Баба Марта(a и пролетта)при нас дойде,тук хEлва и кюнефе нa kopeM ще се ядеTR-30

  • 52 879
  • 744
# 435
Хапке, явно е до човеците. Аз от комшиите оплаквания само откъм логореята им имам. Виж, гърците са ми ...трудни да кажа, с това носово произношение, все едно постоянно от грип боледуват. Пък италиаианците съм готова всичките да ти ги дам! Simple SmileА , сетих се - японци ! Дето не може да има две съгласни една до друга! "Томато жусото" сещаш ли се какво е?  Mr. Green

Хаки , ти кога беше?
Виж целия пост
# 436
доматен сок  Mr. Green

ок, вземам ги италианците. Ще взема и гърците, от мен да мине Laughing, особено ако поемеш австралийския фронт, че техните носовки ми късат нервите.
Виж целия пост
# 437
Знаеш ли вица за " 'ave you come here to die?- No , yesterday!" Ще ти го кажа друг път, гледай си ...
Виж целия пост
# 438
Как вЪ обичам като се разговорите такааааааа Hug Hug Hug И имам да чИтЪ, да чИтЪЪЪЪЪЪ smile3508
Япончугите на ОК- казУват- ОкеЙка. Не се майтапя, сИрИознУ е
ХАКИТу Hug
Благодарско за информейшъна. Ама до СюлманиетУ като одЯ само със служебния Втобус, шЪ видЪ как шЪ помъкна снААта нататЪчи. Голям ще сме сеир, че тя прави голямо впечатление Joy
Виж целия пост
# 439
Делтичке , кажи сега де-е-е ... с какво толкУз впИчатлява твойта снАА ? ... Бъзикна ми лИбопитството сИга и айде ... ЧАО ...
Ми аз сИга как ши спя ? ... Не мога !
Виж целия пост
# 440
ей, щях да си лягам, ма като прочетох  за ОКЕЙКАТА и не се сдържах Joy hahaha Laughing hahaha Joy Laughing Grinning Mr. Green Joy hahaha hahaha Joy Joy

тукашната младеж пък на Okay вика Ок- ама ок, като онуй приспособление на каруците, дето все го пишеха в кръстословиците навремето (пък може и още да го пишат Whistling)

а за английските акценти - мен хич ме няма, но турските вече ги усещам - то всичкото със слушане става де...

на мен най-са ми трудни тексаския и шотландския, е и ирландския там в кюпа, май...

а от турските, много ме кефи този по-южния дето има арабски нотки вътре и гърлени звуци...

обаче на преводачките в темата - шапки долу - много тежка работа е... аз нашите като бяха дошли накуп за сватбата се бях смахнала от ужас. по едно време ми се хилят всички, пък аз съм се заобяснявала на развален турски на баща ми  Joy

Анджи, ади кажи вица дееее!

Хаки, мерси за комплиментите... расте пъдпъдъчето, де ще ходи..  hahaha
Виж целия пост
# 441
Нали знаеш, че всичкото "ЕЙ' в английския, австралийците го произнасят "АЙ". May се произнася MAY, Gay e GA:Y  и т.н.

Та , пристига австралиец в Лондон.Ама нали от полето с овцете , кенгурутатат, необременен с опит как да се справя с движението....Тръгва  той на следващия ден след пристигането си да пресича оживена улица, без да се оглежда , изведнъж току до гъ*а му се набиват спирачки , от колата изкача наполовина ошашавен англичанин и му кресва :
-Hey,'ave you come here to die?/tu dai/
- No, yesterday! /iestаdai/

При превода ще се изгуби играта на думи, затова го оставям така. Филоложки виц...
Виж целия пост
# 442
 newsm62 smile3501  smile3532 newsm47 smile3521 rotfImbo rotfImao rotfImao rotfImao rotfImbo rotfImbo rotfImbo

много готин, Анджи!

давайте още ако знаете!
Виж целия пост
# 443
A, знаем, знаем, ама са мръсни  Mr. Green

Добро утрооооо!!!

Така, другарки, аз имам нужда от логистична подкрепа travel: кой ще се наеме да ми състави маршрут, може и крачен, от автогарата в Истанбул, на която спира автобусЯ от Казанлък, до спирката на ферибота , който пътува до Мудания ? Разписание на ферибота нерде? Кач пара евентуално?Първият отговорил пИчелииии ...пИчелиииии..... една кутия зелеви сърми ! Я да ви видя ся! 
Виж целия пост
# 444
Альооо .... опа....  деeeee'бре  Mr. Green... с две думи как сте Crazy Hug Wink Heart Eyes Grinning Sunglasses Party (**това настроение дойде от вицОт на Анжето, тя е виновна, че го подкарах духовито рано рано hahaha Joy Mr. Green rotfImbo rotfImao)  .. Cлед вчерашното гаднярcко време, днес туk има няколко лъча в тунела  Whistling Crazy... а бе иде (пролетта), нЕма друг вариант  hahaha Joy Mr. Green...



Така да си кажа за езиците и азе Whistling Crazy Mr. Green . Таз година направих 20 годишнина Whistling Crazy (******** за да не пиша какво ми мина през главата hahaha Joy Mr. Green) откакто се запознах и ползвам английскuйот Crazy(тук трЕбе се благодари на предвидливото родителско тяло, к/о ми намери частен учител в ранна детска възраст Hug Peace), а от 13 години ми е (като) втoри майчин език (за татков на'нам hahaha). Та по повод на акцентите : за труден не знам, но за не-лесен за ухото ми е Scottish (е нЕма такова нещо ... все едно че си налапал горещ картоф/яйце и се опитваш да произнасяш фонеми Crossing Arms Whistling Thinking); но всичко е до тренировка на ухото.  В университета винаги това сме констатирали, че за чужденците е много по-лесно да cu комуникират помежду и да се разбират на английски(именно защото ухото е тренирано) отколкото за един американец да комуникра с един чужденец. Hа мен лично ми стигат 2 срещи с дадения човек и вече c/M ок с акцента му Ha English. Слава Богу за сега НИКОГА не ми е казвал , че имам руски/полски/чешки , а бе източно европейски акцент; но пък мe питат от kъDe от NY cъM(е , кефя се .... признавам си  Mr. Green Laughing).


Всичкото турци , к/о познавам и с к/о комуникирам Ha English, са (гo) учили или в САЩ , или в UK - така че аз лично нямам  оплаквания откъм акцент. C.X. - А логореята ... е ,ама тя е в основата на словореда и граматиката на TR език Mr. Green Laughing(говоря за лингвистичния похват не за психическото разстройство , да не стане объркване Mr. Green). Аз също се кефя на югоизточния гърлен акцент, кактo и на Laz акцента и на този от централна Анадола(Коня, Аксарай Whistling Crazy Mr. Green)... за тях зацепих след първата си година в Истанбул(предишните 7-8 не се броят щото не я чyвах TR pe4 ежедневно ... други се е да си потопен в атмосферата на езика ... така се учи най-лесно, бързо и правилно Peace).


Оправихме ги езиците ...  hahaha Joy Crazy Mr. Green Laughing Wink (** за детето знаете, казвала с/м и друг път .. у нас е езикова казарма "няма не мога, няма недей"  hahaha Joy Mr. Green , просто аз не виждам др. вариант; а за съпружието .. еee, след 10 години разбира , знам ,че знае, ама не иска да се напъне да го научи , НО римува u To KaK  hahaha Joy Whistling Crazy Mr. Green hahaha... и когато му се дояде баница в БГ, а сме в трафик, ходи и си купува сам ... 3начи можело kaTo ce Haжело Whistling Thinking Crazy Mr. Green)



Аnj, чакам чакам някой да кажа за Данията, така де Муданя Mr. Green (koгa u k'o ша правиш там бре  Whistling newsm78 Mr. Green), ама май ша ми носиш екстра зеуе (аз и така и така по deafault с/м си 'спечелила' една каца ли беше, буре ли , нали тъй .... hahaha Joy Laughing). Ето инфото : трЕбе ти ферботът от Yenikapı ; http://www.mudanyada.com/do.html . C кола ли ще ходиш, че тогава цената на билета зависи от колата .... Aлooooо Хаки, Мисти - дайте инфо на жината бре .., да не  гъ подведим, и вмеCTо към Бурса, Анжито да потегли към други незнайни дестинации  Whistling Mr. Green



Хайде до после ...   Hug Hug Hug

Виж целия пост
# 445
Като се гледам, и към други незнайни дестинации да поема, добре ще бъда приета...въпреки,че нашият мъж ми проби две дупки на колана  и всичките ми гащи падат...
Не , БЗ, за сега планът е : автобус до Истанбул, ферибот до Мудания , среща там или в Бурса, ще видим как ще е удобно на другата страна и наобратно /втори вариант : автобус от Бурса до София. Та затова цената е като за 2 крака, не като за 4 гуми.
Бих могла и по-сложен маршрут да измисля, ако се напъна... например, да летя от София до Анкара и от там с файтон...но , както на всички ни е ясно, транспортните комуникации на Балканите са нещо страшно! Най -лесното нещо на света би трябвало да е да летиш от София до Истанбул, както и най-евтиното, ама не! Що да не се лангъркаме с едни автобуси ей тъй на! (МРЪН!)
Виж целия пост
# 446
Е Анжева , тогава е лесно - ша ти трЕбат само 20 лири енопосочно фериботно Mr. Green. За др. с/м съгласна Peace - това трябва да е най-фасулската дестинация(Sofia-Istanbul), а не 9 дена с камила(или 2, или 3 камили Whistling Crazy), ама засеагa това е положението , Минке  Crazy Crossing Arms Whistling ... (пп: а ... и.... таковата .. ша казваш ли нещо за зелетоy, сърмитей и саламуратъ , или .... викаш нЕма награда Joy Mr. Green ... u пИчеля  опинци)
Виж целия пост
# 447
Аз още докато го пишех това със сърмите знаех при кого ще отидат...за мен Вие сте прочетена книга, Мария БЗ!  Hug Hug Hug
Колкото и каквито кажеш! Постни, безпостни, сОс зеле, с лозов лист....you name it! Има и едни пъленни чушки от снощи, пак постни, ако искащ, и тях ще донеса!  Grinning
Виж целия пост
# 448
Ами, Ange Hnm ,  видeх ти питанката сабахлем, ама викам си :
"не , този път мълчи усто,
                 мълчи и ти сърце,
                          дай на нEкой др. възможност
                                     да спИчели наградата Анжова,
                                                Aнжова още зелева,
                                                     зелева , че сармена,
                                                                 сaрмена и посTнa,
                                                                              постнa още празнична
" ...

Ама на, пак късметъT е за мен  hahaha Joy Whistling Mr. Green Laughing Wink Hug
Виж целия пост
# 449
Е няма такъв смях като моя пред мониторО. Сигурно съм го оплюла целиЙО да ви сЪ хиля на майтапитИИИ Joy
ЛОРЧЕ Hug
Ми снААта едно, че голяма Убавица ама ако знаЙш и какви големи очи имаааа. Пътека шЪ праЙм там Joy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия