Как да спра деанксита

  • 91 193
  • 68
# 30
Благодаря ви за съветите. Аз говорих с психиатър но тя ме кара да го пия още 2 год. Това ме притеснява, струва ми се доста дълго време. Други хапчета по силни от това не съм пила, от него се чувствам добре, но все пак не искам да съм зависима от едно хапче. А иначе ми го препоръча приятелка не ми е изписано от лекър.

Вие добре ли сте, бе хора!?
smile3527
Виж целия пост
# 31
Защо какво имаш предвит. Това че не трябва да го пия толкова време или какво?
Виж целия пост
# 32
Защо какво имаш предвит. Това че не трябва да го пия толкова време или какво?
Не бива без да се консултираш с лекар. Това са сериозни лекарства.  Peace
Преди време ми се наложи да пия подобни (но по-силни), един ден реших, че съм ОК и ги спрях изведнъж, на своя глава. На всичкото отгоре бях в чужбина. Без връзка с него, без нищо. Не искам да си спомням какво преживях!
Виж целия пост
# 33
Мел нова знаеш ли да аз наистина искам вече да се отърва от този деанксит но той действа добре и то на много хора които познавам лично. Ти просто го пиеш много от скоро затова не усещаш ефекта му. Той действа като билка и е на билкова основа, т.е. ще ти подейства наистина добре след 7-14 дена прием, но ти най добре си знаеш дали да го спреш или не. Моят съвет е да не свикваш на никакви лекарства ако ще и най-безобидните да са. Взимай си по един валидол под езика когато ти е много напрегнато и готово, той е най - безопасен. Ако ти се пребори организма от самосебе си ще е най-хубаво. Хайде пожелавам ти успех.
Виж целия пост
# 34
Dega наистина съм сагласна с тебе, че най-добре е да се консултирам със специалист но проблема е в това че все не мога да попадна на наистина добър такъв. Тези които ги знам и са от моя град са май по-зле от мене. А в софия се консултирах с една, която ми каза да го пия две години и тогава да й се обадя, но на мене две години ми се вижда много време. Не знам честно казано и аз съмата съм много объркана, не зная какво да правя.
Виж целия пост
# 35
Има случаи в които е задължително антидепресантите да се пият цял живот и да не се прекъсват в никакъв случай. Пият се цял живот тогава когато се окаже че депресиите и ПР са резултат на химически дисбаланс в организма в следствие на това, че той не може да произвежда в достатъчни количества определени хормони например серотонин известен като "хормон на щастието".
Това е като лекарствата за кръвно, диабет и други подобни...

Съгласна съм с това. Аз имах проблем със серотонина, депонирах го всичкия и се наложи две години да го изпомпвам с обратни инхибитори. После ги спрях, на своя глава, четох доста и си избрах една схема. Много трудно беше, обаче от повече от две години не съм пила нищо. Сега отвреме навреме пак ме залива депресия, но вече не ме е страх толкова -  ако отново се върна в оня кошмар си почвам лекарството без да се замисля. Мел, и на мен не ми действа деанксит. Даже преди време ми ставаше по-зле от него, явно е индивидуално.
Виж целия пост
# 36
Съгласна съм с това. Аз имах проблем със серотонина, депонирах го всичкия и се наложи две години да го изпомпвам с обратни инхибитори. После ги спрях, на своя глава, четох доста и си избрах една схема. Много трудно беше, обаче от повече от две години не съм пила нищо. Сега отвреме навреме пак ме залива депресия, но вече не ме е страх толкова -  ако отново се върна в оня кошмар си почвам лекарството без да се замисля. Мел, и на мен не ми действа деанксит. Даже преди време ми ставаше по-зле от него, явно е индивидуално.

А как разбра, че си депонирала серотонина? Някакви изследвания ли, какво?
Виж целия пост
# 37
Мел нова знаеш ли да аз наистина искам вече да се отърва от този деанксит но той действа добре и то на много хора които познавам лично. Ти просто го пиеш много от скоро затова не усещаш ефекта му. Той действа като билка и е на билкова основа, т.е. ще ти подейства наистина добре след 7-14 дена прием, но ти най добре си знаеш дали да го спреш или не. Моят съвет е да не свикваш на никакви лекарства ако ще и най-безобидните да са. Взимай си по един валидол под езика когато ти е много напрегнато и готово, той е най - безопасен. Ако ти се пребори организма от самосебе си ще е най-хубаво. Хайде пожелавам ти успех.
Каква билка, майко мила. smile3506 Това е сериозно лекарство като всяко друго, комбинация е от антидепресант и невролептик. Не говорете глупости.
Виж целия пост
# 38
А как разбра, че си депонирала серотонина? Някакви изследвания ли, какво?

Ами така каза психиатъра. Искаше да ме включва в група в началото, но после каза че е късно.
Виж целия пост
# 39
И аз го пиех преди 2 г по 1 всеки ден и го спирах 2-3 рязко не минаваше и два три дни и пак го почвах симптомите се връщаха.После психоложката при която ходих ми го спря по схема първо по половин на ден после по четвъртинка и така се отървах от него постепенно
Виж целия пост
# 40
И аз го пиех преди 2 г по 1 всеки ден и го спирах 2-3 рязко не минаваше и два три дни и пак го почвах симптомите се връщаха.После психоложката при която ходих ми го спря по схема първо по половин на ден после по четвъртинка и така се отървах от него постепенно
Радвам се че си се отървала от него. Във фор. прочетъх за мн. хора дето са спряли значително по силни лекарства. Това ми дава надеждата, че и аз ще успея. Само, че ти си имала късмет да попаднеш на психолог дето ти е помогнал, а аз не мога да намеря такъв. Една ми каза да го спра рязко, но аз не смея защото съм го правила и симптомите са се връщали. Знаеш ли литература дето са описани тези неща за да взема и сама да се опитам да си помогна. Ако ми кажеш ще съм ти мн. благодарна.
Виж целия пост
# 41
Глориус казвам че е на билкова основа защото поне за това са единодушни всички лекари с които съм говорила. Психиатърката с която се консултирах каза че това дори не го има за лекарство било нещо много слабо и помагало когато случая не е задълбочен. Но да все пак си е лекарство и според мен не е абсолютно безобидно.
Виж целия пост
# 42
Само, че ти си имала късмет да попаднеш на психолог дето ти е помогнал, а аз не мога да намеря такъв. Една ми каза да го спра рязко, но аз не смея защото съм го правила и симптомите са се връщали. Знаеш ли литература дето са описани тези неща за да взема и сама да се опитам да си помогна. Ако ми кажеш ще съм ти мн. благодарна.

Как така не можеш да намериш психолог? Къде живееш? И какви са симптомите ти?
Виж целия пост
# 43
Живея в сравнително не голям град, но близо до София. Но дори и  там не знам психолог или психиатър който да ми помогне, поне не ми е препоръчан такъв. Както писах вече ходих при една там в София, която ми каза да го пия още две год. и тогава да й се обадя, но не ми се иска да го пия толков дълго време, като се има предвит, че това ми е втора година от както го взимам. А симптомите в началото бяха отпадналост, световъртеж, гадене, плачливост, подтиснатост. Като го почнах те изчезнаха, а кото правих опити да го спра след известно време се появяваха и така до ден днешен. От осем месеца не съм го спирала, чувствам се добре но не знам ако го спра колко време ще е така и кога пак ще се върнат симптомите, защото мен ме е страх че това ще стане. И сама за себе си мисля че най-голямия проблем е страхът ми.
Виж целия пост
# 44
Ако желаеш мога да ти препоръчам психиатър в София. Кажи и ще ти пиша на лични.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия