До момичетата в Бургас-информация за гинеколог 4

  • 257 155
  • 1 618
# 1 395
Mecanka, аз разбрах от вътрешен човек който работи в болницата за вашия случай още миналия месец (ако е същия случай) ,  потресена съм от грубата небрежност и много съжалявам за това което преживявате. Какво е обяснението на "доктора" за този случай? Доколкото разбирам той продължава да работи в болница и да преглежда бременни.
Виж целия пост
# 1 396
Да, за съжаление случаят е същия. Поне в последния месец (понеже всеки ден бях там) не съм чула да има друго такова детенце родено там.
И да все още преглежда там "доктора" - за мое огромно съжаление, нищо не се е променило за него, а всички знаят кой ми е бил проследяващият доктор. 
Обяснения от него няма. Дори едно съжалявам не обели.
Това е! НЕБРЕЖНОСТ от където и да го погледнеш. 
Сега остава страданието и болката във мен, които никой неможе да заличи Sad .
Виж целия пост
# 1 397
оже ли да каже някой какъв е случаят с Люцканов? Не всеки има вътрешна информация, а е хубаво такива неща да се знаят, за да може овреме жените да се ориентират.
Виж целия пост
# 1 398
И аз очаквам да се каже подробно, но може би на Mecanka не и се говори за това Hug
Виж целия пост
# 1 399
оже ли да каже някой какъв е случаят с Люцканов? Не всеки има вътрешна информация, а е хубаво такива неща да се знаят, за да може овреме жените да се ориентират.

Случилото се с Mecanka е много лично и болезнено, така че не мисля, че има смисъл да я тормозим с излишни въпроси. И какво като разкаже какво й се е случило. Нима ще отидете при този лекар?
Mecanka,  Hug
Виж целия пост
# 1 400
По принцип щом някой влиза във форуми и споделя нещо е хубаво да се изказва докрай.. Така може да предпази и други хора. Какъв е иначе смисълът? Аз лично съм описала доста подбробно за мое преживяване, кошмарно, при една лекарка, за да може повече хора да са наясно и да не ходят при нея. Съжалявам за случилото се, надали някой може да влезе в положението на пострадалото момиче. А що се отнася до Люцканов, да, попитах в какво точно го обвинява? Какво точно не е видял и можел ли е изобщо да го види? За това става въпрос. Защото, ако уврежданията са генетични, то те се установяват единствено и само със специални изследвания. Каква е точно вината му, това е, което питам. Защото с един обикновен видеозон не се установява кой знае какво. Не мислете, че се опитвам да го защитавам. Той е единствения лекар в Девата, който ми направи кофти впечатление по време на визитациите след като родих.
Виж целия пост
# 1 401
По принцип щом някой влиза във форуми и споделя нещо е хубаво да се изказва докрай.. Така може да предпази и други хора. Какъв е иначе смисълът? Аз лично съм описала доста подбробно за мое преживяване, кошмарно, при една лекарка, за да може повече хора да са наясно и да не ходят при нея. Съжалявам за случилото се, надали някой може да влезе в положението на пострадалото момиче. А що се отнася до Люцканов, да, попитах в какво точно го обвинява? Какво точно не е видял и можел ли е изобщо да го види? За това става въпрос. Защото, ако уврежданията са генетични, то те се установяват единствено и само със специални изследвания. Каква е точно вината му, това е, което питам. Защото с един обикновен видеозон не се установява кой знае какво. Не мислете, че се опитвам да го защитавам. Той е единствения лекар в Девата, който ми направи кофти впечатление по време на визитациите след като родих.

Не се засягай. Да, права си, че има значение в какво се изразява вината на лекаря. Исках просто да кажа, че каквото и да разкаже Mecanka, аз лично за себе си не бих отишла при лекар, станал причина една майка да преживее такива ужаси с детенцето си. А и нищо не може да оправдае случката. Като ги знам бургаските лекари представям си за каква свинщина и непрофесионализъм става въпрос. 
Виж целия пост
# 1 402
Аз съм от София, но от три години живея тук. И съм се наслушала на какви ли не истории за лекарите в Бургас. В частност за д-р Ризова. Тя е една от най-очернените лекарки. И ако трябваше само да се доверя на плювните из форумите, сигурно трябваше или да си родя в Сф или да търся друга алтернатива извън Бс. Слава на Бога, доверих се на Ризова и цял живот ще я помня и благодаря. Невероятен професионалист, страхотен човек... Направи ми страхотно секцио, през цялото време на което си говорихме с нея, с анестезиолога Яневи и акушерките. И двамата бяха супер. Почти не ми остана белег след операцията, ходя си редовно на контронли прегледи при Ризова за цитонамазки и т.н. За разлика от нея, една доста известна лекарка в Сф ми скъси живота сигурно с години. Не си мислете, че в Сф са кой знае какви лекарите... Да не ви се налага да попадате и там на някои.. Стига си плюхте лекарите, че е много грозно отстрани за самите вас.
А иначе, пак казвам - съжалявам за случилото се на Мецанка...
Виж целия пост
# 1 403
Стига си плюхте лекарите, че е много грозно отстрани за самите вас.


Права си.... но  Mr. Green... ако не бяха лекарите в Бс много близки и познати щяха да са между живите. Включително и баща ми. Лошата им слава не е без основание  Peace
Виж целия пост
# 1 404
Не ги слагайте под общ знаменател.. Некадърници има навсякъде, и в Сф, и във Варна, Пловдив, Стара Загора.... Не дай Боже никому да попада на такива.
Виж целия пост
# 1 405
Не ги слагайте под общ знаменател.. Некадърници има навсякъде, и в Сф, и във Варна, Пловдив, Стара Загора.... Не дай Боже никому да попада на такива.


   Под това се подписвам  Peace
Виж целия пост
# 1 406
Ами и аз бих я посъветвала да каже за какви увреждания става въпрос, какво точно се е случило, за да са наясно тук момичетата и да се преориентират овреме.
Важното в случая е че тези аномалии се забелязват в плода още 10-11 седмица, на обикновен ехограф. А аз предполагам че всеки месец са ви гледали на видозон , каквато е практиката на повечето лекари от Дева Мария, или не?
Интересно правена ли ви е Фетална морфология и от кой специалист?
Виж целия пост
# 1 407
И аз така си мислех преди да се преместя да живея в София, че в Бургас медицина няма. Едва ли не като отида в София и само светила ще посещавам. Слава Богу, не ни се е налагало често и за сериозни проблеми. Обаче като дойде майка ми в София, през зимата, първия ден се разболя още. И като почна едно ходене по мъките в търсене на ендокринолози, невролози и нефролози...Препоръчват ти един-нищо, втори-нищо, трети...Пролетта като се върна в Бургас, първата й работа беше да отиде при д-р Асеникова, д-р Андронов, а що се отнася до гинеколог-при д-р Факалиева. Остана супер доволна и от тримата. И внимание и обърнали и доста по евтино и излязоха прегледите. Вярно, че доста трагедии се случиха в бургаската болница, но в софийските да не са по-малко?
Виж целия пост
# 1 408
Това, че някой е имал лека бременност и е доволен от гинеколога си, за мен не е показател за лекаря. Когато един доктор ти помогне с даден проблем, излекува те и всичко е нормално - тогава може да се хвали лекар. lechugitka , аз при д-р Ризова за нищо на света няма да отида, след като на моя приятелка и каза, че трябва незабавен кюртаж, защото плода е мъртъв. Добре, че не я послуша, отиде при читав лекар и сега синът й е на 2 години, жив и здрав.
И не разбирам какво толкова искате да разкаже Mecanka, достатъчно е, че е казала, че лекаря е можел да види проблема и сега да не страдат всички. Или някои от вас ще се окажат "специалисти" и ще започнат да разискват какво точно е трябвало да види "доктора" и да направи?!?!?!

Mecanka, пожелавам ти да имаш куража и силата, да се справите с всичко това.  Hug
Виж целия пост
# 1 409
Това, че някой е имал лека бременност и е доволен от гинеколога си, за мен не е показател за лекаря. Когато един доктор ти помогне с даден проблем, излекува те и всичко е нормално - тогава може да се хвали лекар. lechugitka , аз при д-р Ризова за нищо на света няма да отида, след като на моя приятелка и каза, че трябва незабавен кюртаж, защото плода е мъртъв. Добре, че не я послуша, отиде при читав лекар и сега синът й е на 2 години, жив и здрав.
И не разбирам какво толкова искате да разкаже Mecanka, достатъчно е, че е казала, че лекаря е можел да види проблема и сега да не страдат всички. Или някои от вас ще се окажат "специалисти" и ще започнат да разискват какво точно е трябвало да види "доктора" и да направи?!?!?!

Mecanka, пожелавам ти да имаш куража и силата, да се справите с всичко това.  Hug



Съгласна съм с всяка твоя дума.
За нещастие 90% от лекарите в Бургас не струват - това винаги го е твърдяла майка ми, която от 30г. е в медицинските среди.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия