СТРАСТИ - градините в СОФИЯ - кампания 2010/2011

  • 36 240
  • 777
# 765
Ясно, но въпросът е колко време родителите могат да представя болнични листове и да пазят мястото?

Ако заплащат абонамента...на практика неограничено. Отпуска за отглеждане на дете до 2 г. възраст обаче не следва да ползват.

Е, това е въпросът, защото много майки не искат да ги пускат до 2 г./3 г., гледат ги баба/дядо (апропо, в Южния парк само тях виждам), а има такива, които им е наложително да се върнат на работа. Това трябва да се коригира и да се даде реален срок, например до 3 месеца, след което детето автоматично да се отписва от яслата (или ДГ)

Това няма как да стане защото законово не е регламентирано и още повече че има деца които имат нужда от доста повече от 3 месеца за възстановяване и е нелогично след тежка операция примерно да се изключват от ДГ. Обсъждано е, но няма да мине, а и не мисля че е редно. Все пак и възрастен човек може да ползва до 6 месеца болнични на година и понякога се налага. При децата няма логика да е по-сложно.

Примерно на нас ще ни се наложи тази или другата година да правим операция. После детето ще трябва да стои в гипс. После да проходи отново и чак тогава бих могла да го пусна на ДГ. Три месеца няма да свършат работа вероятно.
Виж целия пост
# 766
Ясно, но въпросът е колко време родителите могат да представя болнични листове и да пазят мястото?

Ако заплащат абонамента...на практика неограничено. Отпуска за отглеждане на дете до 2 г. възраст обаче не следва да ползват.

Е, това е въпросът, защото много майки не искат да ги пускат до 2 г./3 г., гледат ги баба/дядо (апропо, в Южния парк само тях виждам), а има такива, които им е наложително да се върнат на работа. Това трябва да се коригира и да се даде реален срок, например до 3 месеца, след което детето автоматично да се отписва от яслата (или ДГ)

Кое да се коригира? Представят медицински документи с удостоверителен характер. Да се отписва от ясла боледуващо дете ли?
Виж целия пост
# 767
Ясно, но въпросът е колко време родителите могат да представя болнични листове и да пазят мястото?
Ако заплащат абонамента...на практика неограничено. Отпуска за отглеждане на дете до 2 г. възраст обаче не следва да ползват.

Е, това е въпросът, защото много майки не искат да ги пускат до 2 г./3 г., гледат ги баба/дядо (апропо, в Южния парк само тях виждам), а има такива, които им е наложително да се върнат на работа. Това трябва да се коригира и да се даде реален срок, например до 3 месеца, след което детето автоматично да се отписва от яслата (или ДГ)

Кое да се коригира? Представят медицински документи с удостоверителен характер. Да се отписва от ясла боледуващо дете ли?

Ако детето въобще не е посещавало дадено детско заведение е въпросът. Няма значение, щом, както казва Ели, не е законово регламентирано. Не го приемайте така, че искам на всяка цена.
Друг въпрос. Ако детето няма 2 г. още, но е с онкозаболяване, какви са предимствата в случая и има ли такива по принцип?
Виж целия пост
# 768
 
 ...Друг въпрос. Ако детето няма 2 г. още, но е с онкозаболяване, какви са предимствата в случая и има ли такива по принцип?


тези деца не са ли с ТЕЛК?
2.2.3. Децата със специални образователни потребности и/или хронични заболявания, както и тези със заболявания с решение на ЛКК или ТЕЛК се приемат на място в ОДЗ и ЦДГ съгласно действащата нормативна уредба.

Виж целия пост
# 769
Ясно, но въпросът е колко време родителите могат да представя болнични листове и да пазят мястото?
Ако заплащат абонамента...на практика неограничено. Отпуска за отглеждане на дете до 2 г. възраст обаче не следва да ползват.

Е, това е въпросът, защото много майки не искат да ги пускат до 2 г./3 г., гледат ги баба/дядо (апропо, в Южния парк само тях виждам), а има такива, които им е наложително да се върнат на работа. Това трябва да се коригира и да се даде реален срок, например до 3 месеца, след което детето автоматично да се отписва от яслата (или ДГ)

Кое да се коригира? Представят медицински документи с удостоверителен характер. Да се отписва от ясла боледуващо дете ли?

Ако детето въобще не е посещавало дадено детско заведение е въпросът. Няма значение, щом, както казва Ели, не е законово регламентирано. Не го приемайте така, че искам на всяка цена.
Друг въпрос. Ако детето няма 2 г. още, но е с онкозаболяване, какви са предимствата в случая и има ли такива по принцип?


Да мине на ТЕЛК и с документа по т. 2.2.3 от Правилата за приемане трябва да бъде записано в ДГ. Проблем е когато има много деца със СОП и ТЕЛК, кандидатстващи за една група. Тогава се налага разпределение по градини за да може групата да функционира що годе нормално. Поне миналата година нещо такова направиха. Предполагам че трябва да мине и през комисия към РИО.

Ако директор се запъне по т. 2.2.3 да се пише до СО и да се иска разглеждане на случая в комисия. Дет се вика поне ще се реши веднъж завинаги директорите да не разиграват ТЕЛК-овете.
Виж целия пост
# 770
Да попитам за детенцето на една позната.
Детето посещава чиста ясла, да предположиме, че бъде прието на първо или второ класиране, но в рамките на записване от две седмици то няма да има навършени 6 месеца в яслата. Има ли основание, директорката, да му откаже записване, като то ще продължи да посещава яслата?
Виж целия пост
# 771
Ясно, но въпросът е колко време родителите могат да представя болнични листове и да пазят мястото?
Ако заплащат абонамента...на практика неограничено. Отпуска за отглеждане на дете до 2 г. възраст обаче не следва да ползват.

Е, това е въпросът, защото много майки не искат да ги пускат до 2 г./3 г., гледат ги баба/дядо (апропо, в Южния парк само тях виждам), а има такива, които им е наложително да се върнат на работа. Това трябва да се коригира и да се даде реален срок, например до 3 месеца, след което детето автоматично да се отписва от яслата (или ДГ)

Кое да се коригира? Представят медицински документи с удостоверителен характер. Да се отписва от ясла боледуващо дете ли?

Ако детето въобще не е посещавало дадено детско заведение е въпросът. Няма значение, щом, както казва Ели, не е законово регламентирано. Не го приемайте така, че искам на всяка цена.
Друг въпрос. Ако детето няма 2 г. още, но е с онкозаболяване, какви са предимствата в случая и има ли такива по принцип?


Да мине на ТЕЛК и с документа по т. 2.2.3 от Правилата за приемане трябва да бъде записано в ДГ. Проблем е когато има много деца със СОП и ТЕЛК, кандидатстващи за една група. Тогава се налага разпределение по градини за да може групата да функционира що годе нормално. Поне миналата година нещо такова направиха. Предполагам че трябва да мине и през комисия към РИО.

Ако директор се запъне по т. 2.2.3 да се пише до СО и да се иска разглеждане на случая в комисия. Дет се вика поне ще се реши веднъж завинаги директорите да не разиграват ТЕЛК-овете.

Ели, става въпрос за една моя позната. Благодаря!
Виж целия пост
# 772
Irini това детенце може да кандидатства за место по СОП.Трябва му епикриза и бележка от личен лекар.Минава се и на комисия през РИО.В профила на детенцето трябва да се отметне , че е дете със СОП и да се впише заболяването.Независимо, че се кандидатства на место трябва ДЗ, което искат да има обявено място за дете със СОП и да посочат това ДЗ като първо желание.Не знам как става самото класиране обаче.И какво става ако за едно место се борят няколко деца.
Виж целия пост
# 773
Irini това детенце може да кандидатства за место по СОП.Трябва му епикриза и бележка от личен лекар.Минава се и на комисия през РИО.В профила на детенцето трябва да се отметне , че е дете със СОП и да се впише заболяването.Независимо, че се кандидатства на место трябва ДЗ, което искат да има обявено място за дете със СОП и да посочат това ДЗ като първо желание.Не знам как става самото класиране обаче.И какво става ако за едно место се борят няколко деца.
Благодаря! Очаквам майката да се обади да й кажа как стоят нещата.
Виж целия пост
# 774
Да попитам за детенцето на една позната.
Детето посещава чиста ясла, да предположиме, че бъде прието на първо или второ класиране, но в рамките на записване от две седмици то няма да има навършени 6 месеца в яслата. Има ли основание, директорката, да му откаже записване, като то ще продължи да посещава яслата?

Изискването е да е посещавало 6м чиста ясла към датата на записване..
Реално, не му се полага точка за чиста ясла преди да са минали тия 6м..т.е..не би трябвало благодарение на тази точно точка да бъде прието.Предполагам,че ако става въпроса за седмица-две, няма да е голям проблем, но..за повече от месец, определено ще върнат детенце според мен ( а и така е редно, тъй като все някъде трябва да се сложи граница и границата е 6м)
АКО е прието без тази точка, тогава няма проблем дали и колко време е посещавло ясла..
УСПЕХ на детенцето..
Виж целия пост
# 775
Да попитам за детенцето на една позната.
Детето посещава чиста ясла, да предположиме, че бъде прието на първо или второ класиране, но в рамките на записване от две седмици то няма да има навършени 6 месеца в яслата. Има ли основание, директорката, да му откаже записване, като то ще продължи да посещава яслата?
Отговарям , но не съм много сигурна за да не те подведа питай в ИСОДГ
Аз мисля , че като  класират детето срока с всички документи за записване е две седмици  ... така , че то няма как да представи бележка , че е посещавало ясла 6 м . от директорката ( освен ако не фалшива бележката ), но пак подчертавам според мен .

п.п.охо  щурчо ти е отговорила - писали сме едновременно но ... на нея може да се вярва ...тя е запозната отлично със системата .
успех .  bouquet,
Виж целия пост
# 776
Щурчо, reniris, Благодаря Ви за отговора.

Става въпрос наистина за една, две седмици. Майката е силно притеснена, даже смята да не я обявява, но така ли лесно би се отказал човек от цяла точка. А и детето може да бъде прието чак на трето класиране, когато вече ще си ги има пълните месеци.Тогава изведнъж ли да добави точката? newsm78
Виж целия пост
# 777
Хайде в новата страстна тема - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=482608.0 Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия