много ще си я потърся обратно  Joy Joy
Виж целия пост
# 546
Мога да ти прпоръчам една книга: " Лунна пътека във водата" на Сяолин Джао Simple Smile.

Клара, точно това е книгата за Традиционната Китайска Медицина, която цитирах в моя пост.
А също мога да ти препоръчам и любимата ми книга на тази тематика - Магическо начало, вълшебен живот на Дийпак Чопра. Изключително вдъхновяващо четиво! Зареждаше ме с толкова позитивна нагласа, със спокойствие и увереност.
Виж целия пост
# 547
Здравейте! Страхотна тема! Аз по принцип не съм много навътре с еко живота но като цяло съм много за тази идея и искам да променя навиците си в тази насока, особено сега, когато разбрах, че съм бременна. Все още ми е леко объркано какво следва и кое е важно за да расте бебето здраво. Навякъде чета за някаква фолиева киселина, която било много важно да пия, и се чудя .. все пак е някаква добавка, дали това е най-добрия варянт или дали може да си набавя нужното вещество по друг начин.
Също.. предстои ми да ходя на лекар, някой може ли да ми препоръча добър такъв, който да не ме тъпче с излишни медикаменти.
Извинявам се предварително ако някои от въпросите ми са много глупави и не за тук.
Виж целия пост
# 548
Здравейте! Страхотна тема! Аз по принцип не съм много навътре с еко живота но като цяло съм много за тази идея и искам да променя навиците си в тази насока, особено сега, когато разбрах, че съм бременна. Все още ми е леко объркано какво следва и кое е важно за да расте бебето здраво. Навякъде чета за някаква фолиева киселина, която било много важно да пия, и се чудя .. все пак е някаква добавка, дали това е най-добрия варянт или дали може да си набавя нужното вещество по друг начин.
Също.. предстои ми да ходя на лекар, някой може ли да ми препоръча добър такъв, който да не ме тъпче с излишни медикаменти.
Извинявам се предварително ако някои от въпросите ми са много глупави и не за тук.

Фолиевата киселина е ИЗКЛЮЧИТЕЛНО важна, моля те започни от следващия медикамент да си го набавяш с храната!

Пр. магнезии или желязото като най-разпространени .....
Виж целия пост
# 549
Благодаря за отговора. Вече си взех и пия от няколко дена - фолиева киселина с омега-3 , В6 и В12 Simple Smile
Виж целия пост
# 550
здравейте и от мен!
карам втора бременност. Предишната ми беше доста, всъщност, еко... приятна, щастлива, безпроблемна, с много плуване в чисти морета и никакви медикаменти, благодарение на любимата ми аг, която се държа прекрасно през цялото време.
Сега мисля да карам по същата схема - а именно да слушам предимно тялото си и хубава музика Simple Smile
Тялото ни най-добре знае - с какво да се храним, кога да си почиваме, бебето си го иска чрез нас.

Благодаря за отговора. Вече си взех и пия от няколко дена - фолиева киселина с омега-3 , В6 и В12 Simple Smile
нали не си в първия триместър? освен фолиева киселина не трябва да пиеш нищо друго! мултивитамини и други хранителни добавки чак от четвърти месец. А от Б12 се напълнява Wink
Виж целия пост
# 551
В първия триместър съм  Shocked да спирам ли тия 'витамини'. Аптекарката като и казах фолиева киселина и тва ми даде! Лошо ли е?
Виж целия пост
# 552
Аз лично съм скептично настроена към допълнителния прием на витамини, ако няма доказан дефицит.

Имам спомен, че от допълнителен прием на витамини бебетата се раждат с по-тврди кости и с по-малки фонтанели, които най-малкото може да затрудни раждането.

А и дефакто, ако една бременна не е крайно недохранена и както казах няма доказан дефицит или заболяване, което да налага прием на витамини е по-скоро излишно и дори може да е вредно.
Виж целия пост
# 553
Ами на мен джипито ми каза че не трябва да пия хапчета никакви, ама никакви!
Аг ми даде да пия само фолиева киселина, като ми каза ако ми е лошо да не я пия.
После чак 4 месец ми даде други витамини.
Освен това бях чела, че витамините по време на бременност могат да променят ДНК.
Съветвам те да спреш всичко друго освен фолиевата...
Аптекарката какво ти е дала незнам.. аз на тях много не им вярвам - много глупост съм чула в аптеката.
А и дефакто, ако една бременна не е крайно недохранена и както казах няма доказан дефицит или заболяване, което да налага прием на витамини е по-скоро излишно и дори може да е вредно.

именно !!! а в първия триместър дори опасно!
Виж целия пост
# 554
Нощни очи страхотен разказ  Hug Направо останах без думи.....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия