Прекрасна пролет идва и обзема пролетното настроение наш'та Юнска тема!

  • 39 545
  • 751
# 660
Тя знае, че мама говори само български. Ние с мъжа ми си говорим на английски, т.е. за нея е пасивен език, но сме я улавяли, че и него го разбира до някаква степен. Simple Smile Отделно, всеки ден баба и дядо по скайп. Майка като беше тук за месец, тогава Мишел много напредна с българския.

Бюти и ние обмисляме такъв вариант, че на Дидо му трябва практика на английския език Wink Само дето аз няма с кого да практикувам френския /пускам си тука френска телевизия за фон hahaha/

За да заспи Диди, номерът е още докато легне, да й се покаже, че няма право да мърда, мръдне ли, шшшт, и така се успокоява и заспива. Иначе пробва да се върти, да си играе с плюшените животинки в леглото и край, разсънва се, после става крива и вече няма заспиване Tired Другият проблем възниква, ако си легне много късно например след 13.30ч. Тогава вече е много крива и от преумора не може да заспи Crazy
Виж целия пост
# 661
При нас цялото фиаско се  превърна  в  изгубена кауза, равносметката е  разбира се  боледуване, но  и  през трите  и  дена  вкъщи които  изкара  просто  не  съм  я  мъчила  вече.Поне  си ляга  вечер  към  осем и  половина  без възражения и заспива  за  няма  и  пет  минути.Благодаря  ви  за  взетото  отношение!  Hug
Виж целия пост
# 662
Привет мами Simple Smile
И аз чета редовно, но напоследък рядко ми остава време за писане...
И Яна напоследък много трудно я приспивам на обяд. Виждам, че и се спи, но тя сякаш нарочно не иска да заспива, говори си и си пее в леглото. Трябва да и  се скарам и да легна и аз и да се правя на заспала, за да заспи... И в градината ми се оплакват, че последна заспивала. Засега удържаме положението и почти нямаме пропуснат обеден сън, но ще видим докога...
Иначе сме добре, Яна ходи на ясла и очевидно добре се чувства там. Сутрин е една от първите, които отиват и вечер остава една от последните, но не протестира. Вече ми е компания като голям човек, постоянно задава въпроси и се обяснява, а най-много обича да пее - въодушевява се и пее с пълно гърло. И в тази детска градина, както и в предишната казват, че пеела най-много от всички Grinning
Ще гледам скоро да постна някоя по-актуална снимка.
Целувки на всички сладури Hug
Виж целия пост
# 663
Здравейте момичета!

Виждам, че още за следобедния съм си говорим Simple Smile Ми, вече втори ден Здравко не е спал след обед. Но пък спи по 11 часа през нощта(от 22.00 до 09.00 на сутринта). Явно той си взима необходимия му сън.

От миналата сряда ми е болен, милия. Този път се разминахме с болницата(за сега). Започна с някаква кашлица. Но него го удря в ларингса и прави ларингит. Цяла нощ тичахме по доктори, но го овладяхме. Кашлицата си остана обаче. Надявам се лека полека да изчезне. Но по погледа му се вижда, че детето се бори с нещо.
От къде ги хваща тези вируси?  ooooh!  #2gunfire  При все,ч е се гледаме вкъщи. Ами като тръгне да детска градина? Какво ли ще е?  #Crazy
Виж целия пост
# 664
julielm Зара  като си  ходи  на  детска си  е  ок,и  аз  я  спрях  миналата  сряда  вкъщи ,че се  наложи  да  чакам  една  доставка  много  рано и  не  успях да  я  заведа на  детска  та си  се  разболя  вкъщи,от  тогава  и  тя  не  е била  на  детска, но вече  е  по  добре, а и  всеки  ден  си  "телефонира" с  децата- много  и  липсват,та  утре  пак  там  Wink
Блу ,точно си  го  описала  като поведение нежеланието за  неспане, с  разликата  в това  че  Зара ляга  по  гръб единствено  като  и  се  сменя  памперс (все  още  Twisted Evil) и  за  да  спи,та  ако  случайно легне скача  като  ужилена  Laughing  
Виж целия пост
# 665
Здравейте момичета,

вижда й се края на тая темичка, то е ясно  hahaha

Галче, чудесно е, че вече сте се устроили, стискам палци да уредите и така важните подробности с работата и градината. Близо ли сте с Вери или напротив?

Офи, прекрасен е тоя Крум, както и скорошния именник на плажа.

В тази връзка така ми е домъчняло вече за лятото, а както се казва още зимата не е дошла. Пускам ви една снимка от нашата почивка в с.Мийковци.

Много добра стойка, ама с тия крачета  Joy  Играе фебабол.

Много интересно, че и при нас както казва и Мая всичките ни разболявания от както сме тръгнали на ясла са все като не ходи Вени. Не можем да се разберем с моите хора и това е, ако ме няма не я водят. Бясна съм, но нищо не мога да направя ...
Ето сега съм на линия, но тя пак е болна - сополи, кашлица, даже и температура вдига. Докторът казва вирус, ама аман вече 10 пъти сигурно се разболя за 2 месеца. Добре че леко минава (дай боже и занапред да е така) и сега сефте вдига температура, ама си е тормоз голям.
Не можем да се откажем от биберона все още и от искането да спи при нас, макар че там успявам да се преборя уж.

Веси ти ме разби с Бен тен и бака-кви бяха - та Марти е само на 2 и половина. Наистина не ми го побира акъла какво ще става на 5, а 15. Днес и моята счетоводителка ме разби като ми разправи, че приема пушенето на 15 годишната й дъщеря, защото това е начина да се доближи до нейния свят и да са приятелки. В шантав свят живеем наистина.

Честит ден на будителите в края на моя пост и хубава слънчева седмица!!!!
Виж целия пост
# 666
Днес и моята счетоводителка ме разби като ми разправи, че приема пушенето на 15 годишната й дъщеря, защото това е начина да се доближи до нейния свят и да са приятелки. В шантав свят живеем наистина.
Crazy Че е шантав, шантав е, но пък тази логика на родител направо ме застреля.  Shocked

Радост, леле, каква стойка е заела Вени с този федербал, направо като професионалист!!!!  Grinning Голяма сладурана!

Мая, Зара на каква градина ходи? Крипе или шпилгрупе?

Виж целия пост
# 667
Радост, не сме близо с Галчето.
Виж целия пост
# 668
 Боян от няколко дни е болен от бактериален менингит и се бори за живота си!
Молете се за нас, защото голямо Чудо ни е нужно!!!
Виж целия пост
# 669
orhid дано ЧУДОТО е с вас  Praynig
Виж целия пост
# 670
Ще я изпишем ние тази пролетна тема;)))

Галче- само аз май пропуснах да ви пожелая успешно ново начало в Канада и всичко най най- от ученето и практиката, намиране на работа/градина за Диди и цялата им система!!! И моят мъж нещо се беше отчаял по едно време и си беше навил Англия, ама бързо му мина....само не знам докога....

Следобедният сън и аз ще си позволя да изкоментирам- голямата се отказа доста рано от него, на градината спеше, а в къщи не искаше, но не съм я и карала защото и двете много се изнервяхме от цялото това "ще спиш ли, няма ли" положение, а Мирела спи редовно на обяд по 2 -3 часа, има и дни обаче, в които буквално скача след 40 минути сън и не мога да я накарам да спи след това.
Ама колкото толкова, иначе и тя е доста крива ако не спи, но нашия сън е от 14:00, а в почивните дни като се замотаем нещо и по късно заспива, но задължително спи, иначе се изморява и около 17:00, 18:00 ляга, вечерта обаче ни става "весело"....а всички Mr. Green

Само да спомена, че Мирела е вече здрава след 2 седмици в къщи, 2 вида АБ, сиропи и капки и бронхит на 2 г и 4 месеца само- не знам дали диагнозата й не беше точна с първия АБ, дали не е била доизлекувана от преди това, дали пипна нещо от яслата това дете- няма такъв кошмар- мяташе се дори в съня си , докато накрая не взе да й отминава. Изобщо не разбрахме на външен вид, че е болна- толкова активна и енергична, без никакви симптоми, докато не започна да кашля....
Но сега кака е на ред...и цял месец общо взето гледам болни деца, омръзна ми от тези вируси, болести ....Да оздравяват бързо всички, които са болнички!!!:*

Ето ни и нас :http://www.facebook.com/photo.php?fbid=1446534007764&set=a.1446524127517.2062523.1365576032
и кака в къщи :http://www.facebook.com/photo.php?pid=31037423&id=1365576032

Много са пораснали дечицата- големи сладурчета тез юнчета!!!
Радост - ясно е вече какво ще тренирате в бъдеще Wink)

Редактирам се и добавям - СТИСКАМЕ ПАЛЦИ за Боби- с вас сме Орхид!!!!(hug) дано всичко се оправи и детенце се пребори с болестта!!!!!
Виж целия пост
# 671
Praynig за Боян 
Виж целия пост
# 672
orhid   с вас сме  Praynig Praynig Praynig
Виж целия пост
# 673
orhidPraynig
Виж целия пост
# 674
orhid, имаш и нашата подкрепа. Много силни прегръдки за силното борбено момче Hug

За нас, ние сме добре, живи, здрави.
За съжаление с Вери живеем в различни градове, само на някакви си 200км Wink Но все пак не сме през океана и някой ден задължително трябва да се видим.
За установяването аз започнах работа за предишния си работодател. Чудех се дали да приема, но работата от вкъщи, докато Дидо учи френски е добър вариант за нас.
Диди тръгва на градина в понеделник. Вече пощурява вкъщи това дете. И навън на площадките даже не иска сама да си играе Confused Вашите деца заиграват ли се сами или това е от възрастта?

Много поздрави на всички малки дечица и техните мами. Ние като си вземем фотоапарат, може и да изтипосам една снимка на малката пакостница Flutter
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия