Идеи за бизнес-7

  • 87 307
  • 736
# 570
А и аз не мога да им обясня, че ДДС не трябва да ми начисляват...

Няма как да не ти начислят, щом фирмата не е  регистрирана по ДДС. За да ти издадат инвойс без ДДС, трябва да имаш VAT номер, а ти нямаш такъв. Един път дължиш ДДС при покупката, после ще дължиш ДДС и при продажба.



това е сделка по износ(независимо, че е на територията на общността и е освободена от ДДС)и ДДС е със ставка 0%

под VAT се разбира данъчен номер

Titina, в случая нито е сделка по износ, нито пък е освободена от ДДС. Не ми се навлиза в подробности да обяснявам, само ще кажа, че ДДС е косвен данък и се заплаща от крайния потребител, а в "схемата", която ти предлагаш, това на практика няма как да се получи.
Виж целия пост
# 571
Да, но не виждам логика да се плаща ДДС 2 пъти.
Виж целия пост
# 572
Ако не си регистриран по ДДС няма да го плащаш втори път разбира се! Когато ти продаваш не трябва да начисляваш ДДС отново. Възможно е да трябва да платиш разликата между чуждото ДДС и българското, ако има такава (т.е. - ако чуждото е по-ниско от 20%), но не съм сигурен - питай счетоводител с практика - нещата са твърде сериозни за да разчиташ на проба-грешка.
Виж целия пост
# 573
Какво ще кажете за поддръжка и пълнене на пожарогасители, какво се изисква? А за маркиране на коли?
Подлежи ли на лицензиране?
Виж целия пост
# 574
Какво ще кажете за поддръжка и пълнене на пожарогасители, какво се изисква? А за маркиране на коли?
Подлежи ли на лицензиране?

Естествено , че подлежи.Може би се изисква и определена квалификация ..
Виж целия пост
# 575
Здравейте, решила съм да отворя магазин за аксесоари за коса, бижута, чанти, шапки, шалове, колани. В града в който живея няма такъв магазин, помещението се намира в центъра и си е наше няма да плащам наем. Ако някой има наблюдения върху подобна дейност или се занимава с това моля да сподели.
Като казвам, че няма такъв магазин нямам предвид че изобщо не се предлагат такива стоки, но няма голям избор да не кажа почти никакъв.
Виж целия пост
# 576
Белла Донна не съм съгласна с теб, защото:
Вътреобщностно придобиване най-общо може да бъде приравнено на досегашния режим “внос” от държави членки на Европейския съюз.

И

Условия за наличието на ВОП на стоки, различни от нови превозни средства и  акцизни стоки

-Получателят придобива право на собственост върху стоката или фактически получава стоката;
-Стоката се изпраща или транспортира от територията на друга държава членка до територията на страната;
-Доставчикът е данъчно задължено лице, регистрирано за целите на ДДС в друга държава членка;
-Придобиващ по ВОП е данъчно задължено лице или данъчно незадължено юридическо лице.

Източник - сайта на НАП.

Виж целия пост
# 577
На мен ми прави впечатление, че тук почти всички се занимават с търговия и услуги. Има ли някой , който развива производство ?
Виж целия пост
# 578
Белла Донна не съм съгласна с теб, защото:
Вътреобщностно придобиване най-общо може да бъде приравнено на досегашния режим “внос” от държави членки на Европейския съюз.

И

Условия за наличието на ВОП на стоки, различни от нови превозни средства и  акцизни стоки

-Получателят придобива право на собственост върху стоката или фактически получава стоката;
-Стоката се изпраща или транспортира от територията на друга държава членка до територията на страната;
-Доставчикът е данъчно задължено лице, регистрирано за целите на ДДС в друга държава членка;
-Придобиващ по ВОП е данъчно задължено лице или данъчно незадължено юридическо лице.

Източник - сайта на НАП.


Titina, в случая е налице т.нар. дистанционна продажба. Ако някой се интересува от казуса, ето малко за четене по въпроса:

http://www.pluton1.com/index.php?option=com_content&task=vie … =900&Itemid=3

Виж целия пост
# 579
Белла Донна не съм съгласна с теб, защото:
Вътреобщностно придобиване най-общо може да бъде приравнено на досегашния режим “внос” от държави членки на Европейския съюз.

И

Условия за наличието на ВОП на стоки, различни от нови превозни средства и  акцизни стоки

-Получателят придобива право на собственост върху стоката или фактически получава стоката;
-Стоката се изпраща или транспортира от територията на друга държава членка до територията на страната;
-Доставчикът е данъчно задължено лице, регистрирано за целите на ДДС в друга държава членка;
-Придобиващ по ВОП е данъчно задължено лице или данъчно незадължено юридическо лице.

Източник - сайта на НАП.


Titina, в случая е налице т.нар. дистанционна продажба. Ако някой се интересува от казуса, ето малко за четене по въпроса:

http://www.pluton1.com/index.php?option=com_content&task=vie … =900&Itemid=3



Ако е налице дистанционна продажба, то продавачът трябва да начисли данъкът според данъчната ставка за ДДС в неговата страна. Това е при положение, че не е достигнал оборот от дистанционните си продажби в другата страна, задължаващ го да се регистрира в нея. Т.е. ако някой търговец от Германия продава дистанционно в България, трябва да начислява 19% ДДС на всички свои продажби за България. Това е до момента, в който сумата от всичките му продажби не надвишава 50 000 лв. От този момент нататък - той е задължен да се регистрира по ДДС в България и за всички продажби тук да начислява вече 20% ДДС.
Не мисля, че случая е такъв обаче.
Виж целия пост
# 580
tigar-migar, няма как да отгатнем, къде ще е мястото на изпълнение на доставката и колко в случая ще е начисленият от доставчика ДДС, при положение, че нямаме информация дали той(доставчикът) е достигнал прага за регистрация в България (70 000 лв., но това е подробност).
При всички случаи, обаче, ДДС ще се начисли от чуждестранния доставчик и ще се плати от българския получател на стоката, ако последният не е регистриран по ЗДДС.
Виж целия пост
# 581
В статията се казва, че: Най-разпространените случаи на дистанционни продажби са каталожната търговия и продажби  по пощата.

Случая определено не е такъв.
Виж целия пост
# 582
Безмислено е да спорим. Има си закони, има си и хора, на които им се плаща точно за това - да четат законите и да отговарят за действията си. Предполагам, че авторката на въпроса вече отдавна се е консултирала със счетоводителя си и знае как да постъпи.
Виж целия пост
# 583
Аз купувам стоки от ЕС. Не плащам ДДС на продавача. ДДС плащам тук само, когато има продажба.
 
Виж целия пост
# 584
Аз купувам стоки от ЕС. Не плащам ДДС на продавача. ДДС плащам тук само, когато има продажба.
 

Защото си регистрирана по ДДС.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия