Сънувате ли починали ваши близки? - 2

  • 165 144
  • 721
# 510
сигурно наистина не можеш да се примириш.моята прабаба почина преди 2 години.постоянно я сънувам.отначало почти всеки ден.бяхме близки,живяхме в една къща.винаги я сънувах с ношничката си,защото беше 3 години обездвижена,и винаги в съня ми беше мръсна,раздадох кърпи и сапуни,но пак я сънувах мръсна.тя много обичаше чистотата,но за нея се грижеше болногледачка и понякога не и сменяше памперса.това е много тежка история за мен...почина сама,почти разлагаща се.винаги се сещам за това,баба ми слизаше и я обслужваше,но последните 15 дни беше в кома,беше горещо и разбирате ситуацията....на погребението не спрях да плача,а и с тези лоши сънища е ужасно.на 29ти стават две години и аз най-накрая я сънувах усмихната,прегръщашеме и си  говорихме за пръв път.беше с нейната забрадчица,чиста и спретната.каза ми че е много добре и че ще доживее 100години,а тя почина на 94г..снощи пак я сънувах чиста и спретната,но носеше едно руло и две пастички.утре ще раздам същото.дано душата и е намерила покой най накрая
Виж целия пост
# 511
Лу, да сънуваш погребение май не е толкова лошо, въпреки че то не е било точно погребение в съня.  newsm78 В съновника пише, че "нещо (начин на живот, мнение за себе си, цели, перспективи и т.н.) трябва да отмре и да отстъпи място на по-добро. Такъв сън може да изразява и силна загриженост за състоянието на здравето. Ако е така, обърнете внимание на следващите си сънища. В тях може би ще намерите съвет как да промените нещата."
 Според мен просто си притеснена за майка си и това рефлектира върху сънищата ти. Нищо лошо няма да се случи, не  тревожи.

Аз често сънувам единия ми дядо като жив. Често сънувам и къщата на село, където той живееше. Не знам какво трябва да значи това. Имам и още един починал дядо, но него почти не съм го сънувала.

Да, и аз четох по разни съновници. Сигурно си права, че се притеснявам и от там идва всичко.
Благодаря ти  Simple Smile
Виж целия пост
# 512
цитат от съновника:
Цитат
Ако сънуваш починал човек и вярваш, че е жив, значи ти носи послание.

и още един цитат, който не знам дали е наистина верен:
Цитат
Ако сънуваш човек, който вече е умрял, да умира пак, това показва смъртта на твой близък със същото име и фамилия.

а доколкото знам да сънуваш отново събитията около смъртта и погребението на някой и да преживяваш всичко отново значи, че просто не можеш да се примириш със загубата и всичко е плод на подсъзнанието, което отказва да приеме случилото се.
Виж целия пост
# 513
Последните няколко месеца 3 пъти сънувам, че майка ми умира. Какво означава това? Гледах в съновниците, но все пак да попитам - нали не предвещава нещо лошо?
Виж целия пост
# 514
и на предната страница го бях написала: Означава че ще й умре злото, т.е. не е лошо  Wink
Виж целия пост
# 515
и на предната страница го бях написала: Означава че ще й умре злото, т.е. не е лошо  Wink
Да, да, и аз това четох в съновниците, но се притесних понеже три пъти все това сънувам...
Радвам се, че значи нещо хубаво   bouquet
Виж целия пост
# 516
абе, четох в един съновник, че да сънуваш умрял човек, не себе си, означава, че ще получиш лоши вести, предателство, измяна. различно ли е да сънуваш някой, че е умрял, от това да умира?
Виж целия пост
# 517
Сънувах наскоро любимия си дядо,дойде и ме целуна...изглеждаше по-млад и жизнен,той почина на 92
Виж целия пост
# 518
Майка ми почина преди две седмици.
Досега не съм сънувала много мои починали близки, но нея наум я молех до последния миг в който дишаше да идва в съня ми....и тя ме е чула Cry
Още докато беше в моргата, а аз се бях прибрала в къщи и в просъница ми се явява малко в далечина,но около нея имаше светлина и беше наметната с няколко одеала,сякаш искаше да ми каже че и е студено.
Известно време след погребението не сънувах нищо, докато не отидох при една баба да ми прибае ( хич не си падам по баячки, но майка ми много им вярваше, а и търся начин да преодолея стреса от случилото се).
Та, през ноща я сънувам, как я чакаме да излезе от химеотерапия, правели вливки със силно лекарство и някой ми казва че може да не изглежда добре, а тя идва...върви, една такава усмихната и малко по-млада (почина на 43г.). Дойде прегърна ме и седнахме на едно сепаре....и до тук помня съня. Само да уточня, че от 21 г. имаше онко заболяване,диагностицирано в последен стадий и въпреки което последните 10г. беше в ремисия. Не правеше контролни изследвания, те всъшност всички кръвни до последно бяха хубави и в деня в който скенера установи разсейки, в този ден тя почина...дори и не разбра какво е.
В следващия си сън я сънувам сложила глава на скута ми, а аз и обяснявам от какво е починала Cry
Най- странното е, че след като отидох на втори път при онази баба да ми прибае, вечерта изпитах нещо като сънна парализа- онова състояние в което уж си буден и усещаш как нещо се случва. Към 6- 6 и нещо сутринта се събудих, когато приятеля ми излезе за работа и след това явно съм заспала, но сякаш бях в полубудно състояние. Чувам как вратата на спалната се отваря, някой влиза и усещам как завивката зад мен се повдига и някой иска да легне до мен. Мъча се да се обърна и не мога,знам че съм се разбудила и накрая успях да се обърна - е, нямаше никой до мен, но какво беше това не зная. Чудя се сън ли е, истина ли, сънна парализа ли е или тя си е дошла при мен- незнам....

Стана дългичко, но ще видя до 40-те дена какво още ще сънувам и оставам във вашите редици.
Виж целия пост
# 519
Кокетка, моите съболезнования за загубата ти  Hug Hug Hug Всички думи са слаби.
Виж целия пост
# 520
  Кокетка Hug
Виж целия пост
# 521
Благодаря ви момичета  bouquet
Чула съм, че когато близките скърбят много и плачат непрестанно, тогава душата на починалия не може да се свърже с тях. За сега само аз я сънувам, защото по незнайно какви причини така съм се стегнала, че сякаш това не е било и може би още съзнанието ми не го приема.
Виж целия пост
# 522
Баща ми си отиде преди 4год.2мес.Не е минал ден без да мисля за него,а първата год.и всеки ден си поплаквах CryИмам чувство,че е заминал някъде надалеч,не мога да повярвам,че си е отишъл завинаги от нас.Много рядко го сънувам,а ми се иска...
Виж целия пост
# 523
кокетка,моите съболезнования.  Hug
Знам какво имаш предвид като казваш,че си като стегната.И аз бях така известно време,след като баща ми почина.Просто бях толкова неподготвена да го изгубя,че дори не можех да заплача.Някак си се чувствах като излъгана.Той почина съвсем внезапно в цветущо здраве,в съня си. Cry
След няколко месеца осъзнах,че никога повече няма да бъде до мен и да ми казва "на тати момичето",тогава вече болката ме удари с пълна сила.Доста си поплаках.Явно не мога да приема факта,че той така внезапно си замина,защото оттогава(вече цели 11 години) го сънувам все в горе долу един и същ сън:
В даден момент,баща ми се появява и майка ми щастлива казва,че всъщност е бил някъде в командировка или на пътешествие.Усещам как ми пада огромен камък от сърцето и винаги,ама винаги настоявам да излезем някъде с него само двамата,за да си поговорим,понеже имам да му разказвам хиляди неща.Но това никога не се случва и аз се будя.  smile3518
Виж целия пост
# 524
Баща ми си отиде преди 4год.2мес.Не е минал ден без да мисля за него,а първата год.и всеки ден си поплаквах CryИмам чувство,че е заминал някъде надалеч,не мога да повярвам,че си е отишъл завинаги от нас.Много рядко го сънувам,а ми се иска...
Точно такова чувство имам и аз,сякаш очаквам,че един ден ще се появи  Sad  Tired
Доли Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия