МНОГОДЕТНИ МАМИ

  • 33 999
  • 736
# 270
Добре дошла Тони, много се радваме на нови попълнения! Да ти е жива и здрава каката!
Какво бебе сте поръчали на щъркела този път?

Клик, моя си остава в къщи - отдавна не сме част от неговите планове за уикенди и почивки!

Магнолия, няма ли да кажеш за кифличките? Чаках сама да се сетиш, ама нъцки само си спамим... Рецепта подробно обяснение и моля, като за човеци - да няма 25 гр масло, 140 гр захар и пр. Пишеш точно и ясно - 1 такава и такава чаша, толкова пълна, 1 лъжица ( с връх, без връх) и пр.
В една друга тема писах рецептата с която спечелих второто място на събирането през Ноември и една мама каза, че ако всички пишели като мен рецептите, щяла да е първокласна готвачка. Laughing
Виж целия пост
# 271
Ами, аз поръчах момиче, но май няма да се изпълни поръчката  Grinning. На ФМ казаха момче, но аз докато видя не вярвам.
Виж целия пост
# 272
Много, много благодаря за пожеланията към мен и порасналото ми момиченце!Не очаквах и ми стана много мило, защото много отдавна не съм писала.
От както работя-вече месец и половина времето не ми стига за нищо и само ви шпионирам от време на време.
Виж целия пост
# 273
Добре дошла, antonia.   bouquet Честита ти рожденничка! Много да е весела и послушна (колкото може)! Леко бременеене!  Hug Praynig Peace

click, мойте уж са малки още, ама...натоварваме ги в колата.
Те:"Къде ще ходим?"
Аз:"В парка."
Те: "УФФФФФФФФ..." - с най-сърдитите физиономии
Аз:"Е, какво бе?"
Те:" Е, кво? Писна ни в тоя парк! Скука!"

Не че като ги пущим у парка не 'укват по катерушки, пързалки и полянки, ама не може без "уффффффф" и без да ми потренират нервната система за пореден път  #Cussing out

Вчера с големия обсъждахме пъпките и космите, и други подобни.  Crazy "И, ако обичаш, маминото, моля ти се не псувай на чужди езици - разбирам английски!"  Naughty Crossing Arms Mr. Green "Добре, добре, извинявай!" Embarassed 
Ама е добричък мамин, де - направи ми плодова салатка вчера - голямо старание, голямо творчество - блазе на бъдещата ми снаха. Laughing Laughing

Малкия.....мъка, мъкаааа....с тия домашни, дето хич не му се пишат. ooooh! Нещо ми куца подхода с него, а и да питам за идейки - пише много разкривено и нечетливо (за разлика от първи клас и до някъде от втори  Crazy) - някакви упражнения за писане ли, що ли, че съвсем ще го забатачим положението по - нагоре, пък не ми хрумва нищо...
И Кати му е голям дразнител - все му се навира с него да играе, мен хич не ме ще - голяма сестринска любов - голямо нещо...и като го пита госпожата що е пак без домашно и той като вдигне невинно рамене:"Ми, тя, Катииииии...." Crossing Arms Outta Joint

Оф, голям спам, голямо нещо, ама като не мога да правя кифлички със смокини.... Joy.....и не ми се ходи в кухнята да готвяяя....и Кати спииии......ми той тоя форуууумммм.... Mr. Green
Виж целия пост
# 274
....ама като не мога да правя кифлички със смокини....

Ми то и аз не мога - като гледам мълчанието на агнетата (и магнолиите), така и ще си останем Whistling

Моите момчета пишат много грозно - хич не се впечатлявам!  Целия свят пише на компютър. Големия е добър на Уърд, но пише с два пръста за мой ужас на фонетика, може и на БДС обаче. Сега е ред на малкия - само да му минат матурите и ще го почвам на БДС - десетопръстна, няма 6-5! Кво ти пука, пък на тебе как пишел?! Ти пък ако видиш аз как пиша.... Crazy А, мъж ми (той иначе има претенции, че вярно не било красиво, но пък - четливо. Да ама като беше войник - чаках да си дойде ГСП да ми разчете дългите си писма Rolling Eyes
Виж целия пост
# 275
Днес след разходката минах да взема децата от училище, преди дни тук изчезна едно детенце и направо ме втриса при мисълта да се прибират сами, баткото обаче говорил с баща си, който му разрешил да поиграе с приятели...Нестига това ами другата седмица има матури и нищо не поглежда. Та нервирах се и му звъня да взема сестра си и да се домъкват на мястото на срещата Simple Smile)))) , нооооооооо момчето не си чува телефона, накрая благоволи да ми се обади и:
- Тоя телефон на тебе за какво ти е ...........бла бла бла тръгвайте с Мишето чакам Ви!!!
- Защоооооооооооооооо, ама татко.... ама не мога ли да поиграя със Симски????????
- Не може!!! Игрите след матурите!!!
- Е благодаря, че ми развали кефа!!!!
А така на мен само ми увисна чейнето на телефона Simple Smile))))))))))))
***
Някаква рецепта за кифлички със смокини????
***
 antonia да ти е жива и здрава каката и само да Ви радва!!! Аз така като гледам с тебе май горе долу по едно и също време ще се сдобием с нова рожбичка Simple Smile))) много се радвам Hug и аз като теб чакам розовия щъркел напук на Г-н Доктор Simple Smile))
Виж целия пост
# 276
 maminkavania аз съм така с Мишето Simple Smile не мога да се оправям с нея Sad До втори клас пишеше красиво успявах някак си, но сега е кошмар...започна да си измисля собствен почерк - 1/2 букви ръкописни, 1/2 печатни...
- Мииии тя госпожата каза, че може така бе мамо!
Ауууууууууууууу направо ми иде да си захапя д-то от яд!!!! Ученето - просто не е за коментар!!! МЪКАААА
Тетрадките и са като мекици... говорих и говорих и нищо Sad
Гледаш баткото спретнат чист а тя е вечно раздърпана уффффффффф нямам нерви вече
Виж целия пост
# 277
Ууууу, изядохте ми ушите с тез кифлички - аз така скромно само подметнах, вие голямо бързане ,големо чудо Mr. Green Mr. Green Mr. Green/все едно ще седнете да ги правите Mr. Green Mr. Green Mr. Green/Чакай да си хапна и последната Mr. Green Mr. Green

Така, сериозно сега - рецептата е взех ей от тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=297129.0 -  търсих идеи за манджорене преди време, попаднах в тоз форум, а рецептите на таз мацка много ми допадат - от нея съм правила и едни нарязани картофи, сега кифличките, наточила съм се и на бързото руло/даже преди малко и сода си купих, ей така, като ми дайде музата да имам Whistling/
Дива, гледах рецептата, и понеже и аз не ги обичам тез с грамовете, нямам и мерилка , та карам едно към гьоторе/от мама така съм се научила да готвя - тя никога не гледа грамажите,а готви фантастично Grinning/ Та имровизирам общо взето, вчера маслото ми беше свършило, та капнах и малко олио, мак забравих да взема, ама и без мак станаха страхотно, та така - карам по интуиция/ е, аз съм и малко професионалист де - Технолог хлебар и сладкар съм ,завършила съм ТОХ-4г., в Бургас,преди да ставам Магистър-Финансист, та имам опит, нищо че отдавна не бях правила неща, и хлябът в къщи мъжът ми месеше,преди да вземем машината, ама пък хване ли ме музата - немам спиране ,ей chef  chef  chef Mr. Green Mr. Green

А ти не се скатавай, ами казвай с коя рецепта си спечелила, недей така скромно да го раздаваш де Crazy Grinning

Като се приберем в БГ, ще ги направя,някой с къща и градинка да ни покани на лимонада и ще папаме Mr. Green Mr. Green

Антониа,добре дошла и честита ти рожденничка  bouquet Здрава да е, щастлива да е и да не я тормозиш много като дойде едно здраво и хубаво бебче Grinning Grinning  bouquet


П
Виж целия пост
# 278
Сетих се за една вкусна и почти здравословна рецепта за сладкиш (с нея спечелих второ място на конкурса на събирането на Многодетните мами, като имате предвид нелоялната конкуренция - първото място беше ... кюфтета!!! Twisted Evil)

Пиша обяснение, като за пишман домакини (включая мене си, години наред си скубах косите  smile3511 с 3 гр. канела и пр. неадекватни мерки)

На водна баня (тенджера с малко вода вътре, която ври) и отгоре поставяте друга такава (по малка по размер) в която слагате 4 яйца (счупени  Mr. Green) и половин чаша (моите са водни - стандартните дето се продават в магазина с обем 200-250 мл.) захар, това нещо се бърка с миксер няколко минути докато изсветлее. Сваляте от котлона и добавяте 100 гр или (понеже ние обичаме орехи, смлени в блендера или начукани, ако нямате) половин до една от същите чаши, разбъркани с 2 чаени лъжички брашно - няма значение с или без връх. Така приготвената смес се изсипва в тава (добре е да е по голяма) върху хартия за печене (продава се  в магазините за домашни потреби). Пече се на средно силна фурна - около 200 градуса (кратко, не знам точно колко но да покафевее отгоре). Върху намокрена кърпа обръщате изпечения блат и завивате докато изстине - 10-на минути. Може да направите ванилов крем, но може да си купите д-р Йоткер (3 - минутен), който се прави с 400 гр мляко, става добре и с нишесте горещо, но трябва да се чака докато изстине... Изстиналят блат връщате в тавата (или подноса, ако сте прецизни) и заливате с готовия крем и ... печелите любовта, здравето на семейството и... второ място в конкурс Joy

Сега ще кажеш ли кои от всичките са смокиновите?
Виж целия пост
# 279
ДИП   - и твоят сладкиш ще бъде пробван Grinning

Ами то си пише  Кифлички "Смокини" бе Thinking На последната  страница трябва да са ти newsm78
Виж целия пост
# 280
Не се стърпях да изкоментирам Лабрекс - тя отдавна е за бан от гатварския подфорум

Кифлички смокини - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=297129.msg14847086#msg14847086

Лабрекс е една от най-добрите в готварския подфорум! Каквото и да направите от нея - няма да сбъркате. На събирането на многодетните, за което пише Сватята, аз бях направила 2 нейни рецепти за дребни сладки.

От 2 дни това най-дребното нещо не е на кеф, ако се успокои по-късно или утре - ще пиша повече......Гледам има за какво...... Hug
Виж целия пост
# 281
В интерес на истината не съм  чела петицията , но реших  , че е добре  да я знаем след като я има , да се вземе отношение докато не е късно .Не съм я и подписвала . Но яко се регистрират  и вече Кабо Алма може да каже дали знае тази организация . Ако трябва да се свържем с тях и да се направят нужните промени .
Проверих сега във Фейсбук група - Да увеличим майчинските на висшистките, вместо да хрантутим циганите.- и са събрали досега - 7 182 хора които я подкрепят !Все се мисля , че трябва да се използва , но и явно промени !
Виж целия пост
# 282
Днес си разговарях с една многодетна майка,хърватка/с 3 деца/ за техните майчинства. Та тя ми каза, че за 1-то и 2-то се дава еднократна помощ, и доколкото разбрах, не са големи.И това е,повече не им дават. За третото обаче , в продължение на 6 години и плащат ,по мои сметки наши 200 лв на месец/разговора се водеше на българо -хърватски, на високо равнище Mr. Green/ КОето ме навежда на мисълта, че тук стимулират раждаемостта Peace Ако е безработна, /докато е/, и дават някакви пари и за тримата, в момента в който започне работа - парите свършват Rolling Eyes И така.

Та таз петиция,за която говорите ,не съм е чела/щото не знам коя е Rolling Eyes/, ама много ми се ще в Бг да направят като в Скандинавия - пари за деца се дават на майките  с образование, всички останали -аут Naughty/така автоматично се решава проблема с необразованите циганки,щото аз познавам и образовани/,а не вместо това под сурдинка да ни казват,че за нас нямало,щото да не вдъхновяват циганските сестри..Еми така, след 20 години ,за съжаление в Бг ще има само тъмнокожи деца, белите ще са малцинства в училищата и ще ги дискриминират,по параграф 22 Rolling Eyes
Виж целия пост
# 283
Една супер лесна и много вкусна рецепта - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=464514.0 - така и така сме на готварска тема......
Виж целия пост
# 284
Ами като сме почнали, да кажа, че днес пък правих кекс с лимонада/фанта/, без мляко - страхотен стана,ей/фук,фук Flutter Flutter/. Ей оттук го взех  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=339561.0 , доукрасих си го с шоколад и ягоди и стана като торта - приказка/номер 2 само ме преследваше и викаше"Искам кекс" Дай ми кекс"...и това през цялото време на правене, на печене, на къпане на номер 3 , на кърмене, /, и като излезе кекса......вече го няма/ започва да ми става ясно,какво ме чака след години с трима пуберитета и мъж Crazy Crazy


Цоци, аз тоз с майонезата отдавна го гледам, ама викаш добър е - ще взема и него да го метна - той моят мъж вече от подозрителност изпадна в шок/сигурно си мисли това добре ли или зле, че нещо съм се вдъхновила Mr. Green Mr. Green/


И понеже яденето върви и с пиене,ето какво е казал един мъдър човек:

Нищо не съкращава живота така, както разстоянието между наздравиците. ДА ПИЕМ ЗА ТОВА, ДА ЖИВЕЕМ КОЛКОТО СЕ МОЖЕ ПО-ДЪЛГО!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия