Идеи за бизнес-6

  • 73 069
  • 721
# 150
Е, това е наистина интересен и рядък бизнес. Любопитно ми е как си започнала, откъде дойде идеята (да не е от хоби)?
Аз се занимавам с търговия на дребно с железария, бои и др. строителни материали. В момента не сме в най-добрия си период, но очакваме по-добри времена, а и мислим нови идеи. Другата ни дейност са цялостни вътрешни ремонти. Peace
Виж целия пост
# 151
Аз мисля да се занимавам с посредническа дейност между продавач и купувач, да ги свързвам един вид, естествено срещу заплащане.
Отделно се занимавам с изработка на разни неща, хобито ми е да творя от глина, да скалъпвам бижута, абе общо взето тача изкуството и искам да продавам изкуството си. Бизнесът ми искам да е свързан с такъв вид потребители!
Как мислите, дали има ЛяП в това? И ако се сетите нещо - давайте идеи, нали тук са без пари  Laughing
 Hug
Виж целия пост
# 152
Отделно се занимавам с изработка на разни неща, хобито ми е да творя от глина, да скалъпвам бижута, абе общо взето тача изкуството и искам да продавам изкуството си. Бизнесът ми искам да е свързан с такъв вид потребители!
Как мислите, дали има ЛяП в това? И ако се сетите нещо - давайте идеи, нали тук са без пари  Laughing
 Hug

Имам познати с "реален" и он-лайн магазин за такива работи - ръчно изработени бижута от глина, моделин (така ли се казваше?), мъниста и т.н.; аксесоари и разни фигурки. Разправят, че им върви, въпреки кризата, но не знам дали може да им се вярва, защото те малко обичат да се надуват.  Whistling
Виж целия пост
# 153
ArtofRali, aз съм писала преди, че се занимавам с подобни неща.
Основно с пачуърк, но покрай него и за други подобни неща имам наблюдения. Истината е, че кризата не се е отразила значително на повечето подобни бизнеси. Но пък пазарът е много специфичен.

Новото ми начинание е портал за занаяти. Май и това съм споменавала. Идеята е хората, които съдават, харесват или искат да се научат да правят ръчно изработени неща да обменят опит идеи и продукти. Основния ми проблем за момента е, че няма традиции, но не се отказвам и полечка напредваме:)
Виж целия пост
# 154
....
Новото ми начинание е портал за занаяти. Май и това съм споменавала. Идеята е хората, които съдават, харесват или искат да се научат да правят ръчно изработени неща да обменят опит идеи и продукти. Основния ми проблем за момента е, че няма традиции, но не се отказвам и полечка напредваме:)

Арт мама, много ми харесва идеята ти. Аз за съжаление съм с две "леви" ръце, ако трябва да сътворя нещо, но много уважавам и се възхищавам на хора, които притежават творчески умения. Сигурна съм, че това, с което си се захванала ще има успех и искрено ти стискам палци за това  Peace

Art0fRali, правиш страхотни неща. Успех и на теб.    Hug
Виж целия пост
# 155
И аз се интересувам относно реализацията на ръчно изработени неща, затова се записвам при вас. Някой има ли линк за сайт на български, в който да се предлагат такива неща /нещо като аналог на DaWannda/.
Виж целия пост
# 156
samuel,важното е че сте започнали.Сигурно си наясно че в БГ нещата не стават от раз,а с мъки и нерви.
В тая тема малко по-назад някой / не се сещам кой  Crazy от годините е  Mr. Green/ беше писал как се прави реклама.
Виж целия пост
# 157
4akura, аз съм давала и по-горе писах.
Още прохождаме, но ни има.
Виж целия пост
# 158
samuel, много хубав бизнес. Успех.
Моя позната отвори наскоро сладкарница, тя рекламира в местния вестник - той е седмичник и вече втори месец продължава рекламата - със снимки и текст.
Също и в местното радио.
Виж целия пост
# 159
samuel, много хубав бизнес. Успех.
Моя позната отвори наскоро сладкарница, тя рекламира в местния вестник - той е седмичник и вече втори месец продължава рекламата - със снимки и текст.
Също и в местното радио.


В градските сайтове също.
Виж целия пост
# 160
samuel, много хубав бизнес. Успех.
Моя позната отвори наскоро сладкарница, тя рекламира в местния вестник - той е седмичник и вече втори месец продължава рекламата - със снимки и текст.
Също и в местното радио.

Само едно малко щуро предложение...
Може да обяви конкурс за най-оригинална и добра рецепта за сладкиш, предложена от местните хора и клиентите да гласуват за нея. Собственикът на рецептата ще получи слава, може да бъде и подкрепен някак..., а някой от гласувалите може да получи еднократно ядене за двама на корем в сладкарницата (то, колко може да изяде човек наведнъж...)  Laughing
Виж целия пост
# 161
Ей, изтървах ви, много пишете Simple Smile

Успех на всички в начинанията, много печалби, по-малко работа и никакви ядове  Hug

Да споделя и аз с какво съм се захванала - дизайнерско студио. Освен дизайн, предпечат и печат, се занимаваме и с програмиране, бизнес софтуер, уеб сайтове и т.н. Каквото се сетите Simple Smile Сега остава да започна да намирам клиенти, което е трудната част, но се надявам да се справя по лека лека. Вие как процедирате, освен чрез реклама? Аз смятам, че живия контакт е най-добър за това.
Виж целия пост
# 162
Здравейте!
Преди време бях задала няколко въпроса,сега ще се повторя ,надявам се някой да е информиран и да отговори. Смятам да си отварям магазин и бих искала да купувам стока от различни  европейски сайтове. Тези фирми нямат представителства в България. Стоките ще пристигат по пощата. Трябва ли да се плаща някакво мито или такси? Също така ме интересува и вноса на стоки от Турция. Много ще съм благодарна ако някой е запознат  и ми отговори. Може и на лични.
Виж целия пост
# 163
Здравей Лара,
Фирмите трябва да ти издадат фактури на името на фирмата, независимо от къде е вноса.
При внос от Европейски страни не се дължи мито. Такса също няма. Само се осчетоводяват фактурите с протоколи за ВОП (вътрешно общностна сделка). Във фактурата трябва да присъства задължително твоят ДДС номер и да има дата на фактурата.

Вносът от Турция се облага с мита в зависимост от вида на стоките. Трябва да намериш митническа агенция, която да ти напише декларациите. За тях се плаща в зависимост от броя на позициите, които има в декларацията. Има безмитен внос на стоки до една минимална сума, мисля, че беше ~20 евро.
Има специален текст, който се вписва за да не се изисква Евро 1 сертификат за стоките (за суми под равностойността на 6000 Евро)

Разгледай ставките в митническата тарифа www.customs.bg.

Ако още нещо те интересува, питай.
Виж целия пост
# 164
LARAS не съм особено компетентна, но да си кажа Simple Smile Поръчвай от името на фирмата с фактура. А това дали ще плащаш мито или такси си зависи какво купуваш и на каква цена, колко тежи и т.н. Ако са малки пакети до 2кг, и не е писана висока стойност мисля, че ще си ги получиш в пощенския клон. Ако е от ЕС няма да имаш проблеми и при по-големи пратки (вече от Ларедут, Франция, идват директно в пощенския клон, дори и 10кг да е). Но ако е от страни извън ЕС вече има ДДС за стоки над 30лв! Това е което знам, макар като физическо лице, което пазарува.
За Турция не мога да помогна, ама май е най-добре да отидеш на място, и сигурно се вкарва като внос на стока, не знам как точно се води. Нека по-компетентните се изкажат.

А, Мис Каприз май по-добре го е казала Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия