СТРАСТИ - градините в СОФИЯ - кампания 2010/2011

  • 36 240
  • 777
# 150
Joy и аз сума време стисках зъби и си траях, ама "хиените"и без това бързо надушват!

Остави другото, но досега почти нямаше деца с 9 и нагоре точки, а взеха да идват и те...
Оооо комшийке здравей  Hug И аз така, даже 2 пломби се повредиха  Wink
А всъщност съм убедена, че много кандидати няма да се усетят  Peace особено тия дето са с много точки и им е широко около вратлето.
Май и аз съм комшийка... И също съм убедена, за това предлагам да си продължим със стискането на зъби... Има и много хора, които са некомпетентни, не информирани и въобще не се врат като нас и не ръчкат по 100 пъти на ден и не знаят правилата на изуст.... Което би могло да е в техен ущърб и предимство за нас.
Виж целия пост
# 151


Ех, как ми трябва поне една такава градина в "Триадица"! Confused
Виж целия пост
# 152


Ех, как ми трябва поне една такава градина в "Триадица"! Confused
Мечтай си!  Mr. Green

На мен наистина ми е страно - чета в описанието на детската градина - посочени са различните сгради и филиали, като е обяснено, че са различни и групите - 1/2/ подготвителна и т.н. В същото време филиалите и основната градина обявяват отделно една от друга бройки прием за набор 2007  newsm78. Дали наистина бройките са независими.
Виж целия пост
# 153


Може би това обяснява нещата. "Залепено" е до сиропиталище.
Виж целия пост
# 154

Цитат на: reniris в Понеделник, 08 Март 2010, 18:54
а така мислех и аз но за да не остана "само- измаменото камилче" като по долу с процентите  Mr. Green реших да си питам за затвърдяване . Мерси   bouquet
Абе я за най-сигурно ги питай в обратната връзка, да не те подведа нещо за запазването на точките за поредност на желанията. Имам съмнения ако запишеш детето на по-долно желание, че май пак всички останали се деактивираха, вкл. и по-горните, но не съм 100% сигурна, защото около мен всички ги приеха по първо желание.  Rolling Eyes


Ако ЗАПИШЕШ детето, прието по което и да било желание, ВСИЧКИ кандидатури се изтриват.


  Peace
 Да,деактивират се. Но точките за поредност на желание се пазят. Кандидатства се наново ,с нова дата.

 
T.E  ако ни приемат по второ желание (и не сме ползвали 3-те точки по първо ) може на последващо класиране да си ги ползваме , но не трябва да съм записала детето ... а ако го запиша в ДГ  независимо по кое желание всички точки отпадат и се възстановяват догодина ако искам да кандидатствам за преместване - така ли ?
Виж целия пост
# 155

Цитат на: reniris в Понеделник, 08 Март 2010, 18:54
а така мислех и аз но за да не остана "само- измаменото камилче" като по долу с процентите  Mr. Green реших да си питам за затвърдяване . Мерси   bouquet
Абе я за най-сигурно ги питай в обратната връзка, да не те подведа нещо за запазването на точките за поредност на желанията. Имам съмнения ако запишеш детето на по-долно желание, че май пак всички останали се деактивираха, вкл. и по-горните, но не съм 100% сигурна, защото около мен всички ги приеха по първо желание.  Rolling Eyes


Ако ЗАПИШЕШ детето, прието по което и да било желание, ВСИЧКИ кандидатури се изтриват.


  Peace
 Да,деактивират се. Но точките за поредност на желание се пазят. Кандидатства се наново ,с нова дата.

 
T.E  ако ни приемат по второ желание (и не сме ползвали 3-те точки по първо ) може на последващо класиране да си ги ползваме , но не трябва да съм записала детето ... а ако го запиша в ДГ  независимо по кое желание всички точки отпадат и се възстановяват догодина ако искам да кандидатствам за преместване - така ли ?


Не.
Ако го запишеш по 5то желание всичките ти точки си остават и можеш да ги ползваш в текущата година - но с нова дата.
Виж целия пост
# 156

Цитат на: reniris в Понеделник, 08 Март 2010, 18:54
а така мислех и аз но за да не остана "само- измаменото камилче" като по долу с процентите  Mr. Green реших да си питам за затвърдяване . Мерси   bouquet
Абе я за най-сигурно ги питай в обратната връзка, да не те подведа нещо за запазването на точките за поредност на желанията. Имам съмнения ако запишеш детето на по-долно желание, че май пак всички останали се деактивираха, вкл. и по-горните, но не съм 100% сигурна, защото около мен всички ги приеха по първо желание.  Rolling Eyes


Ако ЗАПИШЕШ детето, прието по което и да било желание, ВСИЧКИ кандидатури се изтриват.


  Peace
 Да,деактивират се. Но точките за поредност на желание се пазят. Кандидатства се наново ,с нова дата.

 
T.E  ако ни приемат по второ желание (и не сме ползвали 3-те точки по първо ) може на последващо класиране да си ги ползваме , но не трябва да съм записала детето ... а ако го запиша в ДГ  независимо по кое желание всички точки отпадат и се възстановяват догодина ако искам да кандидатствам за преместване - така ли ?


Не.
Ако го запишеш по 5то желание всичките ти точки си остават и можеш да ги ползваш в текущата година - но с нова дата.

как "НЕ" ми това : от ИСОДГ
Точките, по които детето Ви е класирано и бъде записано, ще бъдат възстановени за класиранията за следващата учебна година. Ако не запишете детето си, то ще може да ги ползва за следващото текущо класиране.  


направо се обърках  , не искам да си ползвам  3- те точки за първо желание при първо класиране , защото имаме шанс да влезем при второ класиране за първо желание ............... за това като ни приемат по второ желание със сигурност ( и знам че вече имаме място в ДГ Mr. Green - да се запиша ли в двуседмичен срок или не това  питам )  не може ли следващата седмица да кандидатстваме пак за първото ни желание ..... тъй като на първо класиране по първо желание  сме в гр.гр и шанса ни е 50/50 ?
леле  Joy ама обясних  Mr. Green
Виж целия пост
# 157

Цитат на: reniris в Понеделник, 08 Март 2010, 18:54
а така мислех и аз но за да не остана "само- измаменото камилче" като по долу с процентите  Mr. Green реших да си питам за затвърдяване . Мерси   bouquet
Абе я за най-сигурно ги питай в обратната връзка, да не те подведа нещо за запазването на точките за поредност на желанията. Имам съмнения ако запишеш детето на по-долно желание, че май пак всички останали се деактивираха, вкл. и по-горните, но не съм 100% сигурна, защото около мен всички ги приеха по първо желание.  Rolling Eyes


Ако ЗАПИШЕШ детето, прието по което и да било желание, ВСИЧКИ кандидатури се изтриват.


  Peace
 Да,деактивират се. Но точките за поредност на желание се пазят. Кандидатства се наново ,с нова дата.

 
T.E  ако ни приемат по второ желание (и не сме ползвали 3-те точки по първо ) може на последващо класиране да си ги ползваме , но не трябва да съм записала детето ... а ако го запиша в ДГ  независимо по кое желание всички точки отпадат и се възстановяват догодина ако искам да кандидатствам за преместване - така ли ?


Не.
Ако го запишеш по 5то желание всичките ти точки си остават и можеш да ги ползваш в текущата година - но с нова дата.

как "НЕ" ми това : от ИСОДГ
Точките, по които детето Ви е класирано и бъде записано, ще бъдат възстановени за класиранията за следващата учебна година. Ако не запишете детето си, то ще може да ги ползва за следващото текущо класиране.  

Ами то си е така май.Ако не го запишеш не си губиш точките и запазваш датата.Ако го запишеш запазваш другите точки, но губиш датата.
Виж целия пост
# 158
Искам да попитам следното нещо: знае ли някой къде /в коя наредба/ пишеше, че деца в ясли могат да се приемат след навършване на 10-месечна възраст? Ако е така не се ли нарушават правата на децата, чиито родители искат да ги пуснат на 10 месеца, а нямат достъп до с-мата?
 Ако е така защо за набор 2009 не беше отворена системата за кандидатстване по-рано? Доколкото виждам сега разрешават на родените януари 2008 да кандидатстват с 2007, нямаше ли това да е възможно /при отворена с-ма/ миналата година за родените през януари 2009? Въобще, не е ли редно да се отваря системата за кандидатстване при навършване на 10-месечна възраст на детето вместо набор за набор?
Не знам дали го написах ясно, но ...  
Виж целия пост
# 159

Цитат на: reniris в Понеделник, 08 Март 2010, 18:54
а така мислех и аз но за да не остана "само- измаменото камилче" като по долу с процентите  Mr. Green реших да си питам за затвърдяване . Мерси   bouquet
Абе я за най-сигурно ги питай в обратната връзка, да не те подведа нещо за запазването на точките за поредност на желанията. Имам съмнения ако запишеш детето на по-долно желание, че май пак всички останали се деактивираха, вкл. и по-горните, но не съм 100% сигурна, защото около мен всички ги приеха по първо желание.  Rolling Eyes


Ако ЗАПИШЕШ детето, прието по което и да било желание, ВСИЧКИ кандидатури се изтриват.


  Peace
 Да,деактивират се. Но точките за поредност на желание се пазят. Кандидатства се наново ,с нова дата.

 
T.E  ако ни приемат по второ желание (и не сме ползвали 3-те точки по първо ) може на последващо класиране да си ги ползваме , но не трябва да съм записала детето ... а ако го запиша в ДГ  независимо по кое желание всички точки отпадат и се възстановяват догодина ако искам да кандидатствам за преместване - така ли ?


Не.
Ако го запишеш по 5то желание всичките ти точки си остават и можеш да ги ползваш в текущата година - но с нова дата.

как "НЕ" ми това : от ИСОДГ
Точките, по които детето Ви е класирано и бъде записано, ще бъдат възстановени за класиранията за следващата учебна година. Ако не запишете детето си, то ще може да ги ползва за следващото текущо класиране.  



1. Ако не го запишеш, ясно, можеш да ползваш точките. Желанията с по- нисък приоритет от "спечелилото" се изтриват и ако искаш да ги възстановиш, го правиш с нова дата.
2. Ако запишеш детето, ясно, губиш точките, с които е било класирано, за следващи текущи класирания.
2а. Ако е било класирано по 1во, 2ро или 3то желание, губиш 3 т., 2 или 1 т. съответно. Т.е. ако, примерно, е класирано и записано по 2ро желание, губиш 2 т. за 2ро желание, но все още можеш да ползваш 3 т. за 1во желание и 1 т. за 3то.
2б. Ако е било класирано и записано по 4, 5 и по- ниско желание, всички кандидатури се изтриват при записването - както е при каквото и да било записване - но ако направиш кандидатурите отново, ползваш всички 3, 2 и 1 т. за 1, 2 и 3 желание за следващи текущи класирания.
Разбира се, с нова дата.
Виж целия пост
# 160
Искам да попитам следното нещо: знае ли някой къде /в коя наредба/ пишеше, че деца в ясли могат да се приемат след навършване на 10-месечна възраст? Ако е така не се ли нарушават правата на децата, чиито родители искат да ги пуснат на 10 месеца, а нямат достъп до с-мата?
 Ако е така защо за набор 2009 не беше отворена системата за кандидатстване по-рано? Доколкото виждам сега разрешават на родените януари 2008 да кандидатстват с 2007, нямаше ли това да е възможно /при отворена с-ма/ миналата година за родените през януари 2009? Въобще, не е ли редно да се отваря системата за кандидатстване при навършване на 10-месечна възраст на детето вместо набор за набор?
Не знам дали го написах ясно, но ...  

Ето я: http://www.econ.bg/law86422/enactments/article152572.html
Мисля, че още е действаща
Виж целия пост
# 161

Цитат на: reniris в Понеделник, 08 Март 2010, 18:54
а така мислех и аз но за да не остана "само- измаменото камилче" като по долу с процентите  Mr. Green реших да си питам за затвърдяване . Мерси   bouquet
Абе я за най-сигурно ги питай в обратната връзка, да не те подведа нещо за запазването на точките за поредност на желанията. Имам съмнения ако запишеш детето на по-долно желание, че май пак всички останали се деактивираха, вкл. и по-горните, но не съм 100% сигурна, защото около мен всички ги приеха по първо желание.  Rolling Eyes


Ако ЗАПИШЕШ детето, прието по което и да било желание, ВСИЧКИ кандидатури се изтриват.


  Peace
 Да,деактивират се. Но точките за поредност на желание се пазят. Кандидатства се наново ,с нова дата.

 
T.E  ако ни приемат по второ желание (и не сме ползвали 3-те точки по първо ) може на последващо класиране да си ги ползваме , но не трябва да съм записала детето ... а ако го запиша в ДГ  независимо по кое желание всички точки отпадат и се възстановяват догодина ако искам да кандидатствам за преместване - така ли ?


Не.
Ако го запишеш по 5то желание всичките ти точки си остават и можеш да ги ползваш в текущата година - но с нова дата.

как "НЕ" ми това : от ИСОДГ
Точките, по които детето Ви е класирано и бъде записано, ще бъдат възстановени за класиранията за следващата учебна година. Ако не запишете детето си, то ще може да ги ползва за следващото текущо класиране.  



1. Ако не го запишеш, ясно, можеш да ползваш точките. Желанията с по- нисък приоритет от "спечелилото" се изтриват и ако искаш да ги възстановиш, го правиш с нова дата.
2. Ако запишеш детето, ясно, губиш точките, с които е било класирано, за следващи текущи класирания.
2а. Ако е било класирано по 1во, 2ро или 3то желание, губиш 3 т., 2 или 1 т. съответно. Т.е. ако, примерно, е класирано и записано по 2ро желание, губиш 2 т. за 2ро желание, но все още можеш да ползваш 3 т. за 1во желание и 1 т. за 3то.
2б. Ако е било класирано и записано по 4, 5 и по- ниско желание, всички кандидатури се изтриват при записването - както е при каквото и да било записване - но ако направиш кандидатурите отново, ползваш всички 3, 2 и 1 т. за 1, 2 и 3 желание за следващи текущи класирания.
Разбира се, с нова дата.

Тоест при всички положения ли губи датата?
Виж целия пост
# 162
Искам да попитам следното нещо: знае ли някой къде /в коя наредба/ пишеше, че деца в ясли могат да се приемат след навършване на 10-месечна възраст? Ако е така не се ли нарушават правата на децата, чиито родители искат да ги пуснат на 10 месеца, а нямат достъп до с-мата?
 Ако е така защо за набор 2009 не беше отворена системата за кандидатстване по-рано? Доколкото виждам сега разрешават на родените януари 2008 да кандидатстват с 2007, нямаше ли това да е възможно /при отворена с-ма/ миналата година за родените през януари 2009? Въобще, не е ли редно да се отваря системата за кандидатстване при навършване на 10-месечна възраст на детето вместо набор за набор?
Не знам дали го написах ясно, но ...  


Отворена или затворена, като няма групи за съответния набор, просто няма КЪДЕ да кандидатстват тези деца. Можеш да му направиш профил на детето - но къде да кандидатства?
Догодина януарските деца от '09 [вероятно] ще могат да изберат да кандидатстват с '08 - за 1 градинска група.
Организацията в яслите е различна - там децата се приемат, щом навършат съответната, допустима възраст и се изписват, щом навършат съответната, "недопустима" възраст. Т.е. имате "смесени" групи от 10 месеца до 3 години, като дете навърши 3 години се изписва и на негово място влиза дете някъде м/у 10 месеца и 3 години без ден... според формалните правила.
От друга страна, организацията в ОДЗ е по набори. Групи за съответния набор се сформират, когато друг набор - цял, не единично дете - бъде изписан при завършване.
Конкретно дете, навършило 10 месеца - или, ако става дума, година и половина - просто няма как - административно, формално и... буквално - да бъде прието, понеже няма къде да бъде сложено. Децата, родени януари и февруари, навършват възраст далеч преди да стане време за първи прием на наборите им - септември... това е положението. Такова е устройството на ОДЗ-тата, няма как да се промени. В обратната хипотеза трябва - при кризата за места за големите - да се задели помещение и персонал, предназначени за деца, които тепърва, след 4 - 5 месеца, изобщо имат право да кандидатстват за място в ясла. А дали ще го направят на 10 месеца или година - и / или колко от тях ще посещават - друг въпрос. Т.е. да заделите стая, 2 възпитателки, леля и сестри, специална кухня и... не знам още какво - за, примерно, 1 или 2 деца, които може би ще, а по- вероятно няма - да посещават ДЗ. Което, сама разбираш, е пълен финансов абсурд.


Искам да попитам следното нещо: знае ли някой къде /в коя наредба/ пишеше, че деца в ясли могат да се приемат след навършване на 10-месечна възраст? Ако е така не се ли нарушават правата на децата, чиито родители искат да ги пуснат на 10 месеца, а нямат достъп до с-мата?
 Ако е така защо за набор 2009 не беше отворена системата за кандидатстване по-рано? Доколкото виждам сега разрешават на родените януари 2008 да кандидатстват с 2007, нямаше ли това да е възможно /при отворена с-ма/ миналата година за родените през януари 2009? Въобще, не е ли редно да се отваря системата за кандидатстване при навършване на 10-месечна възраст на детето вместо набор за набор?
Не знам дали го написах ясно, но ...  

Ето я: http://soplr.hit.bg/Shared_files/Naredba_6_Yasli.doc
Мисля, че още е действаща


НАРЕДБА № 6 от 27.02.1987 г. за организацията и дейността на детските ясли
Издадена от министъра на народното здраве, обн., ДВ, бр. 44 от 9.06.1987 г., изм., бр. 71 от 30.08.1991 г., бр. 63 от 4.08.1992 г.

Тук става дума за ясли, не за яслени групи към ОДЗ.
Виж целия пост
# 163
Бисе по новата наредба всяко дете кандидатства с набора си за м.септември, а след това на текущи класирания.Няма как ДЗ да обявяват свободни места за наборите по всяко време, а и системата да отразява кога детето навършва 10 м.Така или иначе яслените групи са за набора преди градинския и следващия т.е. за тази година 2009 и 2008.Няма как да се включи и набор 2010.А и това с януарското кандидатстване на по-малкия набор е чак за текущите класирания, когато местата вече са заети.
Виж целия пост
# 164

Цитат на: reniris в Понеделник, 08 Март 2010, 18:54
а така мислех и аз но за да не остана "само- измаменото камилче" като по долу с процентите  Mr. Green реших да си питам за затвърдяване . Мерси   bouquet
Абе я за най-сигурно ги питай в обратната връзка, да не те подведа нещо за запазването на точките за поредност на желанията. Имам съмнения ако запишеш детето на по-долно желание, че май пак всички останали се деактивираха, вкл. и по-горните, но не съм 100% сигурна, защото около мен всички ги приеха по първо желание.  Rolling Eyes


Ако ЗАПИШЕШ детето, прието по което и да било желание, ВСИЧКИ кандидатури се изтриват.


  Peace
 Да,деактивират се. Но точките за поредност на желание се пазят. Кандидатства се наново ,с нова дата.

 
T.E  ако ни приемат по второ желание (и не сме ползвали 3-те точки по първо ) може на последващо класиране да си ги ползваме , но не трябва да съм записала детето ... а ако го запиша в ДГ  независимо по кое желание всички точки отпадат и се възстановяват догодина ако искам да кандидатствам за преместване - така ли ?


Не.
Ако го запишеш по 5то желание всичките ти точки си остават и можеш да ги ползваш в текущата година - но с нова дата.

как "НЕ" ми това : от ИСОДГ
Точките, по които детето Ви е класирано и бъде записано, ще бъдат възстановени за класиранията за следващата учебна година. Ако не запишете детето си, то ще може да ги ползва за следващото текущо класиране.  



1. Ако не го запишеш, ясно, можеш да ползваш точките. Желанията с по- нисък приоритет от "спечелилото" се изтриват и ако искаш да ги възстановиш, го правиш с нова дата.
2. Ако запишеш детето, ясно, губиш точките, с които е било класирано, за следващи текущи класирания.
2а. Ако е било класирано по 1во, 2ро или 3то желание, губиш 3 т., 2 или 1 т. съответно. Т.е. ако, примерно, е класирано и записано по 2ро желание, губиш 2 т. за 2ро желание, но все още можеш да ползваш 3 т. за 1во желание и 1 т. за 3то.
2б. Ако е било класирано и записано по 4, 5 и по- ниско желание, всички кандидатури се изтриват при записването - както е при каквото и да било записване - но ако направиш кандидатурите отново, ползваш всички 3, 2 и 1 т. за 1, 2 и 3 желание за следващи текущи класирания.
Разбира се, с нова дата.

Тоест при всички положения ли губи датата?


Ако го запише - да. Ако само се класира - губи датата на по- ниските желания. Ако е било класирано по 1 желание - губи всички дати. Ако е било по 15-то - само на тези от 16 нататък. Така де, от 15 - по очевидни причини губи и датата на ДЗ-то, в което е било класирано.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия