Подстригахте ли косичката за да се сгъсти?

  • 7 284
  • 157
# 60
Постригах го на година и 2 месеца, но само защото ме дразнеха къдриците му. Crazy Придобиваше вид на момиче, пък и много ми харесват момченца 2 номер. Peace
Виж целия пост
# 61
Подстригахме баткото на годинката почти 0 номер. Косичката му беше редичка и уж да се сгъсти /а и беше лято вече../ Е, не се сгъсти от подстригването, това стана от само себе си някъде към 3-тата годинка.
Дъщеря ми е с още по-рядка и къса косица, но няма да я пипам. Ще изчакаме за фибичките.  Wink
Виж целия пост
# 62
Това със сгъстяването е глупост.Всичко е ген.Моето дете се роди с 5см коса и гъста.На 1г и 10м е .Косата е до кръста и достатъчно гъста,без да сме я подстригвали. PeaceИ на мен и на таткото фамилиите сме с доста буйни коси.
Виж целия пост
# 63
Не и не мисля че едното има връзка с другото всичко си е натура  Peace , Дани се роди с дълга и гъста коса - права като клечка, а сега е с къдрава грива - като лъвче е  Crazy
Виж целия пост
# 64
Това са дивотии.
Виж целия пост
# 65
не, дори и не ми хрумна да му причиня това
Виж целия пост
# 66
Не. Броят на космите по главата и навсякъде по човешкото тяло е генетично зададен. Така че ако щеш 100 пъти да го обръснеш нула номер - все тази.


Абсолютно.  Peace
И честно казано ми става мъчно за момиченца, обръснати 0 номер, особено ако вече са на около годинка, че и повече.
  Tired Sad

И с обички!  Naughty

Та по темата- не не съм бръснала главите на дъщерите си, защото няма смисъл.
Все толкова оперение ще си имат.
Виж целия пост
# 67
Не. Броят на космите по главата и навсякъде по човешкото тяло е генетично зададен. Така че ако щеш 100 пъти да го обръснеш нула номер - все тази.


Абсолютно.  Peace
И честно казано ми става мъчно за момиченца, обръснати 0 номер, особено ако вече са на около годинка, че и повече.
  Tired Sad

И с обички!  Naughty

Та по темата- не не съм бръснала главите на дъщерите си, защото няма смисъл.
Все толкова оперение ще си имат.
И аз съм ЗА гените! Звучи ми толкова нереално, колкото да стрижеш миглите.... Rolling Eyes
Отвреме на време подкъсявам косата на голямата щерка, но до раменете, защото все пак е в период на растеж и косата отнема доста от необходимите вещества на тялото.(дано и последното ми изречение не се окаже поредната бабина деветина hahaha)
Виж целия пост
# 68
Не не съм ги подстригвала с цел да им се сгъсти косата.
Виж целия пост
# 69
Не съм го подстригвала с такава цел.
Подстригах го на 1г и 2 месеца,защото много му порастна косата, влизаше му в очите, а и нямаше никаква форма Laughing
Виж целия пост
# 70
Не съм го подстригвала, за да се сгъсти косата му (тя е предостатъчно гъста от раждането още), но заради проклетите крусти го стрижа вече втори път (което си е сериозно предизвикателство за неговата и моята нервна система, но иначе заради къдриците няма разресване).
Виж целия пост
# 71
Не, не съм, не мисля че има връзка. Всичко е до ген.
Виж целия пост
# 72
Не съм,безсмислено е.
Виж целия пост
# 73
Безумие е това за мен ! Ако не му е заложено генетично и да го бръснеш файда няма.
Виж целия пост
# 74
Не, не съм и не смятам.

Цитат
 - Мит 7: Бръсненето на бебешката коса ще промени естествената структура на косъма

Невярно. Косата, с която бебето се ражда може да е или да не е косата, с която то ще израсне. Бръсненето на бебешката коса няма да промени структурата на крайната коса, нито пък ще я накара да расте по-бързо или сгъсти.

От тук, 25 мита за косата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия