115 САЩ Сред Св. Валентински милувки ще връзваме панделки и джувки. Давай Вики!

  • 39 023
  • 735
# 630
Вики, да не забравя да ти кажа, че и аз хванах снимките, и дъщеричките ти са повече от прекрасни!  Hug А и снимките ти са страшно професионални, браво!   bouquet

Ултра Хуничка, няма такова животно като една количка, винаги нещо не й е наред (чели ли сте за Стролър Куин, имала над 400 колички май, започнала от търсене на перфектната и го докарала до бизнес). За над 6 месеца силно препоръчвам Макларън, не познавам недоволни от него.

Бобката ходи два дни за по няколко часа на ясла, и вече е два дни в нас болен. Не от яслата де, брат му беше довлачил нещо още миналата седмица. Непрекъснато си задавам въпроса как се оправят двама работещи родители, с две и повече деца, без баби и гледачки? Как взимат болнични? Егати и система.

И понеже отдавна не сме си говорили за ако  Grinning, споделете как разхлабвате бебетата. Откакто допълваме кърмата с други неща (пюрета), по цели дни нищо, до седмица докарва. Тъпчем го със сливи, праскови, сладки картофи. Ако му дам морков, заминал е... Ще се оправи ли стомахчето му, да е редовно в един момент, това най-много ме притеснява...
Виж целия пост
# 631
....... Непрекъснато си задавам въпроса как се оправят двама работещи родители, с две и повече деца, без баби и гледачки? Как взимат болнични? Егати и система.

Аз си ги задавам тези въпроси с 1 дете Simple Smile Особено сега, в тази криза за работа, когато работодателите си правят каквото си поискат. Бих се много по ръцете, когато се заговори за бизнес етиката в тази тема, защото аз в момента такава не виждам.
Мислех да пусна и такава тема в общия чужбински.


Цитат
И понеже отдавна не сме си говорили за ако  Grinning, споделете как разхлабвате бебетата. Откакто допълваме кърмата с други неща (пюрета), по цели дни нищо, до седмица докарва. Тъпчем го със сливи, праскови, сладки картофи. Ако му дам морков, заминал е... Ще се оправи ли стомахчето му, да е редовно в един момент, това най-много ме притеснява...

Лекарката ни предупреди да очакваме, когато започнем с твърда храна.
Круша?
Виж целия пост
# 632
Бубка на моите помагаше пюрето от сухи сини сливи. Simple Smile
Виж целия пост
# 633
Непрекъснато си задавам въпроса как се оправят двама работещи родители, с две и повече деца, без баби и гледачки? Как взимат болнични? Егати и система.

аз защо мислиш, че реших да стоя в къщи толкова години? или единият си жертва кариерата - стои в къщи, работи парт тайм или си намира накакъв вариант на домашна работа, или си намираш вълшебна пръчка и се квалифицираш на факир. сега е от голяма полза, че съпругът е с много флексибъл работно време, ако реши може да работи и от къщи, но пък това е заробващо - колко пъти му е писвало и му е идвало да си търси друга работа, но се отказва заради тази свобода.

за разхлабване на стомах има и разни упражнения за бебета, потърси в нета. постепенно ще се нормализира стомаха, но му трябва време да свикне с новите храни.
Виж целия пост
# 634
Бубка, и аз щях да кажа, че и с едно е трудно. Опциите, които виждам са: 1. гледачки (надеждни;!!!  с други думи, перманентно на твоя пейрол; не можеш да им се обадиш в 9 часа вечерта за следващия ден на кварталната кака, която ходи на училище); 2.  родител, чиято работа позволява да работи от къщи поне от време на време.  

Мога да изпиша книга по темата. Има интересни статии в престижни списания за ролята на жената днес: меси!
Виж целия пост
# 635
Бубка още като разбрахме, че съм бременна мъжа ми отиде и подписа за нощна смяна (след 19 години на това място). Той работи 4 дни по 10 часа и 3 дни почива. Понеделникът му е мъкааа- цял ден с малкия и вечерта тръгва....После е офф Втор, Сря, Чет, а петък е чак вечерта. Аз съм офф на уикенд. Другата добра подробност е, че свекърва ми е нехт доор.

И нас ни предупредиха, че след въвеждане на солидс ще има този ефект.

Отивам да махаме брейсес с госпожицата. Голям празник след повече от 2 години  Grinning
Виж целия пост
# 636
а после да видите каква веселба настава - като порастнат и започнат със сериозните спортове и прочие занимания. тренировки в три и половина следобяд четири пъти в седмицата, а през ваканциите - сутрин от 9.30-10  до 12.30-1-1.30... ми кой родител със сериозна работа може да си го позволи това? а в един момент и социалният им живот става по-бурен и пак се иска участието на родителите. аз се бях зарекла никакви шофьорски книжки докато не завършат гимназия, ама както вече издъхвам, ако не напусна работа, пак ще се окаже, че е вярна приказката `никога не казвай никога`...
Виж целия пост
# 637
Ултра Хуничка, няма такова животно като една количка, винаги нещо не й е наред (чели ли сте за Стролър Куин, имала над 400 колички май, започнала от търсене на перфектната и го докарала до бизнес). За над 6 месеца силно препоръчвам Макларън, не познавам недоволни от него.
Бубка, не ми разбивай илюзиите  Shocked, аз познавам хора с една количка. Предполагам, че въпросът е аналогичен с това дали ти трябват 10 чифта летни обувки или 3  newsm78.... Единствено може да има нужда от втора количка ако второто се появи много скоро, но това няма как да го измисля сега, нека първото се появи живо и здраво.

Ние ходихме в Ямайка с мъжа ми когато той беше на работна виза все още (и там се залюбихме лудо  Blush) и той така си взе ямайската виза там на летището. Бяхме в Монтиго Бей, но си взехме кола под наем и не се спряхме, ходихме до Очо Риос, Негрил, къщата на Боб Марли, по водопади, блестящи езера на тъмно, съдрахме се. И на мен в Негрил ми хареса много, защото е дълга плажната ивица и можеш да ходиш с километри, има какво да се прави там определено.
Виж целия пост
# 638
...
Бубка, не ми разбивай илюзиите  Shocked, аз познавам хора с една количка. Предполагам, че въпросът е аналогичен с това дали ти трябват 10 чифта летни обувки или 3  newsm78.... Единствено може да има нужда от втора количка ако второто се появи много скоро, но това няма как да го измисля сега, нека първото се появи живо и здраво.
...

Не се изказах добре, естествено че може само с една количка, ама няма да ти е идеална за всички нужди, т.е. ако е стабилна, ще ти е тежка, ако е лека, няма да е много мекичка и съответно е неудобна за малко бебе и т.н.

Е това исках да кажа - не е възможно без гледачки, без да си флексибъл, без един родител вкъщи. Не е измислена добре системата да му се не види. Направо да ги взимат децата за по цял ден в училище.  Crossing Arms

Сини сливи ядем на корем, друго да питам да ям ли и аз някакви неща, да минават през кърмата? С дрискав Дани такива проблеми не съм имала...
Виж целия пост
# 639
 Мексико също е безвизово за бг. граждани.

Бубка, някаква вода се даваше на децата против запек, но не помня оризова или овесена. Едното беше за разхлабване, другата за запичане.
И друго- термометър или мушкато, ако откара дълго.
Виж целия пост
# 640
Бубка ами на нас разхлабващо ни действа спанак, броколи, круша и синя слива  Peace за Макларън дай ми снимка и модел?
Виж целия пост
# 641
oat meal за мен е най- богатата на фибри храна. Само с вода приготвям за закуска и ям (засища на всичкото отгоре). Всички пълнозърнести сириъли също действат, но след час съм гладна. Това за кърмата.
миз ме подсети за упрежненията, които при нас не дадоха р-т ("каране на колело" и поза, която наподобява сядане на т. чиния).
Виж целия пост
# 642
миз ме подсети за упрежненията, които при нас не дадоха р-т ("каране на колело" и поза, която наподобява сядане на т. чиния).

при даниел понякога даваше резултат едно упражнение, при което крачетата се свиваха към корема и се въртяха навън ли беше, навътре ли - не си спомням. пък и не мога да го обясня добре, та затова я изпратих бубка да потърси в нета, където сигурно ще има точни инструкции и обяснения, че и клипчета най-вероятно Simple Smile.
Виж целия пост
# 643
Moeto решение за 2те деца е опеър (или някакъв вариант около него) и/ или малка хоум ясла. Ние така отчувахме домочадието,отсъствала съм от работа не повече от 1 работна седмица за 6 години (съчетано с игнориране на Т под 38,сополи,кашлица ако не се давят,ръгане с антипиретици сутринта че да изкарат до 4ри и пр,. знайни и  не-особено-подходящи-за-споделяне трикове. Трудно не ми е било изобщо след като се примирих скоропостижно че няма да ходят на супер кул градина с маса занимавки до 3+ в името на своето физическо и моето душевно здраве.
И още-с проумяване че няма вариант "от днес та до като тръгне на у-ще) (аз така исках Laughing). Пробва се,ако не сработи-опция 2-3-4 и пр.,няма 1 решение за всички,различни неща са важни за хората и децата им,ако си намериш твоя работещ сценарии-бинго!
Виж целия пост
# 644
Мъка е това с болните деца и липсващите полагащи се болнични дни  Confused Това е и една от причините да не се навиваме още на второ дете. Ами то с едно е трудно като е болен, пък с две съвсем ще ни се разкаже играта. Доволна съм от моята работа понеже мога да се обадя сутрин и да кажа че ще отсъствам или ще закъснея, да отработвам, да вземам работа за в къщи и т.н. То и затова си седя на нея (не че ми вали на главата от предложения де, ама и не търся за сега) Мъжа ми и той може да е доста флексибъл и много помага, но пак си е мъка. Реално без температура ли е ходи на градина и това е. Суполи, кашлица, ушна инфекция, кара ги на крак, такава е системата, какво да се прави. Отначало ми беше много тежко, плакала съм в колата като го оставя болен на градина, но се свиква. Дето вика Анет, някои неща не са за хвалене, но ги правя и аз. Не се и сърдя като видя как други майки си водят децата суполиви и кашлящи на градина. Така съм и аз и напълно ги разбирам. Ех, казват като са болни докато са малко, ще са здрави като порастнат, та чакам то този ден ...

За количката и аз мислех че съм купила най хубавата и ще изкарам с една  hahaha Ама като си затръгвахме към БГ първия път и съобщих новината на мъжа ми че трябва да вземем и количката с нас, че Алекс беше още само на 9 месеца и той подскочи (тя сгъната заема цял багажник на малка лека кола) и веднага бяхме в Уол Март да търсим лек вариянт. Та така се сдобихме и с една лека, тип чадър, която ползвахме главно при пътувания и се оказа доста удобна. Та с с 2 се справихме.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия